Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski nauczyciel z medalem Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Inowrocławski nauczyciel z medalem Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 02 maj 2018 13:05

Rok 2018 to wiele jubileuszów – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego, dlatego obchodzony jest obecnie rok Polskiej Geografii. Z tej okazji Towarzystwo wybiło specjalny medal, którym wyróżniani są osoby szczególnie zasłużone.

W czasie odbywającej się w Zamościu 44. Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej, postanowiono wyróżnić medalami dwójkę nauczycieli, w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej geografii. Wśród wyróżnionych znalazł się Zbigniew Zygora, nauczyciel geografii w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

 

W inowrocławskim liceum Zygora pracuje od ponad 30 lat, był wychowawcą ponad 30 laureatów i 70 finalistów ogólnopolskich olimpiad geograficznych, nautologicznych, ekonomicznych i turystycznych.

 

Zbigniew Zygora jest również inowrocławskim radnym, pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

 • Czas pokaże, czy politycznie jesteśmy dojrzalsi jako naród

  Jak spojrzymy na temperaturę sporu politycznego przez cztery ostatnie lata, chociażby na kryzys, który zostanie zapamiętany poprzez okupację sali sejmowej, to można mieć powód do niepokoju. Jednak to jest przeszłość, którą nie musimy już żyć, czy przyszłość może przynieść nową jakość w polskiej polityce? Ostatni tydzień pokazuje, że tak, bowiem wielu polityków pokazało, że jest ku temu wola. Czas pokaże, czy była to chwilowa refleksją związana ze Świętem Niepodległości, czy faktycznie politycznie jako Polacy jesteśmy już dojrzalsi.

Wiadomości z regionu

Śledź nas