Jesteś tutaj: HomeInowrocławMężczyzna dwukrotnie podpalił kamienicę w której mieszka

Mężczyzna dwukrotnie podpalił kamienicę w której mieszka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 05 styczeń 2018 13:53

Brzmi to nieco nielogicznie, ale 32-letni mężczyzna w dniu 1 stycznia dwukrotnie podpalił kamienicę przy ulicy Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu, choć sam był jej mieszkańcem. Policjanci po ustaleniu podpalacza, postanowili go zatrzymać, aby nie stwarzał więcej zagrożenia dla współlokatorów.

W Inowrocławiu przy ul. NMP (01.01.18r.) doszło do dwukrotnego pożaru w jednej z kamienic. Ogień tak się rozprzestrzenił, że konieczna była ewakuacja mieszkańców. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali mieszkańca, którego podejrzewali o podpalenie. Zebrali dowody na to, że 32-letni mężczyzna podpalił skrytkę pod schodami, a potem dziecięcy wózek. Policjanci ustalili, że motywem działania sprawcy było to, że chciał zrobić komuś na złość – wyjaśnia asp. Szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

 

Wczoraj sąd zdecydował o zatrzymaniu go na 3 miesiące, jako o środku zapobiegawczym. O karze za zagrażające współmieszkańcom zachowanie zdecyduje sąd. Za podpalenie grozi mu 8 lat więzienia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.