Jesteś tutaj: HomeInowrocławBlisko dwustu chętnych do Rady Miejskiej Inowrocławia

Blisko dwustu chętnych do Rady Miejskiej Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 wrzesień 2018 21:42

Poniedziałek był ostatnim dniem rejestracji kandydatów do rad gminnych. Do Rady Miejskiej Inowrocławia kandydatów zgłosiło 7 kandydatów. Łącznie pretendentów do zostania radnymi jest 199.

 

Na chwilę obecną nie ma zarejestrowanego żadnego kandydata na prezydenta Inowrocławia. Prawo do zgłoszenia kandydatów ma obecnie 7 komitetów, które zarejestrowały kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, do przyszłej środy. 21 październiku wybory będą wyglądały nieco inaczej niż przed czterema laty, gdy radnych wybierano w okręgach jednomandatowych. Na szczeblu centralnym postanowiono powrócić do ,,starej” ordynacji większościowej.

 

Maksymalną liczbę 31 radnych zarejestrowały trzy komitety: SLD, Porozumienie Brejzy i PiS. Na listach Porozumienia Brejzy znajdują się obecni radni: Grzegorz Kaczmarek, Lidia Stolarska, Elżbieta Jardanowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski. Na radnych z Porozumienia startują również zastępca prezydenta Wojciech Piniewski oraz osobiście prezydent Ryszard Brejza. Ponadto z Porozumienia Brejzy kandyduje radny Jarosław Mrówczyński, który w tej kadencji pełnił mandat startując z nominacji Prawa i Sprawiedliwości. Z listy SLD Lewica Razie startują radni: Ryszard Rosiński i Andrzej Kieraj. Jeżeli chodzi o listę PiS na niej znajdziemy radnego Macieja Basińskiego, Marka Słabińskiego, Annę Trojanowską i Marcina Wrońskiego. Do Rady Miejskiej z PiS-u kandyduje również mający kandydować jednocześnie na prezydenta Ireneusz Stachowiak. Kandydatem na radnego jest również bliski doradca wojewody Jacek Tarczewski (obecnie radny powiatowy).

 

Po 30 kandydatów zarejestrowały komitety Janusza Radzikowskiego i Jacka Olecha (obaj planują startować na fotel prezydenta). U Radzikowskiego na liście zobaczymy obecnego radnego koalicji Rafała Lewandowskiego.

 

Po 23 kandydatów zarejestrowały również komitety Koalicji Obywatelskiej (PO + Nowoczesna) oraz Stowarzyszenia Tradycja-Przyszłość. Z listy Koalicji kandydują m.in. radni:  Magdalena Łośko, Jarosław Kopeć i Patryk Kaźmierczak.

 

Do Rady Powiatu Inowrocławskiego wystartuje 182 kandydatów. Tym listom przyjrzymy się bliżej jutro.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Osiem meczów mistrzowskich rozegranych zostanie w Bydgoszczy

  23 maja rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20, których gospodarzem będzie Polska. Dzisiaj FIFA zaprezentowała logo turnieju, znany jest również harmonogram rozgrywek. O tym jednak jakie zespoły zagrają w Bydgoszczy dowiemy się dopiero po losowaniu.

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kosma Złotowski

 • Co warto wiedzieć przed poniedziałkową sesją budżetową

  W poniedziałek po raz pierwszy w tej kadencji Sejmik Województwa uchwalać będzie budżet województwa, dla roku budżetowego 2019. Na przyszły rok planuje się wynik operacyjny na poziomie 20 mln zł deficytu.

 • Plaga maili z fałszywymi fakturami. Uważaj – to może być wirus

  W listopadzie otrzymaliśmy na redakcyjnego maila informację, iż za rzekomą transakcję wystawiono fakturę, którą można pobrać po kliknięciu na link. Wiadomość podszywała się pod znaną firmę zajmującą się płatnościami elektronicznymi z Poznania. Po weryfikacji w biurze tej firmy okazało się, że jest to wiadomość fałszywa. Jak jednak nas poinformowano, już wcześniej ta firma otrzymywała sygnały o tym, iż rozsyłane są maile podsyłające się pod nią.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.