Jesteś tutaj: HomeInowrocławPO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL

PO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2018 13:05
PO wraz z Porozumieniem Brejzy wstępnie dogadali się z PSL Fot: MojaKruszwica.pl

Po 16 listopada, gdy końca dobiegnie kadencja samorządowa, do przetasowań dojdzie w powiecie inowrocławskim, gdzie przez długie lata dominował PSL, a na czele władz powiatowych stał starosta Tadeusz Majewski. Najprawdopodobniej Majewski obejmie funkcję wicestarosty.

W niedzielnych wyborach PSL uzyskał gorszy wynik w podziale mandatów od PO i PiS, a co oznacza, że dużą część władzy będzie musiał oddać koalicjantowi. Już wczoraj zapadły decyzje o utworzeniu koalicji PO – Porozumienie Brejzy – PSL i SLD. Można powiedzieć koalicji wszystkich oprócz PiS-u.

 

Władze Platformy Obywatelskiej na stanowisko starosty inowrocławskiego desygnowały już Wiesławę Pawłowską. Oznacza to koniec długiej ery rządów Tadeusza Majewskiemu, któremu nowa koalicja zamierza zaproponować stanowisko wicestarosty. Obecny wicestarosta, związany z SLD Włodzimierz Figas ma zostać etatowym członkiem Zarządu Powiatu.

 

Funkcję przewodniczącego Rady Powiatu koalicja zamierza zaproponować Markowi Gerusowi z PO.

 

Takie są przynajmniej ustalenia na papierze, a jak będzie w praktyce dowiemy się na pierwszej sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego nowej kadencji, która powinna zostać zwołania w ciągu 7 dni od zakończenia kadencji, czyli dnia 16 października.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Bydgoszcz zorganizuje I Memoriał Ireny Szewińskiej

  Postaci zmarłej w czerwcu Ireny Szewińskiej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, była bowiem jedną z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, a najprawdopodobniej najbardziej. Od 2005 roku przysługiwał jej również tytuł Honorowej Obywatelki Bydgoszczy, z naszym miastem była związana emocjonalnie w sposób szczególny. PZLA postanowił zorganizować memoriał jej pamięci. Zapadła decyzja o organizacji I edycji w Bydgoszczy.

 • Osielsko udanie rozpoczyna sezon baseballowy w Ekstralidze

  Baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko bardzo udanie zainaugurowali sezon 2019. W meczach I kolejki Ekstraligi odnieśli na własnym boisku dwa zdecydowane zwycięstwa nad Barons Wrocław. Oba spotkania zakończyły się przed czasem wskutek wysokiej przewagi punktowej gospodarzy.

Wiadomości sportowe

Kownacki
Jasiakiewicz

 

19 kwietnia 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

Kosma Złotowski

 • Wiceprezes ZNP zapowiada, że nie ucierpią maturzyści

  Strajk pracowników oświaty to obecnie w Polsce temat numer jeden, ale trudno się dziwić, bowiem tegoroczni maturzyści nie wiedzą nawet na czym stoją, czy dostaną dopuszczeni do egzaminów w maju. Taka sytuacja mogłaby pokrzyżować ich życiowe plany. Dzisiaj w studiu TVN24 wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział zmianę taktyki.

  Etykiety: strajk nauczycieli
 • Przez tą politykę się zapomnieliśmy. Pomyślmy o uczniach (komentarz)

  Za nieco dwa tygodnie powinny rozpocząć się matury, ale wielu uczniów nie wie nawet czy będą do nich dopuszczeni, bowiem najpierw muszą ukończyć szkoły średnie. Problem w tym, że wielu nauczycieli którzy powinni im wystawić oceny końcowe obecnie strajkuje. Strajk pracowników oświaty stał się elementem sporu politycznego, który dzieli Polaków od dawna, strony sporu zabarykadowały się na swoich pozycjach. Mało kto jednak myśli o maturzystach. Stąd też apel pomyślmy najpierw o nich.

  Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.