Jesteś tutaj: HomeInowrocławOświadczenie KWW Porozumienie Brejzy w związku z postanowieniem w trybie wyborczym

Oświadczenie KWW Porozumienie Brejzy w związku z postanowieniem w trybie wyborczym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 październik 2018 19:11

Do dzisiejszego procesu pomiędzy prezydentem Ryszardem Brejzy oraz kandydatem PiS na prezydenta Inowrocławia Ireneuszem Stachowiakiem odniósł się komitet Brejzy informując o przedmiocie sporu oraz o wygranej prezydenta.

W komunikacie KWW Porozumienie Brejzy napisano:

Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym KWW Porozumienie Ryszarda Brejzy wygrał sprawę sądową wytoczoną w trybie wyborczym z Ireneuszem Stachowiakiem reprezentującym KW Prawo i Sprawiedliwość. Rozprawa odbyła się w trybie przyspieszonym i dotyczyła nieprawdziwych wypowiedzi Ireneusza Stachowiaka kandydata PiS na prezydenta miasta, a do niedawna Zastępcy Prezydenta Ryszarda Brejzy.

 

Na konferencji prasowej w dniu 17 września kandydat PiS stwierdził, że urzędnicy podlegli prezydentowi rzekomo nadal nie potrafią kontrolować wystawionych faktur. W ten sposób podważył wiarygodność Ryszarda Brejzy, jako kandydata na prezydenta w najbliższych wyborach.

 

Sąd postanowił zakazać Ireneuszowi Stachowiakowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji jakoby: „W Urzędzie Miasta Inowrocławia nadal trwał proceder wystawiania przez urzędników Urzędu Miasta Inowrocławia faktur na fikcyjne usługi, na podstawione firmy, w wyniku faktu, że „nie ma żadnej weryfikacji faktur” przez Wydział księgowy, gdyż „księgowość nie działa, w Urzędzie Miasta pod nosem Prezydenta Miasta dochodzi do takich sytuacji” oraz „Ukradziono setki tysięcy złotych spod nosa Prezydenta Miasta Inowrocławia”.

 

Sąd zobowiązał Ireneusza Stachowiaka do sprostowania nieprawdziwych informacji, a także do złożenia przeprosin. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu