Jesteś tutaj: HomeInowrocławMiasto i powiat podzielili się zadaniami. Jutro rusza ważna inwestycja drogowa

Miasto i powiat podzielili się zadaniami. Jutro rusza ważna inwestycja drogowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 październik 2019 16:40

W piątek ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę ulicy Górniczej, budowę ostatniego odcinka ulicy Prymasa Glempa oraz budowę turbinowego skrzyżowania ulic: Staszica, Górniczej, Poznańskiej i Glempa. Na tę inwestycję Inowrocław czeka od dawna, głównym inwestorem będzie samorząd powiatowy.

Inwestycja odbywa się w porozumieniu powiatu z miastem Inowrocław oraz województwem. Wartość tej inwestycji to 14,5 mln zł, z czego połowę pokryje rząd w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto Inowrocław dołoży 2 mln zł, natomiast Województwo Kujawsko-Pomorskie 1,750 mln zł.

 

Dodatkowym kosztem będzie przebudowa ulicy Górniczej i ukończenie ulicy Prymasa Glempa, co wyniesie ponad 7 mln zł. Połowę tej inwestycji pokryje rząd z FDS, a drugą samorząd miejski.

 

- Jest to niewątpliwie skomplikowana inwestycja, ale jej realizacja pozwoli na skomunikowanie osiedla Rąbin z osiedlem Piastowskim. To będzie pierwsze tego typu skrzyżowanie w Inowrocławiu. Myślę, że inowrocławscy kierowcy z większym poczuciem bezpieczeństwa będą przejeżdżali przez rondo turbinowe, niż aktualnie znajdujące się tam skrzyżowanie – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wiadomości z regionu

Śledź nas