Jesteś tutaj: HomeInowrocławStachowiak: Wydział będący pod lupą CBA to pomysł posła Brejzy

Stachowiak: Wydział będący pod lupą CBA to pomysł posła Brejzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 maj 2018 15:01

Publiczny głos w sprawie ostatnich zarzutów postawionych przez CBA w związku z tzw. aferą fakturową w Inowrocławskim ratuszu zabrał Ireneusz Stachowiak, były zastępca prezydenta Ryszarda Brejzy. Zarzuca on synowi prezydenta, posłowi Krzysztofowi Brejzie kłamstwo.

Przypomnijmy – w ubiegłym tygodniu CBA postawiła zarzuty m.in. Małgorzacie S. której poseł Brejza zarzucił związki z PiS-em.

 

- Od kilku dni poseł Krzysztof Brejza i prezydenta Ryszard Brejza wmawiają mieszkańcom Inowrocławia i całej Polski, że afera nie jest ich udziałem, tylko działacze Prawa i Sprawiedliwości, inni ludzie, stoją za całą aferą – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Ireneusz Stachowiak, potencjalny kandydat Zjednoczonej Prawicy na stanowisko prezydenta miasta - Pan poseł Krzysztof Brejza jest odpowiedzialny za stworzenie tego wydziału. To był jego pomysł – wprost atakuje posła.

 

Według Stachowiaka to również poseł Brejza doprowadził do obsadzenia stanowiska naczelnika tego wydziału, przez osobę która najprawdopodobniej była mózgiem całego procederu z fikcyjnymi fakturami. Naczelniczka miała również zatrudnić osoby bez wykształcenia - Tym ludziom powierzono zadania niszczenia opozycji, wszystkich co mają odmienne od nich poglądy, hejtowania w internecie. Odpowiedzialność za tą aferę ponosi również prezydent Ryszard Brejza, który nadzorował ten wydział.

 

Stachowiak dziwi się też dość łagodnej polityce prezydenta Brejzy już po ujawnieniu afery - Dlaczego osobom z zarzutami prezydent pozwolił odejść za zasadzie porozumienia stron? Te osoby powinny zostać wyrzucone dyscyplinarnie.

 

- Pan poseł Brejza twierdzi, że nie miał wpływu na funkcjonowanie Urzędu Miasta. To jest nieprawda, pan poseł często bywał na naradach wydziału propagandy z udziałem swojego ojca. Te narady odbywały się w gabinecie prezydenta – dodaje Stachowiak.

 

Do wystąpienia Ireneusza Stachowiak odniósł się Urząd Miasta Inowrocławia w oświadczeniu - Prezydent również bardzo żałuje, że tego, co pan Ireneusz Stachowiak zarzucał, nie usłyszał gdy pracował on w Urzędzie Miasta. Fakt, że miał jakieś zastrzeżenia, którymi szafuje dziś, a ich nie wyartykułował kiedy był ku temu czas, czyni go współodpowiedzialnym za tę sytuację. Dlaczego, skoro pan Ireneusz Stachowiak twierdzi, że wiedział o nieprawidłowościach, nie poinformował o tym swojego przełożonego lub odpowiednich organów? Dlaczego głos w tej sprawie zabiera dopiero dziś? W czasie obecnych rządów PiS nikt nie ma wątpliwości, że pan Ireneusz Stachowiak, wystąpieniami publicznymi krytykującymi politycznych przeciwników rządu, odpłaca się za dobrze płatną pracę na stanowisku prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – czytamy w nim.

 

Inowrocławski ratusz informuje również, że osoby z którymi rozwiązano umowę o pracę za porozumieniem stron, nie miały w tamtym momencie postawionych żadnych zarzutów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 - rokiem Powstania Wielkopolskiego w województwie kujawsko-pomorskim

Kosma Złotowski

 • Sejm uchwalił budżet na 2019 rok

  Bez debaty na posiedzeniu plenarnym Sejm RP uchwalił dzisiaj budżet państwa na rok 2019, wcześniej głosując nad kilkudziesięcioma poprawkami i setkami wniosków mniejszości. Przyjęta ustawa przewiduje dochody państwa na poziomie 388,3 mld zł, wydatki zaś na poziomie 416,8 mld zł. Maksymalny budżet uchwalono na poziomie 28,5 mld zł.

 • Sobota dniem żałoby narodowej

  We wtorek zapadła decyzja, że pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę. Dzień wcześniej prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że dzień pogrzebu będzie dniem żałoby narodowej.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.