Jesteś tutaj: HomeInowrocławMieszkańcy chcą ulicy Franklina Roosevelta

Mieszkańcy chcą ulicy Franklina Roosevelta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 29 styczeń 2013 21:52

W ostatnim czasie w Inowrocławiu rozgorzał spór na temat zmiany nazwy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic, która nosi imię prezydenta USA Franklina Roosevelta.

Głosy negatywne miały podłoże historyczne. Bowiem osoba prezydenta Roosevelta budzi uwagi związku z uległością wobec Józefa Stalina w kwestii przyszłych losów Polski. Ewentualna zmiana nazwy niosła jednak by także skutki ekonomiczne. Oznaczało by to konieczność wymiany dowodów osobistych, rejestracyjnych pojazdów oraz praw jazdy. Te koszty ponieść musiały by albo samorządy bądź mieszkańcy z własnej kieszeni.

 

We wtorek z inicjatywy Zarządu Osiedla ,,Uzdrowisko” przeprowadzono wśród mieszkańców ulicy referendum, w którym jednogłośnie zdecydowali o pozostaniu przy dotychczasowej nazwie ulicy.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

    Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.