Jesteś tutaj: HomeInowrocławSpór związkowców z zarządem Sody Polskiej

Spór związkowców z zarządem Sody Polskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 07 marzec 2013 13:44

Niewykluczone, że w zakładach Janikosody dojdzie do strajku, związkowcy boją się o miejsca pracy, dlatego podjęli spór z właścicielem firmy, czyli grupą kapitałową CIECH. Zakłady sodowe, są jednym z największych pracodawców w powiecie inowrocławskim oraz całym województwie kujawsko-pomorskim.

Związkowcy skarżą się na brak możliwości opiniowania zmiany struktury zatrudnienia w firmie. Wyrażają swoje niezadowolenie także faktem zwolnienia ośmiu pracowników. W opinii związkowców kierownictwo firmy nie chce prowadzić z nimi właściwego dialogu. Sami pracownicy wyrażają wolę na obniżkę swoich wynagrodzeń, jeżeli w ten sposób uda się uratować miejsca pracy.

 

Soda Polska to kluczowy pracodawca dla naszego województwa (woj. kujawsko - pomorskie przyp. red.). Tymczasem w spółce ciągle redukuje się etaty. Biorąc pod uwagę, że pracy jest coraz więcej, a wynagrodzenie stoi w miejscu, nie ma się co dziwić, że rozgoryczenie pracowników rośnie – powiedział portalowi gospodarczemu wnp.pl Paweł Krajewski z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Janikosoda.

 

Niepokój o przyszłość janikowskich i inowrocławskich zakładów sodowych, wyraził kilka tygodni temu w rozmowie z nami były prezes Zachemu Wojciech Wardacki - Z niepokojem obserwuje to co się dzieje w ostatnich 4-5 latach Ciech. Zaniechano działania restrukturyzacyjne w dywizji organika.

 

Bezrobocie w powiecie inowrocławskim pod koniec stycznia wyniosło ponad 24%. Od 31 grudnia do 31 stycznia liczba bezrobotnych wzrosła o ponad 600 osób. Szybciej w regionie bezrobocie rosło tylko w Bydgoszczy, tam jednak występuje znacznie większa gęstość zamieszkania.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas