Jesteś tutaj: HomeInowrocławNajprawdopodobniej jesienią pojawi się więcej tablic elektronicznych i biletomaty

Najprawdopodobniej jesienią pojawi się więcej tablic elektronicznych i biletomaty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 08 maj 2018 17:42
Najprawdopodobniej jesienią pojawi się więcej tablic elektronicznych i biletomaty Fot: MPK Inowrocław

Inowrocław otworzył oferty złożone w przetargu na rozbudowę infrastruktury towarzyszącej komunikacji miejskiej. Są przedsiębiorcy, którzy do 11 września są gotowi zamontować 17 elektronicznych tablic informacyjnych na przystankach autobusowych oraz zamontować 6 automatów biletowych na przystankach. Nieco gorzej wygląda już sprawa z wiatami przystankowymi oraz montażem autokomputerów i kasowników w autobusach.

Zamówienie złożone przez inowrocławski ratusz podzielone zostało na cztery części. W jednej z części miasto zamawia 17 elektronicznych tablic informacyjnych – do tego postępowania zgłosiły się dwie firmy: R&G Plus z Mielca za 615 tys. oraz MP Technology za 866 tys. zł. Budżet na to zadanie przekracza 900 tys. zł.

 

W kolejnej części zamawia się 6 automatów biletowych – jedyną ofertę złożyła firma Mera Systemu z Grodziska Mazowieckiego za 728 tys. zł. Budżet zamawiającego przekracza 800 tys. zł.

 

Inna część zamówienia to dostawa i montaż 25 wiat przystankowych. Na ten cel miasto zabezpieczyło około 2 mln zł, ale do przeprowadzonego przetargu nie zgłoszono żadnej oferty.

 

Również zamówiono montaż w 20 autobusach autokomputerów, kasowników oraz bileterek (po 20 sztuk). Firma R&G Plus z Mielca oferuje wykonanie zamówienia za 827 tys. zł, ale budżet zamawiającego nie przekracza 500 tys. zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Regionalne pociągi coraz bardziej punktualne

  Kiedyś drwiono z punktualności kolei tłumacząc skrót PKP jako – Poczekaj Kiedyś Przyjedzie. Z roku na rok można zauważyć, że z punktualnością jest coraz lepiej, problemy występują zaś głównie w okresie gdy mamy do czynienia z niesprzyjającą aurą. Cały czas nam jednak daleko do standardów z Japonii, gdzie za skandal uznano naruszenie rozkładu jazdy o zaledwie 20 sekund.

 • Marszałek eksponuje barwy Cesarstwa Niemieckiego

  Wywieszenie czyichś barw do góry nogami traktowane jest jako wyrażenie dezaprobaty i braku szacunku. Niekiedy może z tego wyjść wywieszenie zupełnie innej flagi. Marszałek województwa Piotr Całbecki na swoim profilu Facebook-owym, w eksponowanym miejscu umieścił barwy przypominające flagę Cesarstwa Niemieckiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.