Jesteś tutaj: HomeInowrocławFryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Fryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 11:09

Magazyn Śledczy Anity Gargas na Twitterze poinformował o kolejnych zarzutach w tzw. inowrocławskiej aferze fakturowej. Tym razem zarzuty postawiono przedsiębiorcom, którzy mieli wystawiać faktury za fikcyjne usługi, w oparciu o które wyprowadzono z kasy miasta nienależne pieniądze.

Śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego według Magazynu Śledczego doprowadziło do postawienia 19 zarzutów dla fryzjerki, która miała wystawić fikcyjne faktury za organizację wydarzeń kulturalnych, które faktycznie nigdy nie miały miejsca. 7 zarzutów usłyszała natomiast właścicielka hotelu, która wystawiała faktury za usługi cateringowe, których w praktyce i tak nie świadczyła. Magazyn Śledczy Anity Gargas szacuje wartość wyłudzeń powyżej 150 tys. zł.

 

Wcześniej ustalenia CBA pozwoliły bydgoskiej prokuraturze na postawienie zarzutów urzędnikom, którzy brali udział w tym procederze. Jednej z urzędniczek Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia postawiono 34 zarzuty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polki powalczą na Kujawach o awans na Mistrzostwa Europy

  Stawka turnieju Elite Round będzie awans na kobiece Mistrzostwa Europy U19 w piłce nożnej, których gospodarzem będzie Szwajcaria. Reprezentantki Polski o miejsce w kontynentalnej elicie powalczą z Norweżkami, Islandkami i Greczynkami. Turniej odbędzie się na stadionach województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wygraj koszulkę reprezentacji Polski

  Akademia Piłkarska  Reissa organizuje konkurs w związku ze zbliąjącymi się Mistrzostwami Świata. Do wygrania jest koszulka reprezentacja Polski, która może okazać się przydatnym gadżetem podczas kibicowania biało-czerwonym w trakcie tego turnieju. Konkurs dedykowany jest przede wszystkim młodzieży.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Regionalne pociągi coraz bardziej punktualne

  Kiedyś drwiono z punktualności kolei tłumacząc skrót PKP jako – Poczekaj Kiedyś Przyjedzie. Z roku na rok można zauważyć, że z punktualnością jest coraz lepiej, problemy występują zaś głównie w okresie gdy mamy do czynienia z niesprzyjającą aurą. Cały czas nam jednak daleko do standardów z Japonii, gdzie za skandal uznano naruszenie rozkładu jazdy o zaledwie 20 sekund.

 • Marszałek eksponuje barwy Cesarstwa Niemieckiego

  Wywieszenie czyichś barw do góry nogami traktowane jest jako wyrażenie dezaprobaty i braku szacunku. Niekiedy może z tego wyjść wywieszenie zupełnie innej flagi. Marszałek województwa Piotr Całbecki na swoim profilu Facebook-owym, w eksponowanym miejscu umieścił barwy przypominające flagę Cesarstwa Niemieckiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.