Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrawdziwie w czepku urodzony pupilek Gowina

Prawdziwie w czepku urodzony pupilek Gowina

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 październik 2018 13:20

Jeżeli mówić o kimś szczęściarz to mowa o Adamie Banaszaku, który dzięki 30 głosom będzie dalej zasiadał w Sejmiku Województwa. Historia Banaszaka może budzić podziw, bowiem jest to przykład pokazujący, że w obozie Zjednoczonej Prawicy można nawet omijać decyzje samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego oraz Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości.

W 2014 roku Banaszak został radnym wojewódzkim z listy PiS, potem partia desygnowała go nawet na wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa. Jego kłopoty zaczęły się niedługo potem, gdy zarzucano mu zbyt bliską współpracę z marszałkiem Piotrem Całbeckim i został ostatecznie z PiS wykluczony.

 

Banaszaka przygarnąć Jarosław Gowin do swojej partii najpierw Polska Razem, a potem Porozumienie. Małżonka Banaszaka pracowała jako dyrektor biura poselskiego posłanki Iwony Michałek, jedynej parlamentarzystki Gowina w kujawsko-pomorskim. Niedługo później Adam Banaszak został szefem tej partii w okręgu bydgoskim.

 

Później miały przyjść już jednak kłopoty, bowiem władze PiS-u zdecydowały, że osoby zmieniające w ostatnich latach partie wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy miały mieć zakaz kandydowania. Banaszak wykluczony z PiS-u, jako nowy członek Porozumienia miał być nim objęty. Kilka miesięcy później okaże się, że ta uchwała jego nie dotyczy. Najprawdopodobniej miał o jego kandydowanie zabiegać bezpośrednio wicepremier Jarosław Gowin, tłumacząc małą liczbą działaczy, po tym jak prezes Kaczyński wraz z Radą Polityczną PiS zakazał kandydowania prezesom spółek skarbu państwa, w tym chociażby radnemu Porozumienia Andrzejowi Walkowiakowi.

 

Okazało się jednak, że również ta wewnętrzna regulacja w Zjednoczonej Prawicy nie dotyczy Banaszaka. Kilka tygodni temu, już po rejestracji list wyborczych, Banaszak został wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

W wyborach do Sejmiku Województwa Banaszak toczyć zacięty bój o drugi mandat listy PiS-u z Anną Maćkowską związaną z powiatem nakielskim. Ostatecznie wygrał z nią o zaledwie 30 głosów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

« Kwiecień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.