Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Kolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 07 luty 2018 11:26

Nie tak dawno w Inowrocławiu gościł wicepremier Jarosław Gowin, który namaścił radnego Marcina Wrońskiego jako kandydata na prezydenta miasta z ramienia Porozumienia, wyrażając przy tym nadzieję, że będzie to wspólny kandydat Zjednoczonej Prawicy. Ten krok nie był uzgodniony jednak z Prawem i Sprawiedliwością, które ma mieć swoich kandydatów.

Jednym z poważnie rozważanych kandydatów jest były wiceprezydent, obecnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Ireneusz Stachowiak. Politycznie związany jest on co prawda z partią Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, ale jak udało nam się ustalić,  ma mieć dość duże poparcie w strukturach powiatowych PiS-u, w powiecie inowrocławskim. Sam zainteresowany pytany o to  czy będzie kandydował, przez Gazetę Pomorską, takiego scenariusza nie wyklucza.

 

Mniej entuzjastycznie do tej kandydatury są już jednak nastawione struktury miejskie PiS-u w Inowrocławiu, które wypominają Stachowiakowi bycie zastępcą prezydenta Ryszarda Brejzy. Najprawdopodobniej miejskie struktury będą się starały również zaproponować swojego kandydata.

 

Ostateczne decyzja mogą zapaść jeszcze wiosną.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Kosma Złotowski

  • W internecie poznasz historię swojego samochodu

    Dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie jest już tylko ograniczony do urzędników, ale teraz również do danych zgromadzonych w tym systemie, będą mogli bez wychodzenia z domu zajrzeć właściciele pojazdów. Umożliwia do zmodernizowanie systemu CEPiK do wersji 2.0 – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

  • To był dzień Victorii!

    16 lutego 1919 roku podpisano rozejm w Trewirze, który kończył również konflikt polsko-niemiecki. Ten dzień stał się symbolicznym zakończeniem Powstania Wielkopolskiego, co trzeba podkreślić zwycięskiego powstania. Wyznaczono linie demarkacyjną – tereny wyzwolone przez Powstańców znalazły się pod polską kontrolą.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.