Jesteś tutaj: HomeInowrocławKondolencje z Niemiec

Kondolencje z Niemiec

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 31 styczeń 2013 18:01

Burmistrz miasta Klaus Mueller-Zahlmann, Klaus Bad Oeynhausen przesłał do mieszkańców Inowrocławia list kondolencyjny, w związku ze śmiercią honorowego obywatela tego miasta – kardynała Józefa Glempa.

Z ubolewaniem przyjąłem wiadomość o śmierci długoletniego prymasa Kościoła Katolickiego w Polsce, sławnego syna Waszego miasta. Kardynał Glemp stał prawie 30 lat na czele Kościoła Katolickiego w Pana kraju. W zamęcie lat 80 i poruszającej fazie przełomu prowadzącego do demokracji, był dla Pana i Pańskich współmieszkańców niezastąpionym pośrednikiem miedzy władzą państwową i kochającymi wolność Polakami. Szczególny wkład wniósł Kardynał Glemp przy powstawaniu wolnej Europy – pisze burmistrz miasta partnerskiego.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu