Jesteś tutaj: HomeInowrocławWedług sondażu Brejza może wygrać już w I turze

Według sondażu Brejza może wygrać już w I turze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 23 lipiec 2018 14:43

Z badania preferencji wyborczych przeprowadzonego przez toruńską pracownie Soma wynika, że urzędujący prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza może liczyć na 50,1% (w całej próbie), czyli minimalnie przekracza próg zwycięstwa już w I turze. Wykonanie badania zleciła Platforma Obywatelska.

 

Drugi wynik w tym sondażu uzyskał kandydat Zjednoczonej Prawicy Ireneusz Stachowiak – 18,6%. Badanie przeprowadzono w dniach 16-25 czerwca na grupie 500 respondentów.

 

Jeżeli spojrzeć na preferencje wyborców deklraujących udział w wyborach, to poparcie prezydenta Brejzy wynosi już 55,2%, natomiast Ireneusza Stachowiaka wzrasta nieznacznie do 18,9%.

 

Co ciekawe, na prowadzenie Brejzy wskazuje również badanie przeprowadzone przez młodzieżówkę Porozumienia Jarosława Gowina, które daje urzędującemu włodarzowi miasta 34%. Trzeba jednak pamiętać, że nie było to profesjonalne badanie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W sobotę Zawisza nie zagra

  Planowany w Chełmży mecz 11 kolejki V ligi pomiędzy Cyklonem Kończewice, a Zawiszą Bydgoszcz nie dojdzie do skutku w pierwotnym terminie, czyli w sobotę 20 października. O zmianę terminu meczu zawnioskowali gospodarze.

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

Wiadomości sportowe

 • Najważniejsze informacje związane z wyborami

  W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe, w których wybierzemy przedstawicieli do różnych szczebli samorządy w kadencji 2018-2023. Wybierać będziemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych wojewódzkich, radnych powiatowych i gminnych. Oznacza to, że będziemy głosowali na kilku kartach.

 • Rozpoczyna się cisza wyborcza

  O północy rozpoczęła się cisza wyborcza - wszela agitacja wyborcza jest zakazana. Jest to czas, w którym wyborcy będą mogli na spokojnie przemyśleć na kogo oddadzą swój głos w niedzielę 21 października. Zakończona kampania byla dość intensywna, stąd też kilkadziesiąt godzin ciszy wyborczej zapewne wszystkim dobrze zrobi.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.