Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję

Inowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 19 listopad 2018 19:21
Inowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję Fot: UM Inowrocław

W poniedziałek 19 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej Inowrocławia kadencji 2018-2023. Radni złożyli ślubowanie oraz wybrali prezydium Rady Miejskiej. Jak można było się spodziewać, wszystkie stanowiska objęli radni koalicji, nie zachowano zatem po raz kolejny dobrego zwyczaju, aby w prezydium zasiadał również przedstawiciel opozycji.

Sesję otworzył przewodniczący senior Grzegorz Piński, czyli najstarszy wiekiem radny. Po odczytaniu przez niego roty ślubowanie, radni po kolei ślubowali, tym samym formalnie obejmując mandaty.

 

Przewodniczącym Rady Miejskiej ponownie został wybrany Tomasz Marcinowski. Wiceprzewodniczącymi zostali natomiast radni: Grzegorz Kaczmarek, Magdalena Łośko oraz Patryk Kaźmierczak.

 

W dalszej części prezydent elekt Ryszard Brejza również złożył ślubowanie.

 

W kolejnych dniach radni wybiorą składy komisji merytorycznych i ich prezydia. Zgodnie z nowym prawem, na czele Komisji Rewizyjnej będzie musiał stanąć przedstawiciel klubu opozycyjnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce to kwestia czasu

    Pojawienie się nowego koronawirusa w Polsce jest bardzo prawdopodobne. To nie jest kwestia „czy?”, tylko „kiedy?” – mówi dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie immunologii, profilaktyki i terapii zakażeń, wykładowca Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP oraz prezes zarządu Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń i przewodniczący Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa.

  • Śmieci coraz większym problemem. Samorządy chcą, aby producenci więcej płacili za opakowania

    Podwyżki opłat za gospodarkę odpadami dotknęły już, albo w najbliższych miesiącach dotkną mieszkańców właściwie wszystkich samorządów. Pośrednio ma to związek ze znowelizowaną ustawą, ale bezpośrednią przyczyną jest dyrektywa unijna, która od 2020 roku nakłada bardzo restrykcyjne poziomy recyclingu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas