Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław uzdrowiskiem z prawdziwego zdarzenia

Inowrocław uzdrowiskiem z prawdziwego zdarzenia

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 18 kwiecień 2013 15:38

W czwartek przy ulicy Świętokrzyskiej 107 do użytku oddano Inowrocławską Termę. Inwestycja która wzbogaca uzdrowiskowe walory stolicy Kujaw Zachodnich.

 

Przekazujemy mieszkańcom Inowrocławia oraz miłym i życzliwym naszym gościom, kuracjuszom i turystom obiekt nieprzeciętny, oczekiwany, potrzebny w rozwoju uzdrowiskowo-sanatoryjnej funkcji miasta – mówił w czasie uroczystości przecięcia wstęgi prezydent Ryszard Brejza. Towarzyszył mu przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski oraz wicemarszałek Dariusz Kurzawa, który serdecznie pogratulował tej inwestycji - Projekt ten jest niesamowity i doskonale wykonany. Gratuluję tej pięknej inwestycji. Niech się Inowrocław rozwija jak najlepiej.

 

Terma składa się z części wewnętrznej i zewnętrznej. Basen wyposażony został w liczne atrakcje jak gejzery, urządzenia do hydromasażu, zjeżdżalnie, sztuczną rzekę. Otwarty dzisiaj obiekt wykorzystuje wodę z odwiertu na głębokości 491 metrów, która zakwalifikowana została jako woda lecznicza chlorkowo-sodowa.

 

 

Koszt inwestycji to ponad 6,5 mln zł, 60% tej kwoty pozyskano z Unii Europejskiej.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu