Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejny radny opuszcza Ryszarda Brejzę

Kolejny radny opuszcza Ryszarda Brejzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 luty 2018 11:40

Związany z Platformą Obywatelską radny Rafał Lewandowski opuścił Porozumienie Ryszarda Brejzy. Powodem jego decyzji miała być różnica w poglądach z prezydentem Inowrocławia. Porozumienie Brejzy nadal ma większość w Radzie Miejskiej, ale jest to przewaga niezbyt duża, stąd też absencje poszczególnych radnych mogą koalicji sprawić problemy.

W związku z narastającymi różnicami poglądów dotyczącymi rozwoju i funkcjonowania naszego Miasta z dniem dzisiejszym występuję z Porozumienia Ryszarda Brejzy oraz koalicji w Radzie Miejskiej Inowrocławia. Dziękuję Prezydentowi oraz radnym koalicji za dotychczasową współpracę, jednocześnie deklarując wsparcie tych inicjatyw, które będą służyły dla dobra Miasta Inowrocławia i jego Mieszkańców – oświadczył radny Rafał Lewandowski.

 

W ostatnim czasie radny Lewandowski, po tym jak w Bydgoszczy otwarto nowy ,,Torbyd” (kryte lodowisko), wyszedł z inicjatywą, aby taka infrastruktura powstała również w Inowrocławiu. W tej sprawie nie mógł jednak znaleźć wspólnego języka z prezydentem Brejzą.

 

W ubiegłym roku koalicję opuścił radny Janusz Radzikowski, który jak tłumaczył, zamierza jesienią konkurować z prezydentem Ryszardem Brejzą o fotel prezydenta. Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że wcześniej koalicję opuściła również radna Anna Trojanowska, co było jednak związane z wyjściem z koalicji Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.