Jesteś tutaj: HomeInowrocławMedialna bitwa pod Inowrocławiem

Medialna bitwa pod Inowrocławiem

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 00:31
Medialna bitwa pod Inowrocławiem Kadr z programu ,,Czarno na Białym" TVN24

Inowrocław jest piątym co do wielkości miastem w województwie kujawsko-pomorskim, w skali Polski znajduje się mniej więcej około 50 miejsca. Niepozorny Inowrocław stał się jednak w ostatnim czasie dość popularnym tłem reportaży telewizji ogólnopolskich, o jednoznacznym charakterze politycznym. Jakaś promocja dla miasta to jest, choć niekoniecznie jej forma pożądaną.

 

Kariera medialna Inowrocławia rozpoczęła się już jakiś czas temu za sprawą reportaży TVP i Polsatu na temat sporu wokół Placu Klasztornego. W ostatnim czasie o Inowrocławiu zaczęło się mówić jednak głównie za sprawą reportaży Telewizji Polskiej pokazującej to miasto jako opanowane przez układ rodziny Brejzów. Wytykano m.in. ostatnią aferę fakturową w jednym z wydziałów Urzędu Miasta.

 

W ostatnich dniach pojawił się również reportaż telewizji TVN24, w ramach programu ,,Czarno na Białym”. Tym razem jest to reportaż o pośle Krzysztofie Brejzie, który ujawnił wysokość premii jakie przyznała była premier Beata Szydło swoim ministrom oraz sobie osobiście. Wydźwięk reportażu jest taki, że zmasowany atak na władze Inowrocławia, w tym ojca parlamentarzysty prezydenta Ryszarda Brejzy to odpowiedź na niewygodne dla PiS-u informacje, które ujawnia działalność posła Brejzy.

 

Reportaż TVN24 nawiązuje również do niewygodnych dla prezydenta Brejzy spraw, przede wszystkim wspomnianej afery fakturowej będącej przedmiotem badania CBA. Prezydent nie kryje, że taki incydent miał miejsce, zaś podlegli mu urzędnicy nadużyli jego zaufania.

 

Można odnieść wrażenie, że w toku ogólnopolskiej walki politycznej, medialnie rozpętała się również bitwa pod Inowrocławiem. Bitwa mająca się przede wszystkim wpisać w narrację sporu politycznego na szczeblu centralnym, miastu przypadła natomiast niewdzięczna rola bycia tłem w tym sporze.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.