Jesteś tutaj: HomeInowrocławMieszkańcy chcą ulicy Franklina Roosevelta

Mieszkańcy chcą ulicy Franklina Roosevelta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 29 styczeń 2013 21:52

W ostatnim czasie w Inowrocławiu rozgorzał spór na temat zmiany nazwy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic, która nosi imię prezydenta USA Franklina Roosevelta.

Głosy negatywne miały podłoże historyczne. Bowiem osoba prezydenta Roosevelta budzi uwagi związku z uległością wobec Józefa Stalina w kwestii przyszłych losów Polski. Ewentualna zmiana nazwy niosła jednak by także skutki ekonomiczne. Oznaczało by to konieczność wymiany dowodów osobistych, rejestracyjnych pojazdów oraz praw jazdy. Te koszty ponieść musiały by albo samorządy bądź mieszkańcy z własnej kieszeni.

 

We wtorek z inicjatywy Zarządu Osiedla ,,Uzdrowisko” przeprowadzono wśród mieszkańców ulicy referendum, w którym jednogłośnie zdecydowali o pozostaniu przy dotychczasowej nazwie ulicy.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu