Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu bez pobłażania dla ,,dzikich" reklam

W Inowrocławiu bez pobłażania dla ,,dzikich" reklam

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 marzec 2018 14:01

W przestrzenni publicznej znacząco zmniejszyła się liczba ogłoszeń poświęcona pożyczkom parabankowym, tzw. ,,chwilówkom”. Jest to po części efekt funkcjonowania programu 500+. Oferty takie jednak nadal istnieją, choć reklamowane są już niskim kosztem, niekiedy z naruszeniem przepisów.

Strażnicy miejscy z Inowrocławia przyłapali na gorącym uczynku osobę, która obklejała słupy oświetleniowe ulotkami firmy pożyczkowej. Przyłapana osoba została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Inowrocławski ratusz przypomina, że wywieszanie ogłoszeń bez zgody właściciela, a także na przestrzenni publicznej, jest nielegalne.

 

Udzielane przez parabanki kredyty nie są objęte nadzorem finansowym takim jak ma to miejsce w przypadku pełnoprawnych banków, przez co są bardziej ryzykowne dla konsumentów. Z reguły charakteryzują się łatwą możliwością pożyczenia małej sumy pieniędzy, znacznie łatwiejszą niż w przypadku kredytu bankowego. Taka pożyczka jest jednak zazwyczaj objęta znacznie wyższym oprocentowaniem. Poważne banki, na słupach natomiast się nie reklamują.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Twórcy awansu spotkali się podsumować sezon

  W poniedziałek w klubie Soda odbyło się spotkanie piłkarzy Zawiszy, zespołu trenerskiego oraz działaczy Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawiszy”, a także sponsorów klubu. W luźnej atmosferze podsumowano zakończony awansem do V ligi sezon. Wzajemnie wszyscy mobilizowali się również do osiągnięcia nowego celu, jakim ma być awans do IV ligi w sezonie 2018/2019.

 • Piłkarski portret kujawsko-pomorskiego

  Dzisiaj w Rosji rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które najprawdopodobniej przez najbliższy miesiąc będą dominującym tematem w przestrzenni publicznej. Na pewno tak się stanie jak sukcesy odnosić będą biało-czerwoni. A jak wygląda z uprawieniem piłki nożnej w województwie kujawsko-pomorskim?

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Minister rolnictwa z okręgu toruńsko-włocławskiego

  W poniedziałek wieczorem niespodziewanie do dymisji podał się minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Odejście z funkcji tłumaczył powodami osobistymi. Na czele resortu rolnictwa ma stanąć poseł Jan Krzysztof Ardanowski, związany z województwem kujawsko-pomorskim, a dokładniej okręgiem toruńsko-włocławskim.

 • Zdaniem Komisarza Wyborczego województwo podzielone na okręgi niezgodnie z prawem

  28 maja Sejmik Województwa dokonał podziału województwa na okręgi wyborcze, zgodnie z koncepcja negatywnie ocenioną przez Radę Miasta Bydgoszczy. Zdaniem Komisarza Wyborczego uchwalony podział na okręgi narusza prawo, dlatego wezwał on Sejmik Województwa do usunięcia naruszenia.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.