Jesteś tutaj: HomeInowrocławFryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Fryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 11:09

Magazyn Śledczy Anity Gargas na Twitterze poinformował o kolejnych zarzutach w tzw. inowrocławskiej aferze fakturowej. Tym razem zarzuty postawiono przedsiębiorcom, którzy mieli wystawiać faktury za fikcyjne usługi, w oparciu o które wyprowadzono z kasy miasta nienależne pieniądze.

Śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego według Magazynu Śledczego doprowadziło do postawienia 19 zarzutów dla fryzjerki, która miała wystawić fikcyjne faktury za organizację wydarzeń kulturalnych, które faktycznie nigdy nie miały miejsca. 7 zarzutów usłyszała natomiast właścicielka hotelu, która wystawiała faktury za usługi cateringowe, których w praktyce i tak nie świadczyła. Magazyn Śledczy Anity Gargas szacuje wartość wyłudzeń powyżej 150 tys. zł.

 

Wcześniej ustalenia CBA pozwoliły bydgoskiej prokuraturze na postawienie zarzutów urzędnikom, którzy brali udział w tym procederze. Jednej z urzędniczek Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia postawiono 34 zarzuty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ostatnia szansa, aby współtworzyć piłkarski mundial

  W czwartek rozpoczną się Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej, których gospodarzem jest Polska. Tego dnia w Bydgoszczy reprezentacja Japonii zmierzy się z Ekwadorem. Trwa obecnie jeszcze nabór uzupełniający do Programu Wolontariatu.

  Etykiety: Fifa Fifa U20
 • Zawisza w IV lidze!

  Kolejny krok w odbudowie wielkiej piłki na Zawiszy został uczyniony. Do końca sezonu jeszcze co prawda przeszło miesiąc, ale Zawisza już dzisiaj jest pewny awansu do IV ligi, w najgorszym wypadku zajmując drugie, również premiowane awansem, miejsce w lidze. Przed nami natomiast miesiąc ciekawej walki o awans pomiędzy: Sportisem Łochowo, Startem Pruszcz Pomorski oraz Mustangiem Ostaszewo.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 

 

« Maj 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Kosma Złotowski

 • Marszałek Całbecki poprosi o wotum zaufania

  Znowelizowane przepisy o samorządzie wojewódzkim nakładają na marszałków obowiązek złożenia do końca maja każdego roku raportu o stanie województwa. Po odbyciu debaty nad tym dokumentem radni będą głosować nad udzieleniem Zarządowi Województwa wotum zaufania. Debata nad stanem województwa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

 • Wakacje rozpoczną się już za miesiąc

  O strajku nauczycieli zdążyliśmy już zapomnieć, ale długo nierozwiana była wątpliwość, czy stracone około trzy tygodnie zajęć lekcyjnych będzie trzeba nadrabiać w wakacje. Ministerstwo Edukacji Narodowej przedstawiło ostatnio w tej sprawie stanowisko.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.