Jesteś tutaj: HomeInowrocławKsiądz prymas autorytet zachował do końca

Ksiądz prymas autorytet zachował do końca

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław sobota, 26 styczeń 2013 16:26

Rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch wspomina zmarłego kardynała Józefa Glempa. Co utkwiło w jego pamięci, to autorytet jaki zachował kardynał Glemp mimo przestania pełnienia funkcji metropolity i prymasa.

Był on pierw metropolitą w Gnieźnie i w Warszawie, a potem tylko w Warszawie. Następnie przestał być przewodniczącym episkopatu i metropolitą. Na końcu przestał być także prymasem. A autorytet zawsze zachowa – wspomina ks. Józef Kloch - Na zebraniach plenarnych ksiądz kardynał Józef Glemp był często pytany biskupów o opinie i jego zdanie. On sam zgłaszał się różnych dyskusji, aby powiedzieć co sądzi o danych sprawach. Autorytet zbudował sobie swoją działalnością ,ale nie był on związany z poszczególnymi funkcjami i urzędami które pełnił. Ten autorytet trwał do końca.

 

W niedzielę o godzinie 12 w kościele Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie w Inowrocławiu odprawiona zostanie msza w intencji prymasa. To właśnie w tym kościele Józef Glemp przyjął chrzest.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu