Jesteś tutaj: HomeInowrocławPPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

PPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 luty 2018 00:31

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że za kilka tygodni zniknie z przestrzeni publicznej ,,Pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni. Radni w ten sposób zamierzają wypełnić założenia ustawy o zakazie propagowania komunizmu. Stanowczo przeciwko temu protestuje Polska Partia Socjalistyczna.

W imieniu członków i sympatyków Polskiej Partii Socjalistycznej stanowczo protestujemy przeciwko demontażowi „Pomnika Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni” w Inowrocławiu. Wzywamy Pana do odstąpienia od tego haniebnego pomysłu i wykazania należnego szacunku wyzwolicielom Waszego miasta spod okupacji hitlerowskiej. Burząc stawiane przez społeczeństwo miasta pomniki, stosujecie forsowaną przez prawicę fałszywą narrację historyczną i wykazujecie wbrew zaistniałym faktom niepolską interpretację historii oraz kompletny brak szacunku dla tych, co polegli wyzwalając naszą Ojczyznę… - piszą struktury wojewódzkie PPS do prezydenta Ryszarda Brejzy - Czujemy się zobowiązani przypomnieć znane Panu fragmenty historii ,jej wykładnię uświęconą przelaną krwią i zwrócić uwagę ,że czyn ten jest haniebny i nie przystoi uczciwym Polakom. Potępiamy niszczenie pomników i zakłamywanie ewidentnych faktów. Historyczne Miasto Inowrocław na taki wstyd nie zasłużyło.

 

PPS co roku organizuje w dniu 22 lipca w Bydgoszczy uroczystości upamiętniające ogłoszenie tzw. Manifestu Lipcowego, który ustanowił w Polsce władze ludową, jednocześnie podporządkowując nas kraj politycznie Moskwie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

 • Pogrom po ciężkim meczu w Jabłonowie Pomorskim

  Dobry, nerwowego początek - tak można w skrócie opisać mecz 2 kolejki V ligi w Jabłonowie Pomorskim, blisko granicy z województwem warmińsko-mazurskim. Gospodarze podeszli do tego meczu ambitnie i przy odrobinie szczęścia mogli prowadzić po pierwszej połowie.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Marszałek ogłasza przetarg na organizację wycieczek rowerowych

  Zorganizowane rajdy rowerowe czy spływy kajakowe odbywają się w naszym województwie dość regularnie i zazwyczaj ich organizacja odbywa się bez problemu oraz większej filozofii. Urząd Marszałkowski w Toruniu widocznie ma wątpliwości co do jakości takiej oddolnej pracy, bowiem planuje zorganizować na przełomie września i października kilka rajdów rowerowych,, wynająć do tego profesjonalną firmę i zapłacić jej z naszych podatków.

 • Dopiero w sierpniu 1920 roku Polska przypieczętowała niepodległość

  Kto wie, czy gdyby Bitwa Warszawska, na pamiątkę której ustanowiono Święto Wojska Polskiego, przebiegła w inny sposób, to czy proklamowana 11 listopada 1918 roku niepodległość Polski, nie byłaby tylko kilkunasto miesięcznym epizodem. Stąd też w momencie gdy zbliżamy się do 100-tej rocznicy ogłoszenia niepodległości Polski 11 listopada 1918 roku, pamiętajmy, że to nie był jeszcze koniec walki o niepodległość.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.