Jesteś tutaj: HomeInowrocławCBA kończy kontrolę w inowrocławskim ratuszu

CBA kończy kontrolę w inowrocławskim ratuszu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 16 lipiec 2018 15:37

Stwierdzone 11 nieprawidłowości finansowych na kwotę ok. 107 tys. zł, to finał kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. Kontrola rozpoczęła się 11 października.

O tej sprawie informowały ogólnopolskie media, przez co o Inowrocławiu zrobiło się głośno w kraju. Nie jest to jednak ten rodzaj promocji, na którym miastu powinno zależeć. Zakończenie kontroli to jednak nie koniec sprawy, bowiem ustalenia śledczych z CBA rozpoczęły prokuratorskie śledztwa wobec już konkretnych osób, którym zarzuca się udział w procederze.

 

Jak informuje inowrocławski ratusz, CBA wobec prezydenta Ryszarda Brejzy skierowało zastrzeżenie, iż niezbyt dostatecznie nadzorował wydział, w którym doszło do nieprawidłowości.

 

Prezydent Inowrocławia wielokrotnie wyrażał swoje ubolewanie z powodu zaistnienia tej sytuacji. Przypomnijmy, że po zarządzeniu przez siebie kontroli i stwierdzeniu nieprawidłowości, jako pierwszy złożył natychmiast zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury -nie zgadza się z taką oceną Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Prezydent Ryszard Brejza podtrzymuje deklarację, iż zrobi wszystko, żeby rozliczyć osoby działające na szkodę miasta. Jak jednak podkreśl Urząd Miasta, do tego konieczne będą wyroki sądów udowadniające winy osobom zaangażowanym w ten proceder.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Niemcy podpisują rozejm – Powstanie Wielkopolskie kończy się zwycięstwem

  16 lutego 1919 roku zawarty został rozejm w Trewirze – jest to data uznana za symboliczny koniec Powstania Wielkopolskiego. Rozejm w Trewirze stał się symbolem zwycięstwa powstania, bowiem jego ustalenia sprawiły, że strony rozejmu uznały tereny zajęte przez powstańców, za znajdujące się pod polską kontrolą.

 • Pamięci premiera Olszewskiego

  W piątek i sobotę trwa w Polsce żałoba narodowa w związku ze śmiercią byłego premiera Jana Olszewskiego, wcześniej zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej. Dla uczczenia jego pamięci w czwartek Senat RP przyjął uchwałę, której treść w całości publikujemy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.