Jesteś tutaj: HomeInowrocławMedialna bitwa pod Inowrocławiem

Medialna bitwa pod Inowrocławiem

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 00:31
Medialna bitwa pod Inowrocławiem Kadr z programu ,,Czarno na Białym" TVN24

Inowrocław jest piątym co do wielkości miastem w województwie kujawsko-pomorskim, w skali Polski znajduje się mniej więcej około 50 miejsca. Niepozorny Inowrocław stał się jednak w ostatnim czasie dość popularnym tłem reportaży telewizji ogólnopolskich, o jednoznacznym charakterze politycznym. Jakaś promocja dla miasta to jest, choć niekoniecznie jej forma pożądaną.

 

Kariera medialna Inowrocławia rozpoczęła się już jakiś czas temu za sprawą reportaży TVP i Polsatu na temat sporu wokół Placu Klasztornego. W ostatnim czasie o Inowrocławiu zaczęło się mówić jednak głównie za sprawą reportaży Telewizji Polskiej pokazującej to miasto jako opanowane przez układ rodziny Brejzów. Wytykano m.in. ostatnią aferę fakturową w jednym z wydziałów Urzędu Miasta.

 

W ostatnich dniach pojawił się również reportaż telewizji TVN24, w ramach programu ,,Czarno na Białym”. Tym razem jest to reportaż o pośle Krzysztofie Brejzie, który ujawnił wysokość premii jakie przyznała była premier Beata Szydło swoim ministrom oraz sobie osobiście. Wydźwięk reportażu jest taki, że zmasowany atak na władze Inowrocławia, w tym ojca parlamentarzysty prezydenta Ryszarda Brejzy to odpowiedź na niewygodne dla PiS-u informacje, które ujawnia działalność posła Brejzy.

 

Reportaż TVN24 nawiązuje również do niewygodnych dla prezydenta Brejzy spraw, przede wszystkim wspomnianej afery fakturowej będącej przedmiotem badania CBA. Prezydent nie kryje, że taki incydent miał miejsce, zaś podlegli mu urzędnicy nadużyli jego zaufania.

 

Można odnieść wrażenie, że w toku ogólnopolskiej walki politycznej, medialnie rozpętała się również bitwa pod Inowrocławiem. Bitwa mająca się przede wszystkim wpisać w narrację sporu politycznego na szczeblu centralnym, miastu przypadła natomiast niewdzięczna rola bycia tłem w tym sporze.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

  Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

 • Sobota dniem żałoby narodowej

  We wtorek zapadła decyzja, że pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Dzień wcześniej prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu będzie dniem żałoby narodowej.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.