Jesteś tutaj: HomeInowrocławWroński uważa, że miasto uchwaliło wirtualny budżet

Wroński uważa, że miasto uchwaliło wirtualny budżet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 26 luty 2019 00:49

Uchwalony w grudniu budżet miasta Inowrocławia na 2019 rok zakładał minimalny deficyt na poziomie 2,6 mln zł. Wczoraj radni wprowadzili na wniosek prezydenta korektę, gdzie deficyt przekracza już 12 mln zł. Radni opozycji obawiają się, że na tym nie koniec.

Uchwalona w poniedziałek na sesji Rady Miejskiej korekta budżetu zakłada minimalne zmniejszenie planowanych w tym roku budżetowym dochodów oraz wzrost wydatków o prawie 6 mln zł. Radny Marcin Wroński ze Zjednoczonej Prawicy przypomina, że w styczniu glosami koalicji zwiększono wydatki o 4 mln zł.

 

- Może było to celowe działanie, aby w pierwotnym projekcie budżetu pokazać, że deficyt jest mniejszy, że mamy mniej wydatków, niż faktycznie jest planowane – komentuje radny Marcin Wroński.

 

Planowany w tym roku deficyt powyżej 12 mln zł ma zostać sfinansowany z kredytu.

 

Jak czytamy w uzasadnieniu do wczorajszej korekty budżetowej, główny wpływ na wzrost wydatków budżetu miało zwiększenie o prawie 5 mln zł finansowania inwestycji jaką budowa połączenia ulicy Marulewskiej z Szymborską wraz z przebudową ulicy Długiej. Inwestycja dofinansowana jest przez Unię Europejską. Pierwotnie zakładano wydanie na nią 21,8 mln zł. W przetargu najniższa złożona oferta to 25,5 mln zł – po kolejnym postępowaniu tzw. licytacji udało się uzyskać najniższą ofertę 22,8 mln zł. Radni stanęli zatem przed wyborem, czy zwiększyć finansowanie inwestycji, a zarazem deficyt budżetu, czy zrezygnować z dotacji unijnej. Umowa na dofinansowanie europejskie została podpisana kilka tygodni temu, już po rozpoczęciu roku budżetowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

 • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

Wiadomości z regionu