Jesteś tutaj: HomeInowrocławKolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Kolejne nazwisko na giełdzie kandydatów na prezydenta Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 07 luty 2018 11:26

Nie tak dawno w Inowrocławiu gościł wicepremier Jarosław Gowin, który namaścił radnego Marcina Wrońskiego jako kandydata na prezydenta miasta z ramienia Porozumienia, wyrażając przy tym nadzieję, że będzie to wspólny kandydat Zjednoczonej Prawicy. Ten krok nie był uzgodniony jednak z Prawem i Sprawiedliwością, które ma mieć swoich kandydatów.

Jednym z poważnie rozważanych kandydatów jest były wiceprezydent, obecnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Ireneusz Stachowiak. Politycznie związany jest on co prawda z partią Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, ale jak udało nam się ustalić,  ma mieć dość duże poparcie w strukturach powiatowych PiS-u, w powiecie inowrocławskim. Sam zainteresowany pytany o to  czy będzie kandydował, przez Gazetę Pomorską, takiego scenariusza nie wyklucza.

 

Mniej entuzjastycznie do tej kandydatury są już jednak nastawione struktury miejskie PiS-u w Inowrocławiu, które wypominają Stachowiakowi bycie zastępcą prezydenta Ryszarda Brejzy. Najprawdopodobniej miejskie struktury będą się starały również zaproponować swojego kandydata.

 

Ostateczne decyzja mogą zapaść jeszcze wiosną.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Niemcy podpisują rozejm – Powstanie Wielkopolskie kończy się zwycięstwem

  16 lutego 1919 roku zawarty został rozejm w Trewirze – jest to data uznana za symboliczny koniec Powstania Wielkopolskiego. Rozejm w Trewirze stał się symbolem zwycięstwa powstania, bowiem jego ustalenia sprawiły, że strony rozejmu uznały tereny zajęte przez powstańców, za znajdujące się pod polską kontrolą.

 • Pamięci premiera Olszewskiego

  W piątek i sobotę trwa w Polsce żałoba narodowa w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego, wcześniej zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej. Dla uczczenia jego pamięci w czwartek Senat RP przyjął uchwałę, której treść w całości publikujemy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.