Jesteś tutaj: HomeInowrocławWizerunek mjr. Szewelińskiego ,,Zawiszy” pojawi się na znaczkach pocztowych

Wizerunek mjr. Szewelińskiego ,,Zawiszy” pojawi się na znaczkach pocztowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 23 luty 2018 11:06

Poczta Polska we współpracy z Inowrocławskim Klubem Dyskusyjnym wprowadzi do obiegu znaczki pocztowe oraz pocztówki poświęcone pamięci mjr. Wacława Szewielińskiego, który w 5 Brygadzie Wileńskiej walczył u boku słynnego mjr. Szendzielarza ,,Łupaszki”.

 

Po wojnie Wacław Sziewieliński osiadł w Inowrocławiu, gdzie spotkały go szykany ze strony komunistów. Dał się jednak poznać społeczności lokalnej jako społecznik. W Armii Krajowej używał pseudonimu ,,Zawisza”.

 

W 2004 roku Rada Miejska Inowrocławia nadała mjr. Wacławowi Szewielińskiemu tytuł honorowego obywatela miasta. Major zmarł w grudniu.

 

 

 

Od samego początku ,,Biegów Tropem Wilczym” organizowanym przez Inowrocławski Klub Dyskusyjny mjr. Szewieliński patronował. Tegoroczny bieg (odbędzie się w niedziel 4 marca) będzie poświęcony bezpośrednio jego pamięci.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Rawys znowu krzyżuje szyki Zawiszy

  Niespodzianką w rundzie jesiennej była porażka faworyta do awansu – Zawiszy Bydgoszcz w Rawysem Raciąż. Dzisiaj piłkarze Rawysa ponownie sprawili niespodziankę w konfrontacji z Zawiszą.

 • Odegrać się Rawysowi za jesień

  W rundzie jesiennej Zawisza Bydgoszcz w meczu ligowym przegrał tylko raz – 23 września w Raciążu, gdzie minimalnie ulegli miejscowemu Rawysowi. Piłkarze niebiesko-czarnych schodzili z tego spotkania w niezbyt dobrych nastrojach i podłamani, bowiem bardzo chcieli przywieść z Borów Tucholskich trzy punkty.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PKW: Propozycja zmian okręgów do sejmiku jest zbyt daleko idąca

  Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa nie będzie procedowany projekt uchwały autorstwa marszałka województwa, który zakładał dość daleko idące zmiany w okręgach wyborczych. Jak udało nam się ustalić – wątpliwości wobec propozycji marszałka ma komisarz wyborczy.

 • Samorządowcy chcą reformy systemu wynagrodzeń prezydentów, burmistrzów i wójtów

  Głos w sprawie zapowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, dążenia do obniżenia wynagrodzeń samorządowców, zabrał Związek Miast Polskich. Zrzeszenie skupiające większość polskich samorządów podkreśla, iż od kilku lat oczekuje przeprowadzenia reformy wynagrodzeń, która miałaby m.in. uzależnić wynagrodzenie od wielkości samorządy, liczby mieszkańców.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.