Jesteś tutaj: HomeInowrocławBlisko dwustu chętnych do Rady Miejskiej Inowrocławia

Blisko dwustu chętnych do Rady Miejskiej Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 wrzesień 2018 21:42

Poniedziałek był ostatnim dniem rejestracji kandydatów do rad gminnych. Do Rady Miejskiej Inowrocławia kandydatów zgłosiło 7 kandydatów. Łącznie pretendentów do zostania radnymi jest 199.

 

Na chwilę obecną nie ma zarejestrowanego żadnego kandydata na prezydenta Inowrocławia. Prawo do zgłoszenia kandydatów ma obecnie 7 komitetów, które zarejestrowały kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, do przyszłej środy. 21 październiku wybory będą wyglądały nieco inaczej niż przed czterema laty, gdy radnych wybierano w okręgach jednomandatowych. Na szczeblu centralnym postanowiono powrócić do ,,starej” ordynacji większościowej.

 

Maksymalną liczbę 31 radnych zarejestrowały trzy komitety: SLD, Porozumienie Brejzy i PiS. Na listach Porozumienia Brejzy znajdują się obecni radni: Grzegorz Kaczmarek, Lidia Stolarska, Elżbieta Jardanowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski. Na radnych z Porozumienia startują również zastępca prezydenta Wojciech Piniewski oraz osobiście prezydent Ryszard Brejza. Ponadto z Porozumienia Brejzy kandyduje radny Jarosław Mrówczyński, który w tej kadencji pełnił mandat startując z nominacji Prawa i Sprawiedliwości. Z listy SLD Lewica Razie startują radni: Ryszard Rosiński i Andrzej Kieraj. Jeżeli chodzi o listę PiS na niej znajdziemy radnego Macieja Basińskiego, Marka Słabińskiego, Annę Trojanowską i Marcina Wrońskiego. Do Rady Miejskiej z PiS-u kandyduje również mający kandydować jednocześnie na prezydenta Ireneusz Stachowiak. Kandydatem na radnego jest również bliski doradca wojewody Jacek Tarczewski (obecnie radny powiatowy).

 

Po 30 kandydatów zarejestrowały komitety Janusza Radzikowskiego i Jacka Olecha (obaj planują startować na fotel prezydenta). U Radzikowskiego na liście zobaczymy obecnego radnego koalicji Rafała Lewandowskiego.

 

Po 23 kandydatów zarejestrowały również komitety Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) oraz Stowarzyszenia Tradycja-Przyszłość. Z listy Koalicji kandydują m.in. radni:  Magdalena Łośko, Jarosław Kopeć i Patryk Kaźmierczak.

 

Do Rady Powiatu Inowrocławskiego wystartuje 182 kandydatów. Tym listom przyjrzymy się bliżej jutro.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.