Jesteś tutaj: HomeInowrocławMieszkańcy chcą ulicy Franklina Roosevelta

Mieszkańcy chcą ulicy Franklina Roosevelta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 29 styczeń 2013 21:52

W ostatnim czasie w Inowrocławiu rozgorzał spór na temat zmiany nazwy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic, która nosi imię prezydenta USA Franklina Roosevelta.

Głosy negatywne miały podłoże historyczne. Bowiem osoba prezydenta Roosevelta budzi uwagi związku z uległością wobec Józefa Stalina w kwestii przyszłych losów Polski. Ewentualna zmiana nazwy niosła jednak by także skutki ekonomiczne. Oznaczało by to konieczność wymiany dowodów osobistych, rejestracyjnych pojazdów oraz praw jazdy. Te koszty ponieść musiały by albo samorządy bądź mieszkańcy z własnej kieszeni.

 

We wtorek z inicjatywy Zarządu Osiedla ,,Uzdrowisko” przeprowadzono wśród mieszkańców ulicy referendum, w którym jednogłośnie zdecydowali o pozostaniu przy dotychczasowej nazwie ulicy.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

  • IUNG stwierdził suszę w naszym województwie

    Fala upałów już za nami, ich skutki przez dłuższy czas będą odczuwać rolnicy, ale również my możemy w przyszłości w cenach towarów. Instytut Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w najnowszym komunikacie stwierdził, że w okresie maja – lipca susza wystąpiła w 14 województwach, w tym w kujawsko-pomorskim. Problem suszy dotknął łącznie 2477 gmin.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.