Jesteś tutaj: HomeInowrocławSzansa na WORD coraz bliżej

Szansa na WORD coraz bliżej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław sobota, 09 marzec 2013 14:09

W czwartek zostało przyjęte sprawozdanie podkomisji sejmowej w sprawie I czytania poselskiego projektu ustawy o kierujących pojazdami. Proponowana zmiana ma umożliwić marszałkom województw tworzenie filii Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, w dużych miastach, które nie mają praw powiatu.

Projekt na posiedzeniu komisji w dniu 11 lutego przedstawił poseł Krzysztof Brejza - Problem wynika z tego, że w 1998 roku, gdy tworzono powiaty, to część miast od 40-80 tys. mieszkańców otrzymały prawa powiatu, a część nie.

 

Wśród miast, które nie mogą przeprowadzać egzaminów znajduje się Inowrocław czy Grudziądz. Warto przypomnieć, że w przeszłości w stolicy Kujaw Zachodnich egzaminy na prawo jazdy odbywały się.

 

Są miasta dwukrotne mniejsze od tych miast jak Skierniewice czy Tarnobrzeg, gdzie funkcjonują WORD-y. Nasza propozycja zakłada umożliwienie marszałkom umożliwienie tworzenia fili WORD-ów – podkreślał Brejza.

 

W filiach przeprowadzane miały by być tylko egzaminy z kategorii A i B.

 

Składam wniosek o odrzucenie tego projektu o odrzucenie w pierwszym czytaniu – wyraził się zdecydowanie poseł PiS Jerzy Polaczek, w jego opinii być może pomysł w filiami WORD-ów jest dobry, ale procedowanie nad prawem dotyczącym egzaminów jest niepoważne – Mamy bardzo niską zdawalność na egzaminach, coś trzeba z tym zrobić.

 

Wniosek Polaczka o odrzucenie projektu poparło 14 posłów, przy 20 przeciw.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu