Jesteś tutaj: HomeInowrocławMężczyzna dwukrotnie podpalił kamienicę w której mieszka

Mężczyzna dwukrotnie podpalił kamienicę w której mieszka

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 05 styczeń 2018 13:53

Brzmi to nieco nielogicznie, ale 32-letni mężczyzna w dniu 1 stycznia dwukrotnie podpalił kamienicę przy ulicy Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu, choć sam był jej mieszkańcem. Policjanci po ustaleniu podpalacza, postanowili go zatrzymać, aby nie stwarzał więcej zagrożenia dla współlokatorów.

W Inowrocławiu przy ul. NMP (01.01.18r.) doszło do dwukrotnego pożaru w jednej z kamienic. Ogień tak się rozprzestrzenił, że konieczna była ewakuacja mieszkańców. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali mieszkańca, którego podejrzewali o podpalenie. Zebrali dowody na to, że 32-letni mężczyzna podpalił skrytkę pod schodami, a potem dziecięcy wózek. Policjanci ustalili, że motywem działania sprawcy było to, że chciał zrobić komuś na złość – wyjaśnia asp. Szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.

 

Wczoraj sąd zdecydował o zatrzymaniu go na 3 miesiące, jako o środku zapobiegawczym. O karze za zagrażające współmieszkańcom zachowanie zdecyduje sąd. Za podpalenie grozi mu 8 lat więzienia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Odegrać się Rawysowi za jesień

  W rundzie jesiennej Zawisza Bydgoszcz w meczu ligowym przegrał tylko raz – 23 września w Raciążu, gdzie minimalnie ulegli miejscowemu Rawysowi. Piłkarze niebiesko-czarnych schodzili z tego spotkania w niezbyt dobrych nastrojach i podłamani, bowiem bardzo chcieli przywieść z Borów Tucholskich trzy punkty.

 • Skrót: Dąb Potulice – Zawisza

  W pierwszej połowie Dąb miał kilka okazji do sprawienia niespodzianki i zdobycia prowadzenia nad liderem Zawiszą Bydgoszcz. Swoje okazje wypracowali również goście. Dzięki temu był to naprawdę ciekawy mecz. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.

Wiadomości sportowe

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

 • PKW: Propozycja zmian okręgów do sejmiku jest zbyt daleko idąca

  Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa nie będzie procedowany projekt uchwały autorstwa marszałka województwa, który zakładał dość daleko idące zmiany w okręgach wyborczych. Jak udało nam się ustalić – wątpliwości wobec propozycji marszałka ma komisarz wyborczy.

 • Samorządowcy chcą reformy systemu wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Głos w sprawie zapowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, dążenia do obniżenia wynagrodzeń samorządowców, zabrał Związek Miast Polskich. Zrzeszenie skupiające większość polskich samorządów podkreśla, iż od kilku lat oczekuje przeprowadzenia reformy wynagrodzeń, która miałaby m.in. uzależnić wynagrodzenie od wielkości samorządy, liczby mieszkańców.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.