Jesteś tutaj: HomeInowrocławMedialna bitwa pod Inowrocławiem

Medialna bitwa pod Inowrocławiem

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 00:31
Medialna bitwa pod Inowrocławiem Kadr z programu ,,Czarno na Białym" TVN24

Inowrocław jest piątym co do wielkości miastem w województwie kujawsko-pomorskim, w skali Polski znajduje się mniej więcej około 50 miejsca. Niepozorny Inowrocław stał się jednak w ostatnim czasie dość popularnym tłem reportaży telewizji ogólnopolskich, o jednoznacznym charakterze politycznym. Jakaś promocja dla miasta to jest, choć niekoniecznie jej forma pożądaną.

 

Kariera medialna Inowrocławia rozpoczęła się już jakiś czas temu za sprawą reportaży TVP i Polsatu na temat sporu wokół Placu Klasztornego. W ostatnim czasie o Inowrocławiu zaczęło się mówić jednak głównie za sprawą reportaży Telewizji Polskiej pokazującej to miasto jako opanowane przez układ rodziny Brejzów. Wytykano m.in. ostatnią aferę fakturową w jednym z wydziałów Urzędu Miasta.

 

W ostatnich dniach pojawił się również reportaż telewizji TVN24, w ramach programu ,,Czarno na Białym”. Tym razem jest to reportaż o pośle Krzysztofie Brejzie, który ujawnił wysokość premii jakie przyznała była premier Beata Szydło swoim ministrom oraz sobie osobiście. Wydźwięk reportażu jest taki, że zmasowany atak na władze Inowrocławia, w tym ojca parlamentarzysty prezydenta Ryszarda Brejzy to odpowiedź na niewygodne dla PiS-u informacje, które ujawnia działalność posła Brejzy.

 

Reportaż TVN24 nawiązuje również do niewygodnych dla prezydenta Brejzy spraw, przede wszystkim wspomnianej afery fakturowej będącej przedmiotem badania CBA. Prezydent nie kryje, że taki incydent miał miejsce, zaś podlegli mu urzędnicy nadużyli jego zaufania.

 

Można odnieść wrażenie, że w toku ogólnopolskiej walki politycznej, medialnie rozpętała się również bitwa pod Inowrocławiem. Bitwa mająca się przede wszystkim wpisać w narrację sporu politycznego na szczeblu centralnym, miastu przypadła natomiast niewdzięczna rola bycia tłem w tym sporze.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Regionalne pociągi coraz bardziej punktualne

  Kiedyś drwiono z punktualności kolei tłumacząc skrót PKP jako – Poczekaj Kiedyś Przyjedzie. Z roku na rok można zauważyć, że z punktualnością jest coraz lepiej, problemy występują zaś głównie w okresie gdy mamy do czynienia z niesprzyjającą aurą. Cały czas nam jednak daleko do standardów z Japonii, gdzie za skandal uznano naruszenie rozkładu jazdy o zaledwie 20 sekund.

 • Marszałek eksponuje barwy Cesarstwa Niemieckiego

  Wywieszenie czyichś barw do góry nogami traktowane jest jako wyrażenie dezaprobaty i braku szacunku. Niekiedy może z tego wyjść wywieszenie zupełnie innej flagi. Marszałek województwa Piotr Całbecki na swoim profilu Facebook-owym, w eksponowanym miejscu umieścił barwy przypominające flagę Cesarstwa Niemieckiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.