Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławskie hejty – afera uderza rykoszetem w Zjednoczoną Prawicę

Inowrocławskie hejty – afera uderza rykoszetem w Zjednoczoną Prawicę

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław wtorek, 03 wrzesień 2019 16:24

Od kilkunastu dni TVP Info prezentuje kolejne przecieki ze sprawy jaką prowadzi gdańska prokuratura w związku z tzw. aferą fakturową w inowrocławskim ratuszu. Materiały TVP Info uderzały w wiarygodność posła Krzysztofa Brejzy i jego ojca Ryszarda, prezydenta Inowrocławia. Ostatnio do innych zeznań dotarła natomiast telewizja TVN24, tym razem okazuje się, że hejt przeciwko Brejzie tworzyli też politycy obozu Zjednoczonej Prawicy.

Z materiałów TVP Info wynika, że poseł Krzysztof Brejza, miał w ratuszu rządzonym przez swojego ojca stworzyć ,,wydział nienawiści” (taka nazwa pojawia się w materiałach), który miał się zajmować ogólnie mówiąc hejtowniem przeciwników politycznych. Na antenie TVP stałym komentatorem tej sprawy jest Ireneusz Stachowiak, kandydat z listy PiS-u do Sejmu, a przez wiele lat zastępca prezydenta Brejzy. Stachowiak wysnuł hipotezę, że poseł Krzysztof Brejza mógł stać za profilem na Facebook-u ,,Zła zmiana”, na którym obrażano w wyborach samorządowych polityków związanych z obozem Zjednoczonej Prawicy m.in. w Bydgoszczy, we Włocławku czy w Koronowie.

 

Prawica też miała hejtować

Telewizja TVN24 natomiast poinformowała, że dotarła do treści jakie umieszczane były na tajnej grupie w komunikatorze WhatsApp, którą zarządzać miał Ireneusz Stachowiak. Służyć miała ona koordynacji hejtu przeciwko prezydentowi Brejzie i posłowi Brejzie. Stachowiak pytany o tę grupę stwierdził, że jest to ,,kuchnia polityczna”.

 

Portal Inianie

Dzisiaj TVP Info opisuje, że Kujawskie Centrum Kultury, jednostka podległa ratuszowi, utworzyła portal informacyjny, który miał służyć propagandzie. Pojawia się też wątek z byłym radnym Jackiem Olechem, który był zaatakowany w jednej publikacji tego portalu, który ostatecznie wniósł pozew przeciwko prezydentowi Brejzie i sprawę tę wygrał. Dzisiaj portale prawicowe prezentują to jako szokujące ustalenia.

 

Nasi stali czytelnicy mogą się trochę zaśmiać w tym momencie, bowiem nie raz pisaliśmy przecież o wątpliwościach związanych z pisaniem artykułów przez osoby będące w podległości służbowe wobec prezydenta miasta. Przez lata nie było to dla TVP wielkim problemem. W okresie, gdy powstawał portal ,,Inianie”, a także próbował uderzać w radnego Olecha, zastępcą prezydenta była Ireneusz Stachowiak.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS
  • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

    Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

    Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas