Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzedsiębiorca wywożący osady na Kujawy, po wrzawie medialnej wypowiada współpracę

Przedsiębiorca wywożący osady na Kujawy, po wrzawie medialnej wypowiada współpracę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław sobota, 28 wrzesień 2019 00:14
Przedsiębiorca wywożący osady na Kujawy, po wrzawie medialnej wypowiada współpracę Fot: Facebook / Ireneusz Stachowiak

Firma Rafit, która wraz z firmą Ekol wywoziła awaryjnie osady ściekowe z warszawskiej oczyszczalni ,,Czajka” zapowiedziała zakończenie współpracy z oczyszczalnią z dniem 1 października. Powodem są w opinii firmy nierzetelne publikacje, które psują otoczenie dla świadczonej usługi.

 

Problemem dla nas staje się sytuacja, gdzie media, używając absurdalnych pojęć typu »toksyczne odpady« i ujawniając precyzyjne miejsce odzysku, spowodowały takie niezadowolenie społeczne, które obecnie przekłada się na interwencje miejscowej ludności – napisał prezes firmy Rafit do warszawskiego MPWiK.

 

Firma Rafit osady składowała w Wójcinie w gminie Jeziora Wielkie w powiecie mogilenskim. Konsorcjum stosuje metodę kompostowania, przerabiania słomy i odpadów na ekologiczny pelet. Zdaniem warszawskiego MPWiK nie stwierdzono naruszeń przy realizacji tej usługi. Do tej pory również problemu nie wskazał Wojewódzkie Inspektorat Ochrony Środowiska, który w przypadku zagrożenia tej działalności dla środowiska powinien zareagować. Z uwagi na położenie, leży to już w gestii kujawsko-pomorskiego WIOŚ.

 

Głośno o Wójcinie zrobiło się przed tygodniem, gdy nagłośnił sprawę w mediach społecznościowych kandydat na posła Ireneusz Stachowiak, który z kolei kilka dni później złożył zawiadomienie do warszawskiej prokuratury. Wiele mediów powieliło ten przekaz, bez podjęcia się analizy czy działalność ta szkodzi środowisku naturalnemu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

  • Duże ryzyko wystąpienia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym województwie

    Istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ogniska zakażenia ASF w naszym województwie, co wiązać może się z dużymi stratami, bowiem unijne przepisy sanitarne wymagają wybicia całych stad zwierząt hodowlanych. Mięso z regionów, w których stwierdzono ogniska ASF, nie jest natomiast zbyt chętnie kupowane przez producentów żywności.

Wiadomości z regionu

Śledź nas