Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejny radny opuszcza Ryszarda Brejzę

Kolejny radny opuszcza Ryszarda Brejzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 luty 2018 11:40

Związany z Platformą Obywatelską radny Rafał Lewandowski opuścił Porozumienie Ryszarda Brejzy. Powodem jego decyzji miała być różnica w poglądach z prezydentem Inowrocławia. Porozumienie Brejzy nadal ma większość w Radzie Miejskiej, ale jest to przewaga niezbyt duża, stąd też absencje poszczególnych radnych mogą koalicji sprawić problemy.

W związku z narastającymi różnicami poglądów dotyczącymi rozwoju i funkcjonowania naszego Miasta z dniem dzisiejszym występuję z Porozumienia Ryszarda Brejzy oraz koalicji w Radzie Miejskiej Inowrocławia. Dziękuję Prezydentowi oraz radnym koalicji za dotychczasową współpracę, jednocześnie deklarując wsparcie tych inicjatyw, które będą służyły dla dobra Miasta Inowrocławia i jego Mieszkańców – oświadczył radny Rafał Lewandowski.

 

W ostatnim czasie radny Lewandowski, po tym jak w Bydgoszczy otwarto nowy ,,Torbyd” (kryte lodowisko), wyszedł z inicjatywą, aby taka infrastruktura powstała również w Inowrocławiu. W tej sprawie nie mógł jednak znaleźć wspólnego języka z prezydentem Brejzą.

 

W ubiegłym roku koalicję opuścił radny Janusz Radzikowski, który jak tłumaczył, zamierza jesienią konkurować z prezydentem Ryszardem Brejzą o fotel prezydenta. Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że wcześniej koalicję opuściła również radna Anna Trojanowska, co było jednak związane z wyjściem z koalicji Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.