Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy będzie to koniec ery starosty Majewskiego?

Czy będzie to koniec ery starosty Majewskiego?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 24 październik 2018 14:56

Wczoraj poznaliśmy ostateczne wyniki wyborów do Rady Powiatu Inowrocławskiego, wspólny wynik rządzącej dotychczas koalicji PSL – SLD to 7 mandatów, czyli mniej niż uzyskały komitety Koalicji Obywatelskiej i PiS. Zanosi się zatem na zmianę władzy.

Wybory do Rady Powiatu wygrała Koalicja Obywatelska uzyskując 24,18% poparcia, co daje 9 mandatów. Jeszcze więcej wyborców zagłosowało na kandydatów PiS-u 27,05%, ale przy podziale mandatów komitet ten uzyskał ich jeden mniej, czyli 8. Trzeci wynik uzyskało PSL 23,37% co dało tylko 5 mandatów. 3 mandaty uzyskało Porozumienie Ryszarda Brejzy, 2 SLD.

 

Żaden z komitetów nie ma jak widać większości, stąd też przed nami ciekawe negocjacje koalicyjne, komu uda się przekonać do współpracy PSL i SLD - PiS-owi, czy Koalicji Obywatelskiej z Porozumieniem Brejzy. Na pewno jednak pozycja polityków PSL nie będzie tak silna jak w tej kadencji, stąd też era starosty Tomasza Majewskiego może po 16 listopada, gdy rozpocznie się nowa kadencja, zakończyć się.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

 • Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.