Jesteś tutaj: HomeInowrocławDo Kruszwicy zjadą się rolnicy

Do Kruszwicy zjadą się rolnicy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 11 luty 2013 22:02

W sobotę w Centrum Kultury i Sportu ,,Ziemowit” w Kruszwicy odbędzie się spotkanie z byłym wiceministrem rolnictwa, obecnie posłem Krzysztofem Ardanowskim. Organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji wśród rolników, gdyż będą podejmowane tematy dotyczące przyszłości polskiego rolnictwa.

Spotkanie organizują powiatowe władze Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarność Rolników Indywidualnych. Po za Ardanowskim do Kruszwicy mają przybyć także posłowie Tomasz Latos i Kosma Złotowski oraz liczni przedstawiciele związków zawodowych. Nie zabraknie także przedstawicieli władz samorządowych.

 

Wśród poruszanych tematów będzie między innymi rosnące w kraju bezrobocie, niższe niż przewidywano dopłaty do polskiego rolnictwa czy planowana likwidacja KRUS.

 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.

 

Godzinę wcześniej w kruszwickiej Kolegiacie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji rolników oraz zmarłego we wrześniu Antoniego Kusia. Legendy Solidarności na Kujawach.

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu