Jesteś tutaj: HomeInowrocławPPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

PPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 luty 2018 00:31

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że za kilka tygodni zniknie z przestrzeni publicznej ,,Pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni. Radni w ten sposób zamierzają wypełnić założenia ustawy o zakazie propagowania komunizmu. Stanowczo przeciwko temu protestuje Polska Partia Socjalistyczna.

W imieniu członków i sympatyków Polskiej Partii Socjalistycznej stanowczo protestujemy przeciwko demontażowi „Pomnika Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni” w Inowrocławiu. Wzywamy Pana do odstąpienia od tego haniebnego pomysłu i wykazania należnego szacunku wyzwolicielom Waszego miasta spod okupacji hitlerowskiej. Burząc stawiane przez społeczeństwo miasta pomniki, stosujecie forsowaną przez prawicę fałszywą narrację historyczną i wykazujecie wbrew zaistniałym faktom niepolską interpretację historii oraz kompletny brak szacunku dla tych, co polegli wyzwalając naszą Ojczyznę… - piszą struktury wojewódzkie PPS do prezydenta Ryszarda Brejzy - Czujemy się zobowiązani przypomnieć znane Panu fragmenty historii ,jej wykładnię uświęconą przelaną krwią i zwrócić uwagę ,że czyn ten jest haniebny i nie przystoi uczciwym Polakom. Potępiamy niszczenie pomników i zakłamywanie ewidentnych faktów. Historyczne Miasto Inowrocław na taki wstyd nie zasłużyło.

 

PPS co roku organizuje w dniu 22 lipca w Bydgoszczy uroczystości upamiętniające ogłoszenie tzw. Manifestu Lipcowego, który ustanowił w Polsce władze ludową, jednocześnie podporządkowując nas kraj politycznie Moskwie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Odegrać się Rawysowi za jesień

  W rundzie jesiennej Zawisza Bydgoszcz w meczu ligowym przegrał tylko raz – 23 września w Raciążu, gdzie minimalnie ulegli miejscowemu Rawysowi. Piłkarze niebiesko-czarnych schodzili z tego spotkania w niezbyt dobrych nastrojach i podłamani, bowiem bardzo chcieli przywieść z Borów Tucholskich trzy punkty.

 • Skrót: Dąb Potulice – Zawisza

  W pierwszej połowie Dąb miał kilka okazji do sprawienia niespodzianki i zdobycia prowadzenia nad liderem Zawiszą Bydgoszcz. Swoje okazje wypracowali również goście. Dzięki temu był to naprawdę ciekawy mecz. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.

Wiadomości sportowe

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

 • PKW: Propozycja zmian okręgów do sejmiku jest zbyt daleko idąca

  Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa nie będzie procedowany projekt uchwały autorstwa marszałka województwa, który zakładał dość daleko idące zmiany w okręgach wyborczych. Jak udało nam się ustalić – wątpliwości wobec propozycji marszałka ma komisarz wyborczy.

 • Samorządowcy chcą reformy systemu wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Głos w sprawie zapowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, dążenia do obniżenia wynagrodzeń samorządowców, zabrał Związek Miast Polskich. Zrzeszenie skupiające większość polskich samorządów podkreśla, iż od kilku lat oczekuje przeprowadzenia reformy wynagrodzeń, która miałaby m.in. uzależnić wynagrodzenie od wielkości samorządy, liczby mieszkańców.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.