Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy będzie to koniec ery starosty Majewskiego?

Czy będzie to koniec ery starosty Majewskiego?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 24 październik 2018 14:56

Wczoraj poznaliśmy ostateczne wyniki wyborów do Rady Powiatu Inowrocławskiego, wspólny wynik rządzącej dotychczas koalicji PSL – SLD to 7 mandatów, czyli mniej niż uzyskały komitety Koalicji Obywatelskiej i PiS. Zanosi się zatem na zmianę władzy.

Wybory do Rady Powiatu wygrała Koalicja Obywatelska uzyskując 24,18% poparcia, co daje 9 mandatów. Jeszcze więcej wyborców zagłosowało na kandydatów PiS-u 27,05%, ale przy podziale mandatów komitet ten uzyskał ich jeden mniej, czyli 8. Trzeci wynik uzyskało PSL 23,37% co dało tylko 5 mandatów. 3 mandaty uzyskało Porozumienie Ryszarda Brejzy, 2 SLD.

 

Żaden z komitetów nie ma jak widać większości, stąd też przed nami ciekawe negocjacje koalicyjne, komu uda się przekonać do współpracy PSL i SLD - PiS-owi, czy Koalicji Obywatelskiej z Porozumieniem Brejzy. Na pewno jednak pozycja polityków PSL nie będzie tak silna jak w tej kadencji, stąd też era starosty Tomasza Majewskiego może po 16 listopada, gdy rozpocznie się nowa kadencja, zakończyć się.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.