Jesteś tutaj: HomeInowrocławStachowiak: Wydział będący pod lupą CBA to pomysł posła Brejzy

Stachowiak: Wydział będący pod lupą CBA to pomysł posła Brejzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 maj 2018 15:01

Publiczny głos w sprawie ostatnich zarzutów postawionych przez CBA w związku z tzw. aferą fakturową w Inowrocławskim ratuszu zabrał Ireneusz Stachowiak, były zastępca prezydenta Ryszarda Brejzy. Zarzuca on synowi prezydenta, posłowi Krzysztofowi Brejzie kłamstwo.

Przypomnijmy – w ubiegłym tygodniu CBA postawiła zarzuty m.in. Małgorzacie S. której poseł Brejza zarzucił związki z PiS-em.

 

- Od kilku dni poseł Krzysztof Brejza i prezydenta Ryszard Brejza wmawiają mieszkańcom Inowrocławia i całej Polski, że afera nie jest ich udziałem, tylko działacze Prawa i Sprawiedliwości, inni ludzie, stoją za całą aferą – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Ireneusz Stachowiak, potencjalny kandydat Zjednoczonej Prawicy na stanowisko prezydenta miasta - Pan poseł Krzysztof Brejza jest odpowiedzialny za stworzenie tego wydziału. To był jego pomysł – wprost atakuje posła.

 

Według Stachowiaka to również poseł Brejza doprowadził do obsadzenia stanowiska naczelnika tego wydziału, przez osobę która najprawdopodobniej była mózgiem całego procederu z fikcyjnymi fakturami. Naczelniczka miała również zatrudnić osoby bez wykształcenia - Tym ludziom powierzono zadania niszczenia opozycji, wszystkich co mają odmienne od nich poglądy, hejtowania w internecie. Odpowiedzialność za tą aferę ponosi również prezydent Ryszard Brejza, który nadzorował ten wydział.

 

Stachowiak dziwi się też dość łagodnej polityce prezydenta Brejzy już po ujawnieniu afery - Dlaczego osobom z zarzutami prezydent pozwolił odejść za zasadzie porozumienia stron? Te osoby powinny zostać wyrzucone dyscyplinarnie.

 

- Pan poseł Brejza twierdzi, że nie miał wpływu na funkcjonowanie Urzędu Miasta. To jest nieprawda, pan poseł często bywał na naradach wydziału propagandy z udziałem swojego ojca. Te narady odbywały się w gabinecie prezydenta – dodaje Stachowiak.

 

Do wystąpienia Ireneusza Stachowiak odniósł się Urząd Miasta Inowrocławia w oświadczeniu - Prezydent również bardzo żałuje, że tego, co pan Ireneusz Stachowiak zarzucał, nie usłyszał gdy pracował on w Urzędzie Miasta. Fakt, że miał jakieś zastrzeżenia, którymi szafuje dziś, a ich nie wyartykułował kiedy był ku temu czas, czyni go współodpowiedzialnym za tę sytuację. Dlaczego, skoro pan Ireneusz Stachowiak twierdzi, że wiedział o nieprawidłowościach, nie poinformował o tym swojego przełożonego lub odpowiednich organów? Dlaczego głos w tej sprawie zabiera dopiero dziś? W czasie obecnych rządów PiS nikt nie ma wątpliwości, że pan Ireneusz Stachowiak, wystąpieniami publicznymi krytykującymi politycznych przeciwników rządu, odpłaca się za dobrze płatną pracę na stanowisku prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – czytamy w nim.

 

Inowrocławski ratusz informuje również, że osoby z którymi rozwiązano umowę o pracę za porozumieniem stron, nie miały w tamtym momencie postawionych żadnych zarzutów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Naprzód Jabłonowo – Zawisza Bydgoszcz

  W relacji z meczu 2 kolejki V ligi pisaliśmy, że wynik spotkana nie odzwierciedla emocji jakie panowały na boisku, zwłaszcza w pierwszej połowie, która mogła postawić niebiesko-czarnych w trudnej sytuacji. Te emocje chcemy Wam pokazać przez emisję skrótu z tego meczu.

 • Wbrew wynikowi dla Zawiszy nie była to łatwa przeprawa

  Wynik 2 kolejki V ligi rozgrywanej w Jabłonowie Pomorskim może sugerować, że niebiesko-czarni zespołowi Naprzodu zgotowali pogrom na boisku. Będąc na meczu przeżywało się jednak ogromne emocje, bowiem gospodarze mieli sytuację, aby sprawić niespodziankę w meczu przeciwko Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • O tym jak samoloty celowo rozpylają nad Polską truciznę

  Rozwój technologii sprawia, że w internecie każdy może publikować właściwie wszystko co mu przyjdzie do głowy. Pozwala to np. rozpowszechniać teorie o tym jak za pomocą szczepionek planuje się dokonać ,,depopulacji ludzkości”, truć mają nas natomiast chemikalia celowo wypuszczane przez latające samoloty tzw. ,,chemitrails”. Gorzej, gdy takie teorie zaczynają rozpowszechniać przedstawiciele polskiego parlamentu, izby którzy mimo wszystko powinni starać się dbać o poważny wizerunek.

 • Czy kujawsko-pomorscy rolnicy otrzymają we wrześniu pomoc rządową?

  Susza kolejny rok z rzędu nie oszczędza kujawsko-pomorskich rolników, choć w tym roku skala tego zjawiska jest szczególna. 31 lipca Rada Ministrów zdecydowała się przeznaczyć na pomoc dla poszkodowanych przez suszę blisko 800 mln zł, mówi się nieoficjalnie nawet o zwiększeniu tej kwoty. Żeby rolnicy otrzymali pieniądze we wrześniu, do końca tego tygodnia samorządy powinny zakończyć szacowanie szkód.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.