Jesteś tutaj: HomeInowrocławLimitowana seria kart pocztowych w rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Limitowana seria kart pocztowych w rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 27 wrzesień 2019 11:15

19 października przypadnie 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki,  która wiąże się z naszym województwem - bowiem kapłan uprowadzony został pod Toruniem w drodze z Bydgoszczy, jego ciało znaleziono natomiast na tamie we Włocławku. NSZZ ,,Solidarność" Regionu Toruńsko-Włocławskiego, we współpracy z Pocztą Polską wyemituje specjalną serie kart pocztowych poświęconych ks. Jerzemu Popiełuszce.

W inicjatywę dość mocno zaangażował się oddział Solidarności z Inowrocławia.

 

- Rocznica śmierci ks. Jerzego to wyjątkowy dzień w kalendarzu uroczystości organizowanych przez NSZZ „Solidarność”. Ten charyzmatyczny kaznodzieja i męczennik za wiarę chrześcijańską już za życia stał się legendą, a dziś inspiruje wielu ludzi na całym świecie, którzy walczą o godność i szacunek dla pracy każdego człowieka. Z okazji zbliżającej się 35. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki pragniemy przypomnieć Jego zasługi w walce o wolność Ojczyzny oraz przybliżyć wciąż aktualne przesłanie kapelana „Solidarności”, aby „zło dobrem zwyciężać”. Wspólnie z naszymi partnerami z Poczty Polskiej S.A. przygotowaliśmy trzy wyjątkowe karty pocztowe w ramach serii „WOLNI OD NIENAWIŚCI”. BŁOGOSŁAWIONY KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO. Emisji kartek towarzyszy datownik okolicznościowy, a dodatkowo dla upamiętnienia rocznicy 18 października 2019 r. zostanie zorganizowana Samochodowa Poczta Specjalna „WOLNI OD NIENAWIŚCI”. Ponadto planowane jest również wprowadzenie do obiegu spersonalizowanego znaku opłaty pocztowej - o przedsięwzięciu opowiedział portalowi ki24.info  Wojciech Gonera, który wspólnie z Waldemarem Kawińskim koordynuje prace nad realizacją projektu.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu