Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejny radny opuszcza Ryszarda Brejzę

Kolejny radny opuszcza Ryszarda Brejzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 luty 2018 11:40

Związany z Platformą Obywatelską radny Rafał Lewandowski opuścił Porozumienie Ryszarda Brejzy. Powodem jego decyzji miała być różnica w poglądach z prezydentem Inowrocławia. Porozumienie Brejzy nadal ma większość w Radzie Miejskiej, ale jest to przewaga niezbyt duża, stąd też absencje poszczególnych radnych mogą koalicji sprawić problemy.

W związku z narastającymi różnicami poglądów dotyczącymi rozwoju i funkcjonowania naszego Miasta z dniem dzisiejszym występuję z Porozumienia Ryszarda Brejzy oraz koalicji w Radzie Miejskiej Inowrocławia. Dziękuję Prezydentowi oraz radnym koalicji za dotychczasową współpracę, jednocześnie deklarując wsparcie tych inicjatyw, które będą służyły dla dobra Miasta Inowrocławia i jego Mieszkańców – oświadczył radny Rafał Lewandowski.

 

W ostatnim czasie radny Lewandowski, po tym jak w Bydgoszczy otwarto nowy ,,Torbyd” (kryte lodowisko), wyszedł z inicjatywą, aby taka infrastruktura powstała również w Inowrocławiu. W tej sprawie nie mógł jednak znaleźć wspólnego języka z prezydentem Brejzą.

 

W ubiegłym roku koalicję opuścił radny Janusz Radzikowski, który jak tłumaczył, zamierza jesienią konkurować z prezydentem Ryszardem Brejzą o fotel prezydenta. Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że wcześniej koalicję opuściła również radna Anna Trojanowska, co było jednak związane z wyjściem z koalicji Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Kosma Złotowski

 • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

  Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.