Jesteś tutaj: HomeInowrocławFryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Fryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 11:09

Magazyn Śledczy Anity Gargas na Twitterze poinformował o kolejnych zarzutach w tzw. inowrocławskiej aferze fakturowej. Tym razem zarzuty postawiono przedsiębiorcom, którzy mieli wystawiać faktury za fikcyjne usługi, w oparciu o które wyprowadzono z kasy miasta nienależne pieniądze.

Śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego według Magazynu Śledczego doprowadziło do postawienia 19 zarzutów dla fryzjerki, która miała wystawić fikcyjne faktury za organizację wydarzeń kulturalnych, które faktycznie nigdy nie miały miejsca. 7 zarzutów usłyszała natomiast właścicielka hotelu, która wystawiała faktury za usługi cateringowe, których w praktyce i tak nie świadczyła. Magazyn Śledczy Anity Gargas szacuje wartość wyłudzeń powyżej 150 tys. zł.

 

Wcześniej ustalenia CBA pozwoliły bydgoskiej prokuraturze na postawienie zarzutów urzędnikom, którzy brali udział w tym procederze. Jednej z urzędniczek Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia postawiono 34 zarzuty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.