Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski nauczyciel z medalem Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Inowrocławski nauczyciel z medalem Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 02 maj 2018 13:05

Rok 2018 to wiele jubileuszów – 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego, dlatego obchodzony jest obecnie rok Polskiej Geografii. Z tej okazji Towarzystwo wybiło specjalny medal, którym wyróżniani są osoby szczególnie zasłużone.

W czasie odbywającej się w Zamościu 44. Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej, postanowiono wyróżnić medalami dwójkę nauczycieli, w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej geografii. Wśród wyróżnionych znalazł się Zbigniew Zygora, nauczyciel geografii w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

 

W inowrocławskim liceum Zygora pracuje od ponad 30 lat, był wychowawcą ponad 30 laureatów i 70 finalistów ogólnopolskich olimpiad geograficznych, nautologicznych, ekonomicznych i turystycznych.

 

Zbigniew Zygora jest również inowrocławskim radnym, pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu