Jesteś tutaj: HomeInowrocławPO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL

PO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2018 13:05
PO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL Fot: MojaKruszwica.pl

Po 16 listopada, gdy końca dobiegnie kadencja samorządowa, do przetasowań dojdzie w powiecie inowrocławskim, gdzie przez długie lata dominował PSL, a na czele władz powiatowych stał starosta Tadeusz Majewski. Najprawdopodobniej Majewski obejmie funkcję wicestarosty.

W niedzielnych wyborach PSL uzyskał gorszy wynik w podziale mandatów od PO i PiS, a co oznacza, że dużą część władzy będzie musiał oddać koalicjantowi. Już wczoraj zapadły decyzje o utworzeniu koalicji PO – Porozumienie Brejzy – PSL i SLD. Można powiedzieć koalicji wszystkich oprócz PiS-u.

 

Władze Platformy Obywatelskiej na stanowisko starosty inowrocławskiego desygnowały już Wiesławę Pawłowską. Oznacza to koniec długiej ery rządów Tadeusza Majewskiemu, któremu nowa koalicja zamierza zaproponować stanowisko wicestarosty. Obecny wicestarosta, związany z SLD Włodzimierz Figas ma zostać etatowym członkiem Zarządu Powiatu.

 

Funkcję przewodniczącego Rady Powiatu koalicja zamierza zaproponować Markowi Gerusowi z PO.

 

Takie są przynajmniej ustalenia na papierze, a jak będzie w praktyce dowiemy się na pierwszej sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego nowej kadencji, która powinna zostać zwołania w ciągu 7 dni od zakończenia kadencji, czyli dnia 16 października.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

Wiadomości sportowe

« Luty 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Kosma Złotowski

 • Zdesperowani rolnicy wyjechali na drogi

  W środę na drodze krajowej nr 25, na północ od Bydgoszczy kilkadziesiąt ciągników rolniczych wzięło udział w proteście. Zarzucają wojewodzie i ministrowi Ardanowskiemu brak chęci dialogu, co miało skłonić ich do wyjechania na ulicę. Policjanci starali się kierować ruchem oraz wyznaczać objazdy, aby w jak największym stopniu zmniejszyć dla kierowców uciążliwość tego protestu.

 • Tak GDDKiA widzi przebieg drogi S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczyna procedowanie raportu środowiskowego dla budowy drogi ekspresowej S-10, który dostarczyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prezentujemy wariant przebiegu drogi ekspresowej rekomendowany przez GDDKiA.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.