Jesteś tutaj: HomeInowrocławAkcja policjantów na przejazdach kolejowych

Akcja policjantów na przejazdach kolejowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 06 marzec 2018 12:23
Akcja policjantów na przejazdach kolejowych Fot: KPP Inowrocław

Zderzenia pociągów z samochodami kończą się często tragicznie. Zatrzymanie pędzącego pociągu jest trudne, stąd też szczególną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo na przejazdach spoczywa na kierujących pojazdami kołowymi. Wczoraj inowrocławska drogówka przyjrzała się kierowcom w praktyce.

Policyjne działania trwały od godziny 6:00 do 22:00 – przyjrzano się dziewięciu przejazdom kolejowym strzeżonym i niestrzeżonym, na terenie powiatu inowrocławskiego.

 

Okazało się, że kilkunastu kierowców zlekceważyło znak ,,Stop” i bez zatrzymywania się przejechało przez tory. Gdyby nadjeżdżał jakiś pociąg, mogłoby się to skończyć tragicznie. W przypadku 13 kierowców skończyło się na pouczeniu, policjanci wystawili jednak także 6 mandatów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W niedziele przy Sielskiej pojedynek beniaminków

  Kolejnym rywalem Zawiszy, który po 6 kolejkach V ligi wypracował sobie już pozycję lidera V ligi, będzie Unia Wąbrzeźno, zespół który podobnie jak niebiesko-czarni w poprzednim sezonie występował w A-klasie.

 • Przedstawiciele FIFA lustrowali Bydgoszcz

  23 maja rozpocznie się w Polsce turniej FIFA U-20, czyli młodzieżowe mistrzostwa świata w piłce nożnej. Jedną z aren tego turnieju będzie stadion Zawiszy Bydgoszcz. W czwartek w Bydgoszczy gościli przedstawiciele FIFA oraz działającego przy PZPN Lokalnego Komitetu Organizacyjnego.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Kujawsko-pomorskie może stracić ponad 0,6 mld zł z Unii Europejskiej

  Zaniepokojenie wdrażaniem funduszy europejskich przez część województw wyraził wiceminister Jerzy Kwieciński – w skali kraju bezpowrotnie zagrożone jest 1,3 mld euro, najwięcej stracić może województwo kujawsko-pomorskie.

 • Zamieszanie wokół list do sejmiku

  Zgodnie z kalendarzem wyborczym rejestracja kandydatów na radnych wojewódzkich powinna się zakończyć w poniedziałek o godzinie 23:59. Praktycznie do chwili obecnej ten proces nie został zakończony. Co możemy jednak zauważyć, to dużą liczbę komitetów, które wystawiły kandydatów – łącznie 12.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.