Jesteś tutaj: HomeInowrocławFryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Fryzjerka i hotelarka z zarzutami za fikcyjne faktury w aferze inowrocławskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 10 maj 2018 11:09

Magazyn Śledczy Anity Gargas na Twitterze poinformował o kolejnych zarzutach w tzw. inowrocławskiej aferze fakturowej. Tym razem zarzuty postawiono przedsiębiorcom, którzy mieli wystawiać faktury za fikcyjne usługi, w oparciu o które wyprowadzono z kasy miasta nienależne pieniądze.

Śledztwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego według Magazynu Śledczego doprowadziło do postawienia 19 zarzutów dla fryzjerki, która miała wystawić fikcyjne faktury za organizację wydarzeń kulturalnych, które faktycznie nigdy nie miały miejsca. 7 zarzutów usłyszała natomiast właścicielka hotelu, która wystawiała faktury za usługi cateringowe, których w praktyce i tak nie świadczyła. Magazyn Śledczy Anity Gargas szacuje wartość wyłudzeń powyżej 150 tys. zł.

 

Wcześniej ustalenia CBA pozwoliły bydgoskiej prokuraturze na postawienie zarzutów urzędnikom, którzy brali udział w tym procederze. Jednej z urzędniczek Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia postawiono 34 zarzuty.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

  Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.