Jesteś tutaj: HomeInowrocławLimitowana seria kart pocztowych w rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Limitowana seria kart pocztowych w rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 27 wrzesień 2019 11:15

19 października przypadnie 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki,  która wiąże się z naszym województwem - bowiem kapłan uprowadzony został pod Toruniem w drodze z Bydgoszczy, jego ciało znaleziono natomiast na tamie we Włocławku. NSZZ ,,Solidarność" Regionu Toruńsko-Włocławskiego, we współpracy z Pocztą Polską wyemituje specjalną serie kart pocztowych poświęconych ks. Jerzemu Popiełuszce.

W inicjatywę dość mocno zaangażował się oddział Solidarności z Inowrocławia.

 

- Rocznica śmierci ks. Jerzego to wyjątkowy dzień w kalendarzu uroczystości organizowanych przez NSZZ „Solidarność”. Ten charyzmatyczny kaznodzieja i męczennik za wiarę chrześcijańską już za życia stał się legendą, a dziś inspiruje wielu ludzi na całym świecie, którzy walczą o godność i szacunek dla pracy każdego człowieka. Z okazji zbliżającej się 35. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki pragniemy przypomnieć Jego zasługi w walce o wolność Ojczyzny oraz przybliżyć wciąż aktualne przesłanie kapelana „Solidarności”, aby „zło dobrem zwyciężać”. Wspólnie z naszymi partnerami z Poczty Polskiej S.A. przygotowaliśmy trzy wyjątkowe karty pocztowe w ramach serii „WOLNI OD NIENAWIŚCI”. BŁOGOSŁAWIONY KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO. Emisji kartek towarzyszy datownik okolicznościowy, a dodatkowo dla upamiętnienia rocznicy 18 października 2019 r. zostanie zorganizowana Samochodowa Poczta Specjalna „WOLNI OD NIENAWIŚCI”. Ponadto planowane jest również wprowadzenie do obiegu spersonalizowanego znaku opłaty pocztowej - o przedsięwzięciu opowiedział portalowi ki24.info  Wojciech Gonera, który wspólnie z Waldemarem Kawińskim koordynuje prace nad realizacją projektu.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

  • Duże ryzyko wystąpienia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym województwie

    Istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ogniska zakażenia ASF w naszym województwie, co wiązać może się z dużymi stratami, bowiem unijne przepisy sanitarne wymagają wybicia całych stad zwierząt hodowlanych. Mięso z regionów, w których stwierdzono ogniska ASF, nie jest natomiast zbyt chętnie kupowane przez producentów żywności.

Wiadomości z regionu

Śledź nas