Jesteś tutaj: HomeInowrocławW intencji Jego Eminencji

W intencji Jego Eminencji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 25 styczeń 2013 15:26

W niedziele o godzinie 12 kościele Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie w Inowrocławiu, gdzie chrzest przyjął zmarły w czwartek kardynał Józef Glemp, odbędzie się uroczysta msza święta w jego intencji.

Dla mieszkańców Inowrocławia jest to duża strata. Prymas Józef Glemp był bowiem honorowym obywatelem tego miasta. W grudniu, w Teatrze Miejskim miała miejsce uroczystość 83 urodzin kardynała.

 

W ramach wdzięczności społeczność Inowrocławia powoła Instytut jego imienia, którego głównym celem było propagowanie chrześcijańskiej kultury Kujaw. Prymas z wielką radością przekazał do Instytutu pamiątki związane z jego posługą. W budynku Instytutu przy Placu Klasztornym wyłożona została księga kondolencyjna.

 

Do licznego udziału w niedzielnej eucharystii zaprasza prezydent Ryszard Brejza.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu