Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu Zjednoczona Prawica jeszcze czeka na kandydata

W Inowrocławiu Zjednoczona Prawica jeszcze czeka na kandydata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 kwiecień 2018 12:22

W ubiegłym tygodniu prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił nazwiska kandydatów Zjednoczonej Prawicy, na prezydentów największych polskich miast. W przypadku Inowrocławia od dłuższego czasu słyszymy, że decyzja ma zapaść lada dzień.

 

Jeżeli chodzi o Inowrocław, to w grze są dwa nazwiska polityków partii współpracujących z Prawem i Sprawiedliwością w ramach tzw. obozu Zjednoczonej Prawicy. Jak już pisaliśmy wcześniej – Porozumienie Jarosława Gowina jako swojego kandydata proponuje Marcina Wrońskiego, radnego miejskiego, który był bliski pokonania prezydenta Ryszarda Brejzy podczas wyborów samorządowych w 2014 roku.

 

W tamtych wyborach obóz prezydenta Brejzy wspierał natomiast Ireneusz Stachowiak, ówczesny zastępca urzędującego prezydenta Inowrocławia, którego chce wystawić Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro.

 

Ta druga kandydatura może liczyć na poparcie oficjalnych struktur PiS-u w powiecie inowrocławskim. Szef struktur Mikołaj Bogdanowicz, zarazem Wojewoda Kujawsko-Pomorskim w oficjalnym piśmie rekomenduje start Stachowiaka na urząd prezydenta Inowrocławia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu

Śledź nas