Jesteś tutaj: HomeInowrocławWroński uważa, że miasto uchwaliło wirtualny budżet

Wroński uważa, że miasto uchwaliło wirtualny budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 26 luty 2019 00:49

Uchwalony w grudniu budżet miasta Inowrocławia na 2019 rok zakładał minimalny deficyt na poziomie 2,6 mln zł. Wczoraj radni wprowadzili na wniosek prezydenta korektę, gdzie deficyt przekracza już 12 mln zł. Radni opozycji obawiają się, że na tym nie koniec.

Uchwalona w poniedziałek na sesji Rady Miejskiej korekta budżetu zakłada minimalne zmniejszenie planowanych w tym roku budżetowym dochodów oraz wzrost wydatków o prawie 6 mln zł. Radny Marcin Wroński ze Zjednoczonej Prawicy przypomina, że w styczniu glosami koalicji zwiększono wydatki o 4 mln zł.

 

- Może było to celowe działanie, aby w pierwotnym projekcie budżetu pokazać, że deficyt jest mniejszy, że mamy mniej wydatków, niż faktycznie jest planowane – komentuje radny Marcin Wroński.

 

Planowany w tym roku deficyt powyżej 12 mln zł ma zostać sfinansowany z kredytu.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu do wczorajszej korekty budżetowej, główny wpływ na wzrost wydatków budżetu miało zwiększenie o prawie 5 mln zł finansowania inwestycji jaką budowa połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską wraz z przebudową ulicy Długiej. Inwestycja dofinansowana jest przez Unię Europejską. Pierwotnie zakładano wydanie na nią 21,8 mln zł. W przetargu najniższa złożona oferta to 25,5 mln zł – po kolejnym postępowaniu tzw. licytacji udało się uzyskać najniższą ofertę 22,8 mln zł. Radni stanęli zatem przed wyborem, czy zwiększyć finansowanie inwestycji, a zarazem deficyt budżetu, czy zrezygnować z dotacji unijnej. Umowa na dofinansowanie europejskie została podpisana kilka tygodni temu, już po rozpoczęciu roku budżetowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas