Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław po raz kolejny wyjdzie na ulice

Inowrocław po raz kolejny wyjdzie na ulice

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław czwartek, 25 kwiecień 2013 12:55

Mieszkańcy Inowrocławia czują się oburzeni zapowiedziami ministra transportu i w najbliższy poniedziałek po raz kolejny planują zablokować ruch na głównych arteriach miasta. Protest będzie wspierany przez władze Inowrocławia.

Inowrocław od kilku lat walczy o budowę obwodnicy. Kolejne rządy obiecują realizację tej inwestycji, na tym się jednak kończy. Goszczący w poniedziałek, w Bydgoszczy minister Sławomir Nowak stwierdził, że budowa inowrocławskiej obwodnicy jest nierealna.

 

Władze Inowrocławia oraz mieszkańcy tego miasta, czują się po raz kolejny oszukani, dlatego w poniedziałek o godzinie 14, na skrzyżowaniu ulic Staszica, Górniczej i Poznańskiej odbędzie się blokada.

 

Każdy, komu zależy na budowie obwodnicy Inowrocławia może uczestniczyć w tej akcji protestacyjnej – zaprasza do udziału w proteście radny Grzegorz Kaczmarek.

 

Tu chodzi o poczucie odpowiedzialności przed mieszkańcami. O naszą obwodnicę walczymy już od kilkunastu lat.  Wydanych zostało na nią już kilkadziesiąt milionów złotych. Są to koszty sporządzenia dokumentacji, projektów, przygotowania pod wykupy gruntów. Toczą się rozmowy z rolnikami. Tak długo czekaliśmy na wydanie ważnych dokumentów – wpierw decyzji środowiskowej, potem decyzji Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej. Manifestując dajemy czytelny wyraz w tej ważnej dla nas wszystkich sprawie – zachęca do wspólnego protestowania prezydent Ryszard Brejza.

 

Nie będzie to pierwsza akcja protestacyjna w tym miejscu. Mieszkańcy Inowrocławia protestowali już bowiem kilka razy, jedna z akcji protestacyjnych miała miejsce przed Kancelarią Premiera w Warszawie.

 

Budowę obwodnicy obiecywano także w 2010 roku w czasie wiecu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego, towarzyszący mu liderzy Platformy Obywatelskiej złożyli wtedy ważne dla miasta obietnica. Po trzech latach okazuje się jednak, że są nierealne. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu