Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni podjęli niepopularną decyzję

Radni podjęli niepopularną decyzję

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 25 listopad 2019 12:29
Radni podjęli niepopularną decyzję Fot: UM Inowrocław

Na dzisiejszej sesji Rada Miejska w Inowrocławiu podjęła decyzję o podwyżce opłat za korzystanie z miejskich żłobków Prezydent wskazywał na konieczność załatania dziury w budżecie na przyszły rok, natomiast radni opozycji protestowali.

Ostatni raz stawki za pobyt dziecka w miejskich żłobkach były podwyższane w 2012 roku. Obowiązująca stawka 1,70 zł za godzinę, została głosami koalicji podniesiona do 2,20 zł. Prezydent tą podwyżkę zapowiadał już jakiś czas temu, bowiem obniżka podatku PIT, która obowiązuje od października oraz rosnące koszty utrzymania edukacji, gdzie subwencja rządowa nie pokrywa całości wzrostu kosztów, wywołały konieczność podniesienia tej opłaty, jeżeli projekt budżetu na 2020 rok ma się domknąć. Przeciwni byli radni Zjednoczonej Prawicy.

 

Rada Miejska uzupełniła też wakat w swoim prezydium. Po wyborze, do niedawna wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, Magdaleny Łośko na posłankę, jej mandat w radzie wygasł. Dzisiaj Andrzej Kujawa, który objął mandat po Łośko złożył ślubowanie, czyli stał się oficjalnie radnym. Na wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Inowrocławiu wybrano natomiast Marię Żukowską.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas