Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję

Inowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 19 listopad 2018 19:21
Inowrocławski samorząd zainaugurował nową kadencję Fot: UM Inowrocław

W poniedziałek 19 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej Inowrocławia kadencji 2018-2023. Radni złożyli ślubowanie oraz wybrali prezydium Rady Miejskiej. Jak można było się spodziewać, wszystkie stanowiska objęli radni koalicji, nie zachowano zatem po raz kolejny dobrego zwyczaju, aby w prezydium zasiadał również przedstawiciel opozycji.

Sesję otworzył przewodniczący senior Grzegorz Piński, czyli najstarszy wiekiem radny. Po odczytaniu przez niego roty ślubowanie, radni po kolei ślubowali, tym samym formalnie obejmując mandaty.

 

Przewodniczącym Rady Miejskiej ponownie został wybrany Tomasz Marcinowski. Wiceprzewodniczącymi zostali natomiast radni: Grzegorz Kaczmarek, Magdalena Łośko oraz Patryk Kaźmierczak.

 

W dalszej części prezydent elekt Ryszard Brejza również złożył ślubowanie.

 

W kolejnych dniach radni wybiorą składy komisji merytorycznych i ich prezydia. Zgodnie z nowym prawem, na czele Komisji Rewizyjnej będzie musiał stanąć przedstawiciel klubu opozycyjnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Niespodzianka w Okręgowym Pucharze Polski. Zawisza odpada w IV rundzie

    Kilka tygodni temu byliśmy świadkami fenomenalnego pojedynku w finale Okręgowego Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego, gdy we Włocławku dopiero w rzutach karnych Unia Janikowo pokonała Zawiszę Bydgoszcz. Był to pojedynek III ligowca z IV ligowcem, w którym zespół o klasę wyższy wygrał o włos. Zawisza w finale edycji 2020/2021 już jednak nie zagra.

    Etykiety: piłka nożna
  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu