Jesteś tutaj: HomeSportKSK Noteć pokonała Trefl II Sopot 71:66

KSK Noteć pokonała Trefl II Sopot 71:66

Napisane przez  Agnieszka Filus Opublikowano w Sport niedziela, 16 grudzień 2012 15:17

Wczoraj biało-niebiescy pokonali drużynę z Sopotu, która nie należała do łatwych przeciwników. To ich drugie zwycięstwo z rzędu, bowiem tydzień temu odnieśli sukces we Władysławowie.

Pierwszą kwartę zdominowali inowrocławianie, zostawiając drużynę z Sopotu 19 punktów w tyle. W drugiej kwarcie również prowadzili, jednak gościom stratę udało zmiejszyć się do 11 punktów. Przewaga punktowa to przede wszystkim zasługa skutecznych rzutów Groda (8/9 za 2 i 2/3 za 3) i Wierzbickiego (1/1 za 2 i 3/3 za 3) oraz Włodarskiego (2/4 za 3).

Druga połowa spotkania nie zaczęła się dla koszykarzy Noteci pewnie tak jakby sobie tego życzyli, gdyż przeciwnicy wygrali trzecią kwartę i odrobili punkty, niwelując stratę zaledwie do 1 punktu. Końcowe minuty spotkania okazały się dla biało-niebieskich szczęśliwe i to oni częściej punktowali, utrzymując prowadzenie do samego końca.

Grod i Wierzbicki znów okazali się najbardziej efektywnymi zawodnikami.

KSK Noteć Inowrocław - Trefl II Sopot 71:66 (30:14, 15:20, 12:22, 14:10)

Punkty dla Noteci: Grod 24, Wierzbicki 16, Włodarski 12, Filipiak 9, Rychłowski 6, Gliszczyński 2, Szmelter 2

Punkty dla Trefla: Brembly 22, Lebiedziński 12, Dzierżak 8, Jaśkiewicz 7, Piechaczek 7, Brenk 2