Jesteś tutaj: HomeInowrocławKondolencje z Niemiec

Kondolencje z Niemiec

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 31 styczeń 2013 18:01

Burmistrz miasta Klaus Mueller-Zahlmann, Klaus Bad Oeynhausen przesłał do mieszkańców Inowrocławia list kondolencyjny, w związku ze śmiercią honorowego obywatela tego miasta – kardynała Józefa Glempa.

Z ubolewaniem przyjąłem wiadomość o śmierci długoletniego prymasa Kościoła Katolickiego w Polsce, sławnego syna Waszego miasta. Kardynał Glemp stał prawie 30 lat na czele Kościoła Katolickiego w Pana kraju. W zamęcie lat 80 i poruszającej fazie przełomu prowadzącego do demokracji, był dla Pana i Pańskich współmieszkańców niezastąpionym pośrednikiem miedzy władzą państwową i kochającymi wolność Polakami. Szczególny wkład wniósł Kardynał Glemp przy powstawaniu wolnej Europy – pisze burmistrz miasta partnerskiego.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.