Jesteś tutaj: HomeInowrocławBlisko dwustu chętnych do Rady Miejskiej Inowrocławia

Blisko dwustu chętnych do Rady Miejskiej Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 wrzesień 2018 21:42

Poniedziałek był ostatnim dniem rejestracji kandydatów do rad gminnych. Do Rady Miejskiej Inowrocławia kandydatów zgłosiło 7 kandydatów. Łącznie pretendentów do zostania radnymi jest 199.

 

Na chwilę obecną nie ma zarejestrowanego żadnego kandydata na prezydenta Inowrocławia. Prawo do zgłoszenia kandydatów ma obecnie 7 komitetów, które zarejestrowały kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, do przyszłej środy. 21 październiku wybory będą wyglądały nieco inaczej niż przed czterema laty, gdy radnych wybierano w okręgach jednomandatowych. Na szczeblu centralnym postanowiono powrócić do ,,starej” ordynacji większościowej.

 

Maksymalną liczbę 31 radnych zarejestrowały trzy komitety: SLD, Porozumienie Brejzy i PiS. Na listach Porozumienia Brejzy znajdują się obecni radni: Grzegorz Kaczmarek, Lidia Stolarska, Elżbieta Jardanowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski. Na radnych z Porozumienia startują również zastępca prezydenta Wojciech Piniewski oraz osobiście prezydent Ryszard Brejza. Ponadto z Porozumienia Brejzy kandyduje radny Jarosław Mrówczyński, który w tej kadencji pełnił mandat startując z nominacji Prawa i Sprawiedliwości. Z listy SLD Lewica Razie startują radni: Ryszard Rosiński i Andrzej Kieraj. Jeżeli chodzi o listę PiS na niej znajdziemy radnego Macieja Basińskiego, Marka Słabińskiego, Annę Trojanowską i Marcina Wrońskiego. Do Rady Miejskiej z PiS-u kandyduje również mający kandydować jednocześnie na prezydenta Ireneusz Stachowiak. Kandydatem na radnego jest również bliski doradca wojewody Jacek Tarczewski (obecnie radny powiatowy).

 

Po 30 kandydatów zarejestrowały komitety Janusza Radzikowskiego i Jacka Olecha (obaj planują startować na fotel prezydenta). U Radzikowskiego na liście zobaczymy obecnego radnego koalicji Rafała Lewandowskiego.

 

Po 23 kandydatów zarejestrowały również komitety Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) oraz Stowarzyszenia Tradycja-Przyszłość. Z listy Koalicji kandydują m.in. radni:  Magdalena Łośko, Jarosław Kopeć i Patryk Kaźmierczak.

 

Do Rady Powiatu Inowrocławskiego wystartuje 182 kandydatów. Tym listom przyjrzymy się bliżej jutro.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Powyborczy krajobraz. Czyli co tam w polityce słychać?

   

  W krajowej polityce po wyborach do Parlamentu Europejskiego rozpoczął się sezon ogórkowy, jeszcze mniej dzieje się lokalnie, co jednak nie oznacza, że jest to czas bezowocny. Za kilka tygodni znowu będą duże emocje przed najważniejszymi wyborami, do krajowego parlamentu.

 • Umowa z Włochami zerwana, ale wątpliwości coraz więcej

  W tym tygodniu media obeszła informacja, że GDDKiA ,,pogoniła” włoską firmę z placu budowy. Jest to daleko posunięta przenośnia, bowiem od kilku miesięcy właściwie prace się nie toczyły, więc na placu budowy i tak nic się nie działo. Będzie trzeba teraz rozstrzygnąć nowy przetarg, a to przesunie ukończenie inwestycji w czasie. Do kiedy? O to właściwie trzeba pytać jasnowidza, bowiem trudno merytorycznie odpowiedzieć na pytania dotyczące terminów realizacji poszczególnych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.