Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni podjęli niepopularną decyzję

Radni podjęli niepopularną decyzję

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 25 listopad 2019 12:29
Radni podjęli niepopularną decyzję Fot: UM Inowrocław

Na dzisiejszej sesji Rada Miejska w Inowrocławiu podjęła decyzję o podwyżce opłat za korzystanie z miejskich żłobków Prezydent wskazywał na konieczność załatania dziury w budżecie na przyszły rok, natomiast radni opozycji protestowali.

Ostatni raz stawki za pobyt dziecka w miejskich żłobkach były podwyższane w 2012 roku. Obowiązująca stawka 1,70 zł za godzinę, została głosami koalicji podniesiona do 2,20 zł. Prezydent tą podwyżkę zapowiadał już jakiś czas temu, bowiem obniżka podatku PIT, która obowiązuje od października oraz rosnące koszty utrzymania edukacji, gdzie subwencja rządowa nie pokrywa całości wzrostu kosztów, wywołały konieczność podniesienia tej opłaty, jeżeli projekt budżetu na 2020 rok ma się domknąć. Przeciwni byli radni Zjednoczonej Prawicy.

 

Rada Miejska uzupełniła też wakat w swoim prezydium. Po wyborze, do niedawna wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, Magdaleny Łośko na posłankę, jej mandat w radzie wygasł. Dzisiaj Andrzej Kujawa, który objął mandat po Łośko złożył ślubowanie, czyli stał się oficjalnie radnym. Na wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Inowrocławiu wybrano natomiast Marię Żukowską.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas