Jesteś tutaj: HomeInowrocławMedialna bitwa pod Inowrocławiem

Medialna bitwa pod Inowrocławiem

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 00:31
Medialna bitwa pod Inowrocławiem Kadr z programu ,,Czarno na Białym" TVN24

Inowrocław jest piątym co do wielkości miastem w województwie kujawsko-pomorskim, w skali Polski znajduje się mniej więcej około 50 miejsca. Niepozorny Inowrocław stał się jednak w ostatnim czasie dość popularnym tłem reportaży telewizji ogólnopolskich, o jednoznacznym charakterze politycznym. Jakaś promocja dla miasta to jest, choć niekoniecznie jej forma pożądaną.

 

Kariera medialna Inowrocławia rozpoczęła się już jakiś czas temu za sprawą reportaży TVP i Polsatu na temat sporu wokół Placu Klasztornego. W ostatnim czasie o Inowrocławiu zaczęło się mówić jednak głównie za sprawą reportaży Telewizji Polskiej pokazującej to miasto jako opanowane przez układ rodziny Brejzów. Wytykano m.in. ostatnią aferę fakturową w jednym z wydziałów Urzędu Miasta.

 

W ostatnich dniach pojawił się również reportaż telewizji TVN24, w ramach programu ,,Czarno na Białym”. Tym razem jest to reportaż o pośle Krzysztofie Brejzie, który ujawnił wysokość premii jakie przyznała była premier Beata Szydło swoim ministrom oraz sobie osobiście. Wydźwięk reportażu jest taki, że zmasowany atak na władze Inowrocławia, w tym ojca parlamentarzysty prezydenta Ryszarda Brejzy to odpowiedź na niewygodne dla PiS-u informacje, które ujawnia działalność posła Brejzy.

 

Reportaż TVN24 nawiązuje również do niewygodnych dla prezydenta Brejzy spraw, przede wszystkim wspomnianej afery fakturowej będącej przedmiotem badania CBA. Prezydent nie kryje, że taki incydent miał miejsce, zaś podlegli mu urzędnicy nadużyli jego zaufania.

 

Można odnieść wrażenie, że w toku ogólnopolskiej walki politycznej, medialnie rozpętała się również bitwa pod Inowrocławiem. Bitwa mająca się przede wszystkim wpisać w narrację sporu politycznego na szczeblu centralnym, miastu przypadła natomiast niewdzięczna rola bycia tłem w tym sporze.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

  Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.