Jesteś tutaj: HomeInowrocławBlisko dwustu chętnych do Rady Miejskiej Inowrocławia

Blisko dwustu chętnych do Rady Miejskiej Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 wrzesień 2018 21:42

Poniedziałek był ostatnim dniem rejestracji kandydatów do rad gminnych. Do Rady Miejskiej Inowrocławia kandydatów zgłosiło 7 kandydatów. Łącznie pretendentów do zostania radnymi jest 199.

 

Na chwilę obecną nie ma zarejestrowanego żadnego kandydata na prezydenta Inowrocławia. Prawo do zgłoszenia kandydatów ma obecnie 7 komitetów, które zarejestrowały kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, do przyszłej środy. 21 październiku wybory będą wyglądały nieco inaczej niż przed czterema laty, gdy radnych wybierano w okręgach jednomandatowych. Na szczeblu centralnym postanowiono powrócić do ,,starej” ordynacji większościowej.

 

Maksymalną liczbę 31 radnych zarejestrowały trzy komitety: SLD, Porozumienie Brejzy i PiS. Na listach Porozumienia Brejzy znajdują się obecni radni: Grzegorz Kaczmarek, Lidia Stolarska, Elżbieta Jardanowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski. Na radnych z Porozumienia startują również zastępca prezydenta Wojciech Piniewski oraz osobiście prezydent Ryszard Brejza. Ponadto z Porozumienia Brejzy kandyduje radny Jarosław Mrówczyński, który w tej kadencji pełnił mandat startując z nominacji Prawa i Sprawiedliwości. Z listy SLD Lewica Razie startują radni: Ryszard Rosiński i Andrzej Kieraj. Jeżeli chodzi o listę PiS na niej znajdziemy radnego Macieja Basińskiego, Marka Słabińskiego, Annę Trojanowską i Marcina Wrońskiego. Do Rady Miejskiej z PiS-u kandyduje również mający kandydować jednocześnie na prezydenta Ireneusz Stachowiak. Kandydatem na radnego jest również bliski doradca wojewody Jacek Tarczewski (obecnie radny powiatowy).

 

Po 30 kandydatów zarejestrowały komitety Janusza Radzikowskiego i Jacka Olecha (obaj planują startować na fotel prezydenta). U Radzikowskiego na liście zobaczymy obecnego radnego koalicji Rafała Lewandowskiego.

 

Po 23 kandydatów zarejestrowały również komitety Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) oraz Stowarzyszenia Tradycja-Przyszłość. Z listy Koalicji kandydują m.in. radni:  Magdalena Łośko, Jarosław Kopeć i Patryk Kaźmierczak.

 

Do Rady Powiatu Inowrocławskiego wystartuje 182 kandydatów. Tym listom przyjrzymy się bliżej jutro.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

 • Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.