Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Kolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 07 luty 2018 11:26

Nie tak dawno w Inowrocławiu gościł wicepremier Jarosław Gowin, który namaścił radnego Marcina Wrońskiego jako kandydata na prezydenta miasta z ramienia Porozumienia, wyrażając przy tym nadzieję, że będzie to wspólny kandydat Zjednoczonej Prawicy. Ten krok nie był uzgodniony jednak z Prawem i Sprawiedliwością, które ma mieć swoich kandydatów.

Jednym z poważnie rozważanych kandydatów jest były wiceprezydent, obecnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Ireneusz Stachowiak. Politycznie związany jest on co prawda z partią Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, ale jak udało nam się ustalić,  ma mieć dość duże poparcie w strukturach powiatowych PiS-u, w powiecie inowrocławskim. Sam zainteresowany pytany o to  czy będzie kandydował, przez Gazetę Pomorską, takiego scenariusza nie wyklucza.

 

Mniej entuzjastycznie do tej kandydatury są już jednak nastawione struktury miejskie PiS-u w Inowrocławiu, które wypominają Stachowiakowi bycie zastępcą prezydenta Ryszarda Brejzy. Najprawdopodobniej miejskie struktury będą się starały również zaproponować swojego kandydata.

 

Ostateczne decyzja mogą zapaść jeszcze wiosną.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.