Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Kolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 07 luty 2018 11:26

Nie tak dawno w Inowrocławiu gościł wicepremier Jarosław Gowin, który namaścił radnego Marcina Wrońskiego jako kandydata na prezydenta miasta z ramienia Porozumienia, wyrażając przy tym nadzieję, że będzie to wspólny kandydat Zjednoczonej Prawicy. Ten krok nie był uzgodniony jednak z Prawem i Sprawiedliwością, które ma mieć swoich kandydatów.

Jednym z poważnie rozważanych kandydatów jest były wiceprezydent, obecnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Ireneusz Stachowiak. Politycznie związany jest on co prawda z partią Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, ale jak udało nam się ustalić,  ma mieć dość duże poparcie w strukturach powiatowych PiS-u, w powiecie inowrocławskim. Sam zainteresowany pytany o to  czy będzie kandydował, przez Gazetę Pomorską, takiego scenariusza nie wyklucza.

 

Mniej entuzjastycznie do tej kandydatury są już jednak nastawione struktury miejskie PiS-u w Inowrocławiu, które wypominają Stachowiakowi bycie zastępcą prezydenta Ryszarda Brejzy. Najprawdopodobniej miejskie struktury będą się starały również zaproponować swojego kandydata.

 

Ostateczne decyzja mogą zapaść jeszcze wiosną.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Leśnicy jeszcze długo będą usuwać skutki ubiegłorocznych nawałnic

  Sierpniowe nawałnice sprawiły, że na pewien czas życie w naszym województwie przeszło na inne tory. W kujawsko-pomorskim skala zniszczeń spowodowanych przez trąbę powietrzną była największa. Do dzisiaj nie zakończono odbudowy domów, dużo pracy mają także leśnicy.

 • Coraz więcej turystów nocuje w kujawsko-pomorskim

  Za nami zlot miłośników motocyklów marki Harleya Davidsona, na którym zyskała przede wszystkim branża turystyczna. GUS opublikował natomiast wstępne informacje dotyczące turystyki w województwie za rok 2017.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.