Jesteś tutaj: HomeInowrocławMężczyzna dwukrotnie podpalił kamienicę w której mieszka

Mężczyzna dwukrotnie podpalił kamienicę w której mieszka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 05 styczeń 2018 13:53

Brzmi to nieco nielogicznie, ale 32-letni mężczyzna w dniu 1 stycznia dwukrotnie podpalił kamienicę przy ulicy Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu, choć sam był jej mieszkańcem. Policjanci po ustaleniu podpalacza, postanowili go zatrzymać, aby nie stwarzał więcej zagrożenia dla współlokatorów.

W Inowrocławiu przy ul. NMP (01.01.18r.) doszło do dwukrotnego pożaru w jednej z kamienic. Ogień tak się rozprzestrzenił, że konieczna była ewakuacja mieszkańców. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali mieszkańca, którego podejrzewali o podpalenie. Zebrali dowody na to, że 32-letni mężczyzna podpalił skrytkę pod schodami, a potem dziecięcy wózek. Policjanci ustalili, że motywem działania sprawcy było to, że chciał zrobić komuś na złość – wyjaśnia asp. Szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

 

Wczoraj sąd zdecydował o zatrzymaniu go na 3 miesiące, jako o środku zapobiegawczym. O karze za zagrażające współmieszkańcom zachowanie zdecyduje sąd. Za podpalenie grozi mu 8 lat więzienia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

 • Zawisza wysoko wygrywa z IV ligowcem z Wielkopolski

  W sobotę na boisku w Rynarzewie Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w pojedynku sparingowym z Nielbą Wągrowiec. Piłkarze z Wielkopolski występować będą ligę wyżej od niebiesko-czarnych w IV lidze. Ten sparing zdominował jednak beniaminek V ligi z Bydgoszczy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Toruńska posłanka niepokoi się skutkami nałogowego grania w gry komputerowe

  Posłanka PiS Anna Sobecka obawia się zgubnych skutków grania w gry komputerowe, dlatego w interpelacji do minister edukacji narodowej wskazuje działania podjęte przez Francję, gdzie zakazano korzystania z gier na terenie szkół oraz Korei Południowej – kraju w którym od północy do godziny 6 rano granie ma być zakazane.

 • Propozycja zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego podzieliła posłów z regionu

  Z inicjatywy posłów Prawa i Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy zmieniającej ordynację wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Jej główne założenie to zapewnienie przynajmniej trzy osobowej reprezentacji w Parlamencie Europejskim danego regionu, co jest korzystne dla mniejszych województw jak kujawsko-pomorskie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.