Jesteś tutaj: HomeInowrocławFryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Fryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 11:09

Magazyn Śledczy Anity Gargas na Twitterze poinformował o kolejnych zarzutach w tzw. inowrocławskiej aferze fakturowej. Tym razem zarzuty postawiono przedsiębiorcom, którzy mieli wystawiać faktury za fikcyjne usługi, w oparciu o które wyprowadzono z kasy miasta nienależne pieniądze.

Śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego według Magazynu Śledczego doprowadziło do postawienia 19 zarzutów dla fryzjerki, która miała wystawić fikcyjne faktury za organizację wydarzeń kulturalnych, które faktycznie nigdy nie miały miejsca. 7 zarzutów usłyszała natomiast właścicielka hotelu, która wystawiała faktury za usługi cateringowe, których w praktyce i tak nie świadczyła. Magazyn Śledczy Anity Gargas szacuje wartość wyłudzeń powyżej 150 tys. zł.

 

Wcześniej ustalenia CBA pozwoliły bydgoskiej prokuraturze na postawienie zarzutów urzędnikom, którzy brali udział w tym procederze. Jednej z urzędniczek Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia postawiono 34 zarzuty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

 • Boniek: Dla mnie wszystko zaczęło się na Zawiszy

  23 maja rozpoczną się w Polsce Mistrzostwa Świata do lat 20 pod egidą FIFA. Na oficjalnej stronie międzynarodowej federacji piłkarskiej opublikowany został wywiad z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, w którym nawiązuje on do Bydgoszczy i do bydgoskiego Zawiszy. Wśród miast gospodarzy tego turnieju będzie również miasto położone nad Brdą.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • Sobota dniem żałoby narodowej

  We wtorek zapadła decyzja, że pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Dzień wcześniej prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu będzie dniem żałoby narodowej.

 • Sondaże wieszczą nam utratę europosła

  Obecnie województwo kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim reprezentuje 3 parlamentarzystów. Wydaje się dość prawdopodobne, iż za kilka tygodni ta reprezentacja się skurczy. Sondaży nie można traktować oczywiście jak wyroczni, ale też nie będzie łatwo przeskoczyć pewnych prawidłowości algorytmów w oparciu o które działa ordynacja wyborcza w Polsce.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.