Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent zaprasza premiera do Inowrocławia

Prezydent zaprasza premiera do Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 18 luty 2013 23:18

Przed tygodniem pisaliśmy o planach szefa rządu Donalda Tuska, który planuje objechać Polskę, w celu porozmawiania z mieszkańcami o najbardziej racjonalnym wydatkowaniu środków unijnych. Prezydent Ryszard Brejza wystosował w tej sprawie list otwarty licząc, że premier przyjedzie do Inowrocławia.

 

W związku z wyrażonym przez Pana Premiera pragnieniem odwiedzenia w najbliższym czasie różnych miast i gmin w Polsce oraz skonsultowanie zadań jakie mają być realizowane przy wsparciu środków z Unii Europejskiej, w imieniu mieszkańców Inowrocławia oraz własnym, ośmielam się serdecznie zaprosić Pana Premiera do odwiedzenia naszego miasta. Wynegocjowanie kwoty 105,8 mld euro (400 mld zł) na wsparcie dla Polski jest niewątpliwym sukcesem, tym bardziej, że przypada na okres kryzysu i poszukiwania oszczędności – czytamy w liście otwartym prezydenta Inowrocławia do premiera Donalda Tuska.

 

Brakuje nam możliwości usprawnienia zarządzania miastem poprzez przywrócenie jemu charakteru miasta wydzielonego z powiatu ziemskiego (powiatu grodzkiego) a przede wszystkim obwodnicy oraz połączenia drogą dwujezdniową z najbliższymi trasami ekspresowymi/ autostradami – w Toruniu i w Gnieźnie. Obwodnica wpisana jest w harmonogramie realizacji zadań przez GDDKiApo 2014 r. Zakończyły się właśnie prace dokumentacyjne uzyskaniem zezwolenia na jej realizację. Niepokojąco brzmią dla nas informacje dochodzące z Ministerstwa Transportu o planie jej usunięcia. W porozumieniu z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego powstaje koncepcja budowy drugiej jezdni wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 15 z Inowrocławia do Torunia. Mogłaby być ona zbudowana za zgodą rządu w ramach tzw. kontraktu wojewódzkiego – czytamy w dalszej części listu.

 

Czy Inowrocław znajdzie się na trasie przejazdu premiera Tuska pokaże czas. Jak zapowiada szef kujawsko-pomorskiego PO, poseł Tomasz Lenz premier na pewno dotrze do Bydgoszczy i Torunia.

 


Chcielibyśmy poinformować naszych czytelników, że o liście otwartym dowiedzieliśmy się z innych mediów. Zauważamy jakiś opór po stronie służb prasowych Urzędu Miejskiego w komunikacji z naszym portalem. Szerzej jutro na naszych łamach.

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu