Jesteś tutaj: HomeInowrocławPPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

PPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 luty 2018 00:31

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że za kilka tygodni zniknie z przestrzeni publicznej ,,Pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni. Radni w ten sposób zamierzają wypełnić założenia ustawy o zakazie propagowania komunizmu. Stanowczo przeciwko temu protestuje Polska Partia Socjalistyczna.

W imieniu członków i sympatyków Polskiej Partii Socjalistycznej stanowczo protestujemy przeciwko demontażowi „Pomnika Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni” w Inowrocławiu. Wzywamy Pana do odstąpienia od tego haniebnego pomysłu i wykazania należnego szacunku wyzwolicielom Waszego miasta spod okupacji hitlerowskiej. Burząc stawiane przez społeczeństwo miasta pomniki, stosujecie forsowaną przez prawicę fałszywą narrację historyczną i wykazujecie wbrew zaistniałym faktom niepolską interpretację historii oraz kompletny brak szacunku dla tych, co polegli wyzwalając naszą Ojczyznę… - piszą struktury wojewódzkie PPS do prezydenta Ryszarda Brejzy - Czujemy się zobowiązani przypomnieć znane Panu fragmenty historii ,jej wykładnię uświęconą przelaną krwią i zwrócić uwagę ,że czyn ten jest haniebny i nie przystoi uczciwym Polakom. Potępiamy niszczenie pomników i zakłamywanie ewidentnych faktów. Historyczne Miasto Inowrocław na taki wstyd nie zasłużyło.

 

PPS co roku organizuje w dniu 22 lipca w Bydgoszczy uroczystości upamiętniające ogłoszenie tzw. Manifestu Lipcowego, który ustanowił w Polsce władze ludową, jednocześnie podporządkowując nas kraj politycznie Moskwie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kluczowy zawodnik Zawiszy kontuzjowany

  W niedzielę Zawisza Bydgoszcz przegrał sparing, przy ulicy Słowiańskiej, z Chełminianką Chełmno w stosunku 2:3. Wynikiem specjalnie nie można jednak się emocjonować, bowiem Chełminianka występuje na boiskach IV ligi, czyli dwie klasy wyżej. Zmartwieniem dla fanów niebiesko-czarnych może być natomiast kontuzja kluczowego zawodnika.

 • Trzecie zestawienie w plebiscycie na najciekawszą bramkę Zawiszy

  Prezentujemy Wam cztery ostatnie bramki w naszym plebiscycie, w którym wybieramy najlepszą bramkę Zawiszy w rundzie jesiennej. Głosujemy do przyszłej niedzieli, a potem rozpoczniemy głosowanie finałowe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Kosma Złotowski

 • Wkrótce zacznie obowiązywać zakaz handlu w niedzielę. Czy będzie on fikcyją?

  Niedziela 11 marca, będzie pierwszą w którą obowiązywał będzie ustawowy zakaz prowadzenia handlu. Czy podpisy uchwalone przez parlamentarzystów faktycznie znacząco ograniczą handel, czy przedsiębiorcy znajdą pomysł na ich obejście. Zdaniem adwokat Agnieszki  Żebrowskiej, istnieje takie ryzyko.

 • W internecie poznasz historię swojego samochodu

  Dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców nie jest już tylko ograniczony do urzędników, ale teraz również do danych zgromadzonych w tym systemie, będą mogli bez wychodzenia z domu zajrzeć właściciele pojazdów. Umożliwia do zmodernizowanie systemu CEPiK do wersji 2.0 – informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.