Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejny radny opuszcza Ryszarda Brejzę

Kolejny radny opuszcza Ryszarda Brejzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 luty 2018 11:40

Związany z Platformą Obywatelską radny Rafał Lewandowski opuścił Porozumienie Ryszarda Brejzy. Powodem jego decyzji miała być różnica w poglądach z prezydentem Inowrocławia. Porozumienie Brejzy nadal ma większość w Radzie Miejskiej, ale jest to przewaga niezbyt duża, stąd też absencje poszczególnych radnych mogą koalicji sprawić problemy.

W związku z narastającymi różnicami poglądów dotyczącymi rozwoju i funkcjonowania naszego Miasta z dniem dzisiejszym występuję z Porozumienia Ryszarda Brejzy oraz koalicji w Radzie Miejskiej Inowrocławia. Dziękuję Prezydentowi oraz radnym koalicji za dotychczasową współpracę, jednocześnie deklarując wsparcie tych inicjatyw, które będą służyły dla dobra Miasta Inowrocławia i jego Mieszkańców – oświadczył radny Rafał Lewandowski.

 

W ostatnim czasie radny Lewandowski, po tym jak w Bydgoszczy otwarto nowy ,,Torbyd” (kryte lodowisko), wyszedł z inicjatywą, aby taka infrastruktura powstała również w Inowrocławiu. W tej sprawie nie mógł jednak znaleźć wspólnego języka z prezydentem Brejzą.

 

W ubiegłym roku koalicję opuścił radny Janusz Radzikowski, który jak tłumaczył, zamierza jesienią konkurować z prezydentem Ryszardem Brejzą o fotel prezydenta. Z kronikarskiego obowiązku należy wspomnieć, że wcześniej koalicję opuściła również radna Anna Trojanowska, co było jednak związane z wyjściem z koalicji Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Twórcy awansu spotkali się podsumować sezon

  W poniedziałek w klubie Soda odbyło się spotkanie piłkarzy Zawiszy, zespołu trenerskiego oraz działaczy Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawiszy”, a także sponsorów klubu. W luźnej atmosferze podsumowano zakończony awansem do V ligi sezon. Wzajemnie wszyscy mobilizowali się również do osiągnięcia nowego celu, jakim ma być awans do IV ligi w sezonie 2018/2019.

 • Piłkarski portret kujawsko-pomorskiego

  Dzisiaj w Rosji rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które najprawdopodobniej przez najbliższy miesiąc będą dominującym tematem w przestrzenni publicznej. Na pewno tak się stanie jak sukcesy odnosić będą biało-czerwoni. A jak wygląda z uprawieniem piłki nożnej w województwie kujawsko-pomorskim?

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Minister rolnictwa z okręgu toruńsko-włocławskiego

  W poniedziałek wieczorem niespodziewanie do dymisji podał się minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Odejście z funkcji tłumaczył powodami osobistymi. Na czele resortu rolnictwa ma stanąć poseł Jan Krzysztof Ardanowski, związany z województwem kujawsko-pomorskim, a dokładniej okręgiem toruńsko-włocławskim.

 • Zdaniem Komisarza Wyborczego województwo podzielone na okręgi niezgodnie z prawem

  28 maja Sejmik Województwa dokonał podziału województwa na okręgi wyborcze, zgodnie z koncepcja negatywnie ocenioną przez Radę Miasta Bydgoszczy. Zdaniem Komisarza Wyborczego uchwalony podział na okręgi narusza prawo, dlatego wezwał on Sejmik Województwa do usunięcia naruszenia.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.