Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu bez pobłażania dla ,,dzikich" reklam

W Inowrocławiu bez pobłażania dla ,,dzikich" reklam

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 02 marzec 2018 14:01

W przestrzenni publicznej znacząco zmniejszyła się liczba ogłoszeń poświęcona pożyczkom parabankowym, tzw. ,,chwilówkom”. Jest to po części efekt funkcjonowania programu 500+. Oferty takie jednak nadal istnieją, choć reklamowane są już niskim kosztem, niekiedy z naruszeniem przepisów.

Strażnicy miejscy z Inowrocławia przyłapali na gorącym uczynku osobę, która obklejała słupy oświetleniowe ulotkami firmy pożyczkowej. Przyłapana osoba została ukarana mandatem w wysokości 500 zł. Inowrocławski ratusz przypomina, że wywieszanie ogłoszeń bez zgody właściciela, a także na przestrzenni publicznej, jest nielegalne.

 

Udzielane przez parabanki kredyty nie są objęte nadzorem finansowym takim jak ma to miejsce w przypadku pełnoprawnych banków, przez co są bardziej ryzykowne dla konsumentów. Z reguły charakteryzują się łatwą możliwością pożyczenia małej sumy pieniędzy, znacznie łatwiejszą niż w przypadku kredytu bankowego. Taka pożyczka jest jednak zazwyczaj objęta znacznie wyższym oprocentowaniem. Poważne banki, na słupach natomiast się nie reklamują.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.