Jesteś tutaj: HomeInowrocławVolvo dostarczy ekologiczne autobusy dla Inowrocławia

Volvo dostarczy ekologiczne autobusy dla Inowrocławia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 22 luty 2018 12:25
Volvo dostarczy ekologiczne autobusy dla Inowrocławia Fot: MPK Inowrocław

Władze Inowrocławia kontynuują politykę wymiany taboru floty miejskich autobusów na bardziej ekologiczne. Ma być to elementem budowy uzdrowiskowego charakteru miasta. Dzisiaj rozstrzygnęło przetarg na dostawę 16 ekologicznych autobusów.

Inowrocław zamówił 8 autobusów o napędzie elektrycznym oraz 8 autobusów elektrycznych hybrydowych. Zamówienie obejmuje również montaż w zajezdni autobusowej systemów ładowania.

 

Zamówienie to zrealizuje za kwotę 38 mln i 212 tys. zł firma Volvo Bus Corporation. Budżet Inowrocławia będzie musiał pokryć tylko 15% tej wartości, bowiem pozostałe środki pokryje Unia Europejska.

 

Do przetargu wystartowała również firma URSUS BUS S.A., która zaoferowała jednak tylko 8 autobusów elektrycznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

 • Kontrowersyjne zapisy oddalają decyzje w sprawie ACTA2

  Dzisiaj (sobota, 19 stycznia) w wielu miejscach Europy odbywają się protesty przeciwko dyrektywie o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, nazwanej popularnie jako ACTA2. Póki co żadne decyzje w tej sprawie nie zapadną, bowiem pomiędzy członkami Rady Europy pojawiły się duże wątpliwości.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.