Jesteś tutaj: HomeInowrocławSpór związkowców z zarządem Sody Polskiej

Spór związkowców z zarządem Sody Polskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 07 marzec 2013 13:44

Niewykluczone, że w zakładach Janikosody dojdzie do strajku, związkowcy boją się o miejsca pracy, dlatego podjęli spór z właścicielem firmy, czyli grupą kapitałową CIECH. Zakłady sodowe, są jednym z największych pracodawców w powiecie inowrocławskim oraz całym województwie kujawsko-pomorskim.

Związkowcy skarżą się na brak możliwości opiniowania zmiany struktury zatrudnienia w firmie. Wyrażają swoje niezadowolenie także faktem zwolnienia ośmiu pracowników. W opinii związkowców kierownictwo firmy nie chce prowadzić z nimi właściwego dialogu. Sami pracownicy wyrażają wolę na obniżkę swoich wynagrodzeń, jeżeli w ten sposób uda się uratować miejsca pracy.

 

Soda Polska to kluczowy pracodawca dla naszego województwa (woj. kujawsko - pomorskie przyp. red.). Tymczasem w spółce ciągle redukuje się etaty. Biorąc pod uwagę, że pracy jest coraz więcej, a wynagrodzenie stoi w miejscu, nie ma się co dziwić, że rozgoryczenie pracowników rośnie – powiedział portalowi gospodarczemu wnp.pl Paweł Krajewski z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Janikosoda.

 

Niepokój o przyszłość janikowskich i inowrocławskich zakładów sodowych, wyraził kilka tygodni temu w rozmowie z nami były prezes Zachemu Wojciech Wardacki - Z niepokojem obserwuje to co się dzieje w ostatnich 4-5 latach Ciech. Zaniechano działania restrukturyzacyjne w dywizji organika.

 

Bezrobocie w powiecie inowrocławskim pod koniec stycznia wyniosło ponad 24%. Od 31 grudnia do 31 stycznia liczba bezrobotnych wzrosła o ponad 600 osób. Szybciej w regionie bezrobocie rosło tylko w Bydgoszczy, tam jednak występuje znacznie większa gęstość zamieszkania.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas