Jesteś tutaj: HomeInowrocławOtwarcie obwodnicy Inowrocławia (wideo)

Otwarcie obwodnicy Inowrocławia (wideo)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 kwiecień 2013 00:00

Prezydent Bronisław Homorowski oraz premier Donald Lusk otworzyli dzisiaj obwodnicę Inowrocławia – Obiecałem wam trzy lata temu w Inowrocławiu obwodnicę, a dzisiaj mam ją zaszczyt otworzyć - mówił prezydent.

 

1 kwietnia przywykliśmy do tego, że pojawiają się w mediach publikacje które przedstawiają wymyślone fakty. W wielu krajach świata tego dnia obchodzony jest bowiem od średniowiecza Prima aprillis, czyli dzień żartów, do którego aktywnie włączają się także środki masowego przekazu.

 

W tym duchu został przygotowany także prezentowany wyżej materiał filmowy przedstawiający obwodnicę Inowrocławia, który zrealizowali lokalni działacze Solidarnej Polski. Nie wszystko tu jest jednak żartem, gdyż przedstawione na nagrnaniu obietnice faktycznie miały miejsce.

 

W lipcu 2010 roku prezydent Bronisław Komorowski walczył o tę funkcję z Jarosławem Kaczyńskim. W ostatnim dniu kampanii obaj politycy udali się do naszego regionu. Kaczyński gościł na nakielskim rynku, a Komorowski w inowrocławskich solankach. Prezydentowi towarzyszyli czołowi politycy partii rządzącej, którzy wraz z nim obiecywali mieszkańcom Inowrocławia obwodnicę. Od tego czasu minęły już 3 lata, a cały czas brak terminu, w którym inwestycja miała by zostać zrealizowana.

 

Prima aprillisowy materiał prowadzi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Maciej Szota.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu