Jesteś tutaj: HomeInowrocławCBA kończy kontrolę w inowrocławskim ratuszu

CBA kończy kontrolę w inowrocławskim ratuszu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 16 lipiec 2018 15:37

Stwierdzone 11 nieprawidłowości finansowych na kwotę ok. 107 tys. zł, to finał kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wydziale Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia. Kontrola rozpoczęła się 11 października.

O tej sprawie informowały ogólnopolskie media, przez co o Inowrocławiu zrobiło się głośno w kraju. Nie jest to jednak ten rodzaj promocji, na którym miastu powinno zależeć. Zakończenie kontroli to jednak nie koniec sprawy, bowiem ustalenia śledczych z CBA rozpoczęły prokuratorskie śledztwa wobec już konkretnych osób, którym zarzuca się udział w procederze.

 

Jak informuje inowrocławski ratusz, CBA wobec prezydenta Ryszarda Brejzy skierowało zastrzeżenie, iż niezbyt dostatecznie nadzorował wydział, w którym doszło do nieprawidłowości.

 

Prezydent Inowrocławia wielokrotnie wyrażał swoje ubolewanie z powodu zaistnienia tej sytuacji. Przypomnijmy, że po zarządzeniu przez siebie kontroli i stwierdzeniu nieprawidłowości, jako pierwszy złożył natychmiast zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury -nie zgadza się z taką oceną Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Prezydent Ryszard Brejza podtrzymuje deklarację, iż zrobi wszystko, żeby rozliczyć osoby działające na szkodę miasta. Jak jednak podkreśl Urząd Miasta, do tego konieczne będą wyroki sądów udowadniające winy osobom zaangażowanym w ten proceder.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.