Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Kolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 07 luty 2018 11:26

Nie tak dawno w Inowrocławiu gościł wicepremier Jarosław Gowin, który namaścił radnego Marcina Wrońskiego jako kandydata na prezydenta miasta z ramienia Porozumienia, wyrażając przy tym nadzieję, że będzie to wspólny kandydat Zjednoczonej Prawicy. Ten krok nie był uzgodniony jednak z Prawem i Sprawiedliwością, które ma mieć swoich kandydatów.

Jednym z poważnie rozważanych kandydatów jest były wiceprezydent, obecnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Ireneusz Stachowiak. Politycznie związany jest on co prawda z partią Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, ale jak udało nam się ustalić,  ma mieć dość duże poparcie w strukturach powiatowych PiS-u, w powiecie inowrocławskim. Sam zainteresowany pytany o to  czy będzie kandydował, przez Gazetę Pomorską, takiego scenariusza nie wyklucza.

 

Mniej entuzjastycznie do tej kandydatury są już jednak nastawione struktury miejskie PiS-u w Inowrocławiu, które wypominają Stachowiakowi bycie zastępcą prezydenta Ryszarda Brejzy. Najprawdopodobniej miejskie struktury będą się starały również zaproponować swojego kandydata.

 

Ostateczne decyzja mogą zapaść jeszcze wiosną.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza zagra zaległy mecz już w środę

  W środę 14 listopada, o godzinie 14:00, w Kończewicach pod Chełmżą miejscowy Cyklon podejmie w ramach zaległego meczu 11 kolejki V ligi Zawiszę Bydgoszcz. Mecz ten planowo miał zostać rozegrany w październiku, ale z powodu problemów ze zdrowiem zawodników gospodarzy, władze ligowe zdecydowały się go przesunąć najpierw na 24 listopada. Ostatecznie mecz będzie rozegrany 14 listopada.

 • W ten weekend Zawisza nie gra o punkty

  Według harmonogramy w 14 kolejce Zawisza Bydgoszcz miał podejmować Iskrę Ciechocin. Klub ten wycofał się już na początku rozgrywek, stąd też planowani rywale Iskry w tych kolejkach pauzują.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
 • ,,Jesteśmy po największej manifestacji po roku 1989 w Polsce”

  W poniedziałek pod Sejmem został podsumowany przez organizatorów 9. Marsz Niepodległości, który odbył się w 100. lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Według szacunków Policji wzięło w nim udział ok. 250 tys. osób, co jak podkreśla poseł Robert Winnicki od początku związany z tą inicjatywą, jest największą manifestacją po 1989 roku w naszym kraju.

 • Setki tysięcy Polaków cieszyło się z Niepodległej

  Szacuje się, że ćwierć miliona osób wzięło udział w marszach: ,,Dla Ciebie Polsko” oraz Marszu Niepodległości pod hasłem ,,Bóg, Honor, Ojczyzna”. Wydarzenia odbywały się wspólnie we współpracy narodowców z władzami państwowymi. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Marsze przebiegły spokojnie.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.