Jesteś tutaj: HomeInowrocławPPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

PPS decyzje inowrocławskich radnych uważa za haniebną

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 08 luty 2018 00:31

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu zdecydowała, że za kilka tygodni zniknie z przestrzeni publicznej ,,Pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni. Radni w ten sposób zamierzają wypełnić założenia ustawy o zakazie propagowania komunizmu. Stanowczo przeciwko temu protestuje Polska Partia Socjalistyczna.

W imieniu członków i sympatyków Polskiej Partii Socjalistycznej stanowczo protestujemy przeciwko demontażowi „Pomnika Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni” w Inowrocławiu. Wzywamy Pana do odstąpienia od tego haniebnego pomysłu i wykazania należnego szacunku wyzwolicielom Waszego miasta spod okupacji hitlerowskiej. Burząc stawiane przez społeczeństwo miasta pomniki, stosujecie forsowaną przez prawicę fałszywą narrację historyczną i wykazujecie wbrew zaistniałym faktom niepolską interpretację historii oraz kompletny brak szacunku dla tych, co polegli wyzwalając naszą Ojczyznę… - piszą struktury wojewódzkie PPS do prezydenta Ryszarda Brejzy - Czujemy się zobowiązani przypomnieć znane Panu fragmenty historii ,jej wykładnię uświęconą przelaną krwią i zwrócić uwagę ,że czyn ten jest haniebny i nie przystoi uczciwym Polakom. Potępiamy niszczenie pomników i zakłamywanie ewidentnych faktów. Historyczne Miasto Inowrocław na taki wstyd nie zasłużyło.

 

PPS co roku organizuje w dniu 22 lipca w Bydgoszczy uroczystości upamiętniające ogłoszenie tzw. Manifestu Lipcowego, który ustanowił w Polsce władze ludową, jednocześnie podporządkowując nas kraj politycznie Moskwie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • W Parlamencie Europejskim udało się zablokować niekorzystne dla polskich firm propozycje

  Batalia wokół tzw. pakietu mobilności się toczy już od dłuższego czasu. Postulowane przez niektóre państwa rozwiązania są niebezpieczne dla polskich firm transportowych, które coraz bardziej się liczą w Europie. Wprowadzenie zasad delegowania pracowników jakie chcą Niemcy, mogą polską konkurencyjność znacząco obniżyć.

 • Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

  Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.