Jesteś tutaj: HomeInowrocławSpór związkowców z zarządem Sody Polskiej

Spór związkowców z zarządem Sody Polskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 07 marzec 2013 13:44

Niewykluczone, że w zakładach Janikosody dojdzie do strajku, związkowcy boją się o miejsca pracy, dlatego podjęli spór z właścicielem firmy, czyli grupą kapitałową CIECH. Zakłady sodowe, są jednym z największych pracodawców w powiecie inowrocławskim oraz całym województwie kujawsko-pomorskim.

Związkowcy skarżą się na brak możliwości opiniowania zmiany struktury zatrudnienia w firmie. Wyrażają swoje niezadowolenie także faktem zwolnienia ośmiu pracowników. W opinii związkowców kierownictwo firmy nie chce prowadzić z nimi właściwego dialogu. Sami pracownicy wyrażają wolę na obniżkę swoich wynagrodzeń, jeżeli w ten sposób uda się uratować miejsca pracy.

 

Soda Polska to kluczowy pracodawca dla naszego województwa (woj. kujawsko - pomorskie przyp. red.). Tymczasem w spółce ciągle redukuje się etaty. Biorąc pod uwagę, że pracy jest coraz więcej, a wynagrodzenie stoi w miejscu, nie ma się co dziwić, że rozgoryczenie pracowników rośnie – powiedział portalowi gospodarczemu wnp.pl Paweł Krajewski z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Janikosoda.

 

Niepokój o przyszłość janikowskich i inowrocławskich zakładów sodowych, wyraził kilka tygodni temu w rozmowie z nami były prezes Zachemu Wojciech Wardacki - Z niepokojem obserwuje to co się dzieje w ostatnich 4-5 latach Ciech. Zaniechano działania restrukturyzacyjne w dywizji organika.

 

Bezrobocie w powiecie inowrocławskim pod koniec stycznia wyniosło ponad 24%. Od 31 grudnia do 31 stycznia liczba bezrobotnych wzrosła o ponad 600 osób. Szybciej w regionie bezrobocie rosło tylko w Bydgoszczy, tam jednak występuje znacznie większa gęstość zamieszkania.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu