Jesteś tutaj: HomeInowrocławPierwsze autobusy od Volvo pojawiły się na inowrocławskich ulicach

Pierwsze autobusy od Volvo pojawiły się na inowrocławskich ulicach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 14 listopad 2018 17:49
Pierwsze autobusy od Volvo pojawiły się na inowrocławskich ulicach Fot: UM Inowrocław

Po Inowrocławiu jeżdżą już pierwsze autobusy Electric Hybrid, w barwach MPK. Docelowo firma Volvo ma dostarczyć 16 nowoczesnych i ekologicznych autobusów. Inowrocław chce być pierwszym miastem w Polsce, opartym o całkowicie ekologiczną flotę autobusową.

Elektryczne hybrydy (plug-in) zużywają o 60 proc. mniej paliwa od autobusów z silnikiem diesla, a emisja dwutlenku węgla zostaje zredukowana aż o 75 do 90 proc. Dla porównania – tradycyjne hybrydy zużywają około 40 proc. mniej paliwa i emitują 40-50 proc. mniej szkodliwych substancji od autobusów spalinowych.

 

- Mamy autobusy na miarę XXI wieku. Inowrocław w sprawach ochrony środowiska właśnie zdecydowanie wyprzedza wielkie ośrodki. Dbamy o zdrowie mieszkańców i o finanse miasta, bo za autobusy zapłacimy zaledwie 15 procent wartości – podkreślał w październiku, kiedy pojazdy dotarły do miasta, prezydent Ryszard Brejza.

 

W ostatnich tygodniach autobusy przechodziły badania techniczne. Łącznie Inowrocław zamówił od Volvo 8 autobusów elektrycznych i 8 elektrycznych hybryd. Wartość zamówienia to nieco ponad 39 mln zł, z czego 85% pochodzić będzie z dofinansowania z Unii Europejskiej.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu