Jesteś tutaj: HomeInowrocławKonflikt związkowców z Sodą, interweniowała policja

Konflikt związkowców z Sodą, interweniowała policja

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 21 marzec 2013 18:39

Wypowiedzi przedstawicieli spółki Soda Polska na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w pewnym stopniu mogły uspokoić opinie publiczną co do przyszłości zakładów Soda-Mątwy w Inowrocławiu i Janikosoda w Janikowie. Cały czas jednak funkcjonuje pogotowie strajkowe, a dzisiaj doszło do konfliktu w kwestii flag.

 

Od kilku dni budynek firmy Soda-Mątwy był oflagowany emblematami związkowymi. Bo chodź CIECH planuje inwestycje (sesja Rady Miejskiej była poświęcona głównie wyrażeniem zgody na wpisanie terenów zakładu do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej), to związkowcy mają uzasadnione obawy, że dojdzie do kolejnych zwolnień. Sam przedstawiciel firmy Soda Polska w czasie obrad przyznał, że inwestycje mają na celu ratowanie zakładu, zatem nie ma pewności, ze kolejnych zwolnień nie będzie.

 

Dzisiaj flagi zostały usunięte z przed budynku zakładu Soda-Mątwy przez pracowników ochrony. Związkowcy o tym fakcie poinformowali policję, uważając działania pracodawcy za nielegalne. Policja zwróciła zarekwirowane flagi pracownikom.

 

Bezrobocie w powiecie inowrocławskim wynosi obecnie około 25%. Mimo, że radni poparli wniosek o ustanowienie specjalnej strefy ekonomicznej jednogłośnie, wielu z nich ma obawy, czy CIECH będzie wstanie przeprowadzić zapowiadane inwestycje.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu