Jesteś tutaj: HomeInowrocławPPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

PPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 luty 2018 00:31

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że za kilka tygodni zniknie z przestrzeni publicznej ,,Pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni. Radni w ten sposób zamierzają wypełnić założenia ustawy o zakazie propagowania komunizmu. Stanowczo przeciwko temu protestuje Polska Partia Socjalistyczna.

W imieniu członków i sympatyków Polskiej Partii Socjalistycznej stanowczo protestujemy przeciwko demontażowi „Pomnika Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni” w Inowrocławiu. Wzywamy Pana do odstąpienia od tego haniebnego pomysłu i wykazania należnego szacunku wyzwolicielom Waszego miasta spod okupacji hitlerowskiej. Burząc stawiane przez społeczeństwo miasta pomniki, stosujecie forsowaną przez prawicę fałszywą narrację historyczną i wykazujecie wbrew zaistniałym faktom niepolską interpretację historii oraz kompletny brak szacunku dla tych, co polegli wyzwalając naszą Ojczyznę… - piszą struktury wojewódzkie PPS do prezydenta Ryszarda Brejzy - Czujemy się zobowiązani przypomnieć znane Panu fragmenty historii ,jej wykładnię uświęconą przelaną krwią i zwrócić uwagę ,że czyn ten jest haniebny i nie przystoi uczciwym Polakom. Potępiamy niszczenie pomników i zakłamywanie ewidentnych faktów. Historyczne Miasto Inowrocław na taki wstyd nie zasłużyło.

 

PPS co roku organizuje w dniu 22 lipca w Bydgoszczy uroczystości upamiętniające ogłoszenie tzw. Manifestu Lipcowego, który ustanowił w Polsce władze ludową, jednocześnie podporządkowując nas kraj politycznie Moskwie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.