Jesteś tutaj: HomeSportZwycięstwo i porażka – młodzieżowa reprezentacja na Kujawach i Pałukach walczy o awans

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport poniedziałek, 10 październik 2016 11:00

Reprezentacja Polski do lat 19 zmierzyła się w Szubinie z Macedonią oraz w Inowrocławiu ze Słowacją. W odbywającym się w kujawsko-pomorskim turnieju uczestniczy również reprezentacja Irlandii Północnej. Stawką jest awans do turnieju finałowego, którego gospodarzem w lipcu będzie Gruzja.

Pierwszym meczem turnieju dla biało-czerwonych była konfrontacja z Macedionią, mecz ten rozegrano w czwartek w Szubinie, dosłownie na chwilę przed tym, gdy reprezentacja do lat 21 rozpoczynała w Bydgoszczy towarzyski pojedynek z Ukrainą (biało-czerwoni nad Brdą wygrali 2:0). W Szubinie jakby nie patrzeć rozgrywał się mecz o punkty. Po dość słabej i nudnej pierwszej połowie, reprezentanci Polski weszli na drugą odsłonę odmienieni. Już w 48 minucie wynik spotkania otworzył Kamil Jóźwiak. Ostatecznie Polacy wygrali 4:0.

Polska – Macedonia (Szubin) 4:0 (0:0)

48 minuta Jóźwiak

65 i 69 minuta Wojtkowski

82 minuta Tomczyk

W sobotę Inowrocław gościł mecz Polska – Słowacja. Był to dość zacięty mecz, gdyż jedyna bramka padła niecałe 4 minuty przed regulaminowym czasem gry. Na niekorzyść biało-czerwonych, zdobył ją piłkarz reprezentacji Słowacji Lubomir Tupta.

Polska – Słowacja (Inowrocław) 0:1 (0:0)

86 minuta Tupta

Przed nami jeszcze jeden mecz tego turnieju, we wtorek reprezentacja Polski podejmie w Toruniu Irlandię Północną. Irlandczycy przegrali pierwszy mecz ze Słowacją, w drugim zaś pokonali Macedończyków.

Do finałów w Gruzji awansują po dwa zespoły w grupie, stąd też biało-czerwoni mają na to dużą szansę.