Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadny chce zlikwidować komisje. Na razie wywołał burzę

Radny chce zlikwidować komisje. Na razie wywołał burzę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 18 kwiecień 2018 00:58

Zdaniem radnego Macieja Basińskiego z komisji Rady Miejskiej Inowrocławia nie ma większego pożytku, bowiem z dyskusjami toczącymi się na nich nikt i tak się nie liczy, za to ich funkcjonowanie generuje koszty dla podatników. Dlatego radny wystąpił z oficjalnym wnioskiem o zlikwidowanie wszystkich komisji, poza komisją rewizyjną (jej byt wymagany jest przez ustawę).

Radnego do złożenia takiego wniosku skłoniły wydarzenia z ostatniej sesji, na której zapadła decyzja o przenosinach pomnika Obrońców Inowrocławia. Pierwotnie na komisji ten zamiar został jednak negatywnie zaopiniowany - Przed wyżej wymienioną sesją odbyła się Komisja Statutowa i Nazewnictwa. Opinia Komisji w sprawie przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia była negatywna. Dwóch radnych wstrzymało się od głosu, a jedna radna na Komisję nie przybyła.

Po upływie około dwóch godzin, na sesję, na której odbyło się głosowanie dot. projektu uchwały przeniesienia Pomnika Obrońców Inowrocławia, nieobecną na obradach Komisji, radną dowieziono, a radni, którzy się wstrzymali od głosu, już byli za – uzasadnia swój wniosek radny Basiński.

 

Dodatkowo dochodzi aspekt z dodatkami do diet dla osób funkcyjnych w komisjach. W przypadku Inowrocławia są to radni związani z koalicją rządzącą. Dzięki przewodniczeniu lub byciu zastępcą przewodniczącego komisji, mogą liczyć na wyższe o kilkaset złotych diety.

 

Według radnego Macieja Basińskiego zaoszczędzone na tych dodatkach pieniądze można by spożytkować z większym pożytkiem dla mieszkańców, chociażby na naprawę chodników.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu