Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu Zjednoczona Prawica jeszcze czeka na kandydata

W Inowrocławiu Zjednoczona Prawica jeszcze czeka na kandydata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 kwiecień 2018 12:22

W ubiegłym tygodniu prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił nazwiska kandydatów Zjednoczonej Prawicy, na prezydentów największych polskich miast. W przypadku Inowrocławia od dłuższego czasu słyszymy, że decyzja ma zapaść lada dzień.

 

Jeżeli chodzi o Inowrocław, to w grze są dwa nazwiska polityków partii współpracujących z Prawem i Sprawiedliwością w ramach tzw. obozu Zjednoczonej Prawicy. Jak już pisaliśmy wcześniej – Porozumienie Jarosława Gowina jako swojego kandydata proponuje Marcina Wrońskiego, radnego miejskiego, który był bliski pokonania prezydenta Ryszarda Brejzy podczas wyborów samorządowych w 2014 roku.

 

W tamtych wyborach obóz prezydenta Brejzy wspierał natomiast Ireneusz Stachowiak, ówczesny zastępca urzędującego prezydenta Inowrocławia, którego chce wystawić Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro.

 

Ta druga kandydatura może liczyć na poparcie oficjalnych struktur PiS-u w powiecie inowrocławskim. Szef struktur Mikołaj Bogdanowicz, zarazem Wojewoda Kujawsko-Pomorskim w oficjalnym piśmie rekomenduje start Stachowiaka na urząd prezydenta Inowrocławia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu