Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu bez pobłażania dla ,,dzikich" reklam

W Inowrocławiu bez pobłażania dla ,,dzikich" reklam

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 marzec 2018 14:01

W przestrzenni publicznej znacząco zmniejszyła się liczba ogłoszeń poświęcona pożyczkom parabankowym, tzw. ,,chwilówkom”. Jest to po części efekt funkcjonowania programu 500+. Oferty takie jednak nadal istnieją, choć reklamowane są już niskim kosztem, niekiedy z naruszeniem przepisów.

Strażnicy miejscy z Inowrocławia przyłapali na gorącym uczynku osobę, która obklejała słupy oświetleniowe ulotkami firmy pożyczkowej. Przyłapana osoba została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Inowrocławski ratusz przypomina, że wywieszanie ogłoszeń bez zgody właściciela, a także na przestrzenni publicznej, jest nielegalne.

 

Udzielane przez parabanki kredyty nie są objęte nadzorem finansowym takim jak ma to miejsce w przypadku pełnoprawnych banków, przez co są bardziej ryzykowne dla konsumentów. Z reguły charakteryzują się łatwą możliwością pożyczenia małej sumy pieniędzy, znacznie łatwiejszą niż w przypadku kredytu bankowego. Taka pożyczka jest jednak zazwyczaj objęta znacznie wyższym oprocentowaniem. Poważne banki, na słupach natomiast się nie reklamują.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza po niespecjalnym meczu pokonuje Flisaka

  W meczu 6 kolejki V ligi Zawisza pokonał w Bydgoszczy zespół Flisaka Złotoria, dzięki czemu zajmuje pozycję samodzielnego lidera ligi. Mecz rozegrany na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie do najciekawszych nie należał, było to raczej jedno z gorszych spotkań w wykonaniu niebiesko-czarnych.

 • Zawisza zagra w pucharze z BKS-em

  K-PZPN rozlosował pary III rundy Okręgowego Pucharu Polski, 26 września czeka nas pojedynek dwóch klubów piłkarskich będących członkami CWZS Zawisza: Zawiszy Bydgoszcz i BKS-u Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.