Jesteś tutaj: HomeInowrocławAkcja policjantów na przejazdach kolejowych

Akcja policjantów na przejazdach kolejowych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 06 marzec 2018 12:23
Akcja policjantów na przejazdach kolejowych Fot: KPP Inowrocław

Zderzenia pociągów z samochodami kończą się często tragicznie. Zatrzymanie pędzącego pociągu jest trudne, stąd też szczególną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo na przejazdach spoczywa na kierujących pojazdami kołowymi. Wczoraj inowrocławska drogówka przyjrzała się kierowcom w praktyce.

Policyjne działania trwały od godziny 6:00 do 22:00 – przyjrzano się dziewięciu przejazdom kolejowym strzeżonym i niestrzeżonym, na terenie powiatu inowrocławskiego.

 

Okazało się, że kilkunastu kierowców zlekceważyło znak ,,Stop” i bez zatrzymywania się przejechało przez tory. Gdyby nadjeżdżał jakiś pociąg, mogłoby się to skończyć tragicznie. W przypadku 13 kierowców skończyło się na pouczeniu, policjanci wystawili jednak także 6 mandatów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Piłkarski portret kujawsko-pomorskiego

    Dzisiaj w Rosji rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które najprawdopodobniej przez najbliższy miesiąc będą dominującym tematem w przestrzenni publicznej. Na pewno tak się stanie jak sukcesy odnosić będą biało-czerwoni. A jak wygląda z uprawieniem piłki nożnej w województwie kujawsko-pomorskim?

  • Skrót: Zawisza - Tucholanka Tuchola

    Był to już ostatni akord sezonu piłkarskiego 2017/2018 zakończonego awansem Zawiszy do V ligi. W ostatniej kolejki A-klasy bardziej na zwycięstwie zależało Tucholance, która pomimo upału do tego meczu podeszła bardzo ambitnie. Urozmaiceniem była również obecność kibiców gości.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.