Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu Zjednoczona Prawica jeszcze czeka na kandydata

W Inowrocławiu Zjednoczona Prawica jeszcze czeka na kandydata

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 30 kwiecień 2018 12:22

W ubiegłym tygodniu prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił nazwiska kandydatów Zjednoczonej Prawicy, na prezydentów największych polskich miast. W przypadku Inowrocławia od dłuższego czasu słyszymy, że decyzja ma zapaść lada dzień.

 

Jeżeli chodzi o Inowrocław, to w grze są dwa nazwiska polityków partii współpracujących z Prawem i Sprawiedliwością w ramach tzw. obozu Zjednoczonej Prawicy. Jak już pisaliśmy wcześniej – Porozumienie Jarosława Gowina jako swojego kandydata proponuje Marcina Wrońskiego, radnego miejskiego, który był bliski pokonania prezydenta Ryszarda Brejzy podczas wyborów samorządowych w 2014 roku.

 

W tamtych wyborach obóz prezydenta Brejzy wspierał natomiast Ireneusz Stachowiak, ówczesny zastępca urzędującego prezydenta Inowrocławia, którego chce wystawić Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro.

 

Ta druga kandydatura może liczyć na poparcie oficjalnych struktur PiS-u w powiecie inowrocławskim. Szef struktur Mikołaj Bogdanowicz, zarazem Wojewoda Kujawsko-Pomorskim w oficjalnym piśmie rekomenduje start Stachowiaka na urząd prezydenta Inowrocławia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas