Jesteś tutaj: HomeInowrocławPO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL

PO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2018 13:05
PO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL Fot: MojaKruszwica.pl

Po 16 listopada, gdy końca dobiegnie kadencja samorządowa, do przetasowań dojdzie w powiecie inowrocławskim, gdzie przez długie lata dominował PSL, a na czele władz powiatowych stał starosta Tadeusz Majewski. Najprawdopodobniej Majewski obejmie funkcję wicestarosty.

W niedzielnych wyborach PSL uzyskał gorszy wynik w podziale mandatów od PO i PiS, a co oznacza, że dużą część władzy będzie musiał oddać koalicjantowi. Już wczoraj zapadły decyzje o utworzeniu koalicji PO – Porozumienie Brejzy – PSL i SLD. Można powiedzieć koalicji wszystkich oprócz PiS-u.

 

Władze Platformy Obywatelskiej na stanowisko starosty inowrocławskiego desygnowały już Wiesławę Pawłowską. Oznacza to koniec długiej ery rządów Tadeusza Majewskiemu, któremu nowa koalicja zamierza zaproponować stanowisko wicestarosty. Obecny wicestarosta, związany z SLD Włodzimierz Figas ma zostać etatowym członkiem Zarządu Powiatu.

 

Funkcję przewodniczącego Rady Powiatu koalicja zamierza zaproponować Markowi Gerusowi z PO.

 

Takie są przynajmniej ustalenia na papierze, a jak będzie w praktyce dowiemy się na pierwszej sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego nowej kadencji, która powinna zostać zwołania w ciągu 7 dni od zakończenia kadencji, czyli dnia 16 października.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

  • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

    Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

« Sierpień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.