Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrawdziwie w czepku urodzony pupilek Gowina

Prawdziwie w czepku urodzony pupilek Gowina

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2018 13:20

Jeżeli mówić o kimś szczęściarz to mowa o Adamie Banaszaku, który dzięki 30 głosom będzie dalej zasiadał w Sejmiku Województwa. Historia Banaszaka może budzić podziw, bowiem jest to przykład pokazujący, że w obozie Zjednoczonej Prawicy można nawet omijać decyzje samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

W 2014 roku Banaszak został radnym wojewódzkim z listy PiS, potem partia desygnowała go nawet na wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa. Jego kłopoty zaczęły się niedługo potem, gdy zarzucano mu zbyt bliską współpracę z marszałkiem Piotrem Całbeckim i został ostatecznie z PiS wykluczony.

 

Banaszaka przygarnąć Jarosław Gowin do swojej partii najpierw Polska Razem, a potem Porozumienie. Małżonka Banaszaka pracowała jako dyrektor biura poselskiego posłanki Iwony Michałek, jedynej parlamentarzystki Gowina w kujawsko-pomorskim. Niedługo później Adam Banaszak został szefem tej partii w okręgu bydgoskim.

 

Później miały przyjść już jednak kłopoty, bowiem władze PiS-u zdecydowały, że osoby zmieniające w ostatnich latach partie wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy miały mieć zakaz kandydowania. Banaszak wykluczony z PiS-u, jako nowy członek Porozumienia miał być nim objęty. Kilka miesięcy później okaże się, że ta uchwała jego nie dotyczy. Najprawdopodobniej miał o jego kandydowanie zabiegać bezpośrednio wicepremier Jarosław Gowin, tłumacząc małą liczbą działaczy, po tym jak prezes Kaczyński wraz z Radą Polityczną PiS zakazał kandydowania prezesom spółek skarbu państwa, w tym chociażby radnemu Porozumienia Andrzejowi Walkowiakowi.

 

Okazało się jednak, że również ta wewnętrzna regulacja w Zjednoczonej Prawicy nie dotyczy Banaszaka. Kilka tygodni temu, już po rejestracji list wyborczych, Banaszak został wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

W wyborach do Sejmiku Województwa Banaszak toczyć zacięty bój o drugi mandat listy PiS-u z Anną Maćkowską związaną z powiatem nakielskim. Ostatecznie wygrał z nią o zaledwie 30 głosów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Lipiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Za reklamę 2 dni przed wyborami zapłaciliśmy 17 tys. zł

    24 maja był ostatnim dniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Tego dnia w niektórych regionalnych gazetach ukazał się wywiad sponsorowany z jednym z kandydatów – ironicznie dodajmy, że zapewne to tylko był przypadek - wywiad dotyczył jednak jego funkcji w Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Publikacji nie sponsorował komitet wyborczy, ale zapłacono za nią z pieniędzy publicznych.

  • Opozycja nie pójdzie do wyborów wspólnie

    Blok Koalicji Europejskiej, który powołano na wybory do Parlamentu Europejskiego, ostatecznie nie przetrwał do wyborów parlamentarnych, choć jeszcze niedawno panowało na opozycji przekonanie, że tą współpracę należy w takiej formie utrzymać. Ostatecznie liderzy się nie dogadali, a jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zwykle chodzi o miejsca na listach wyborczych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.