Jesteś tutaj: HomeInowrocławMiasto i powiat podzielili się zadaniami. Jutro rusza ważna inwestycja drogowa

Miasto i powiat podzielili się zadaniami. Jutro rusza ważna inwestycja drogowa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 październik 2019 16:40

W piątek ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę ulicy Górniczej, budowę ostatniego odcinka ulicy Prymasa Glempa oraz budowę turbinowego skrzyżowania ulic: Staszica, Górniczej, Poznańskiej i Glempa. Na tę inwestycję Inowrocław czeka od dawna, głównym inwestorem będzie samorząd powiatowy.

Inwestycja odbywa się w porozumieniu powiatu z miastem Inowrocław oraz województwem. Wartość tej inwestycji to 14,5 mln zł, z czego połowę pokryje rząd w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Miasto Inowrocław dołoży 2 mln zł, natomiast Województwo Kujawsko-Pomorskie 1,750 mln zł.

 

Dodatkowym kosztem będzie przebudowa ulicy Górniczej i ukończenie ulicy Prymasa Glempa, co wyniesie ponad 7 mln zł. Połowę tej inwestycji pokryje rząd z FDS, a drugą samorząd miejski.

 

- Jest to niewątpliwie skomplikowana inwestycja, ale jej realizacja pozwoli na skomunikowanie osiedla Rąbin z osiedlem Piastowskim. To będzie pierwsze tego typu skrzyżowanie w Inowrocławiu. Myślę, że inowrocławscy kierowcy z większym poczuciem bezpieczeństwa będą przejeżdżali przez rondo turbinowe, niż aktualnie znajdujące się tam skrzyżowanie – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejm za prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

    Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

    Etykiety: Sejm RP covid19
  • Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

    W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu