Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu już stanęła choinka

W Inowrocławiu już stanęła choinka

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław piątek, 29 listopad 2019 16:16
W Inowrocławiu już stanęła choinka Fot: UM Inowrocław

Zakątek Świętego Mikołaja, który odbędzie się 6 grudnia wprowadzi wszystkich  w świąteczny klimat. W grudniu na mieszkańców i gości Inowrocławia czeka mnóstwo atrakcji i magicznych niespodzianek.

W Mikołajki na Rynku pojawią się trzy domki o nowej tematyce: Domek Snów Świętego Mikołaja, Kuźnia i Szkoła Mikołaja. Nowością będzie także scenografia nawiązująca do lodowej krainy. W trakcie imprezy nie zabraknie animacji i konkursów z nagrodami. Kolejną niespodzianką będą Mikołaje z Rider’s Club. Zakątek Świętego Mikołaja będzie można odwiedzać do 8 grudnia włącznie.

 

6 grudnia wszystkie dzieci do 13-tego roku życia będą mogły bezpłatnie skorzystać  z Krytej Pływalni „Wodny Park”. Młodzi inowrocławianie, którzy 6 grudnia odwiedzą inowrocławską pływalnię, otrzymają słodki upominek.

 

W dniach 7-8 grudnia rozegrany zostanie Mikołajkowy Turniej Tenisa Ziemnego  o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia, o który powalczą dzieci do lat 16. Zawody odbywać się będą na Krytych Kortach Tenisowych przy ul. Rakowicza 93. Rozgrywki prowadzone będą w czterech kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Na wszystkich uczestników czekać będą dyplomy oraz słodki poczęstunek.

 

Tydzień później, czyli 15 grudnia odbędzie się Kiermasz Świąteczny, gdzie będzie można poczuć magię świąt. W godz. 10.00-15.00 na inowrocławskim Rynku, wystawcy prezentować będą swoje wyroby, rękodzieła, stylizowane wyroby drewniane oraz zabawki  i ozdoby świąteczne. Tradycję poczujemy również tego dnia w smakach i zapachach, a to za sprawą pysznych pierników, miodów oraz korzennych przypraw.

 

Już po raz szesnasty na Rynku odbędzie się Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia wraz z inauguracją Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej. Zapraszamy wszystkich 23 grudnia 2019 r. od godz. 16.00 do wspólnego spędzenia tego szczególnego czasu. Dla gości przygotowano mnóstwo wyśmienitych potraw, którymi częstował będzie prezydent Ryszard Brejza wraz z gośćmi. Będzie można skosztować m.in. barszczu z uszkami, grochu z kapustą, pierogów z kapustą i grzybami oraz pierników.

 

- Wierzę, że tak jak w poprzednich latach, licznie spotkamy się na Rynku, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie spożyć świąteczne potrawy. Serdecznie Państwa zapraszam 23 grudnia na inowrocławski Rynek, by wspólnie obchodzić jeden z najpiękniejszych dni  w roku – mówi Prezydent Ryszard Brejza.

 

Główną atrakcją, na którą z pewnością czekają wszystkie dzieci, będzie inauguracja Szopki Kujawskiej. Pojawią się tam żywe zwierzęta: lamy, świnka miniaturka, kuc, ośliczka, owieczki, koza i koziołek. W postaci biblijne wcielą się młodzi aktorzy, których później zastąpią interaktywne figury, naturalnej wielkości.

 

Niespodzianką dla dzieci będzie Święty Mikołaj, który wręczy słodkie upominki. Zaplanowano także strefę animacyjną, stoisko z foto lustrem, warsztaty bombkowe oraz nieodpłatne zdjęcia ze Świętym Mikołajem w świątecznej scenerii (dla pierwszych 50 dzieci).

 

Bożonarodzeniową Szopkę Kujawską odwiedzać będzie można również od 24 do 26 grudnia 2019 r. w godzinach od 10.00 do 18.00, a w dniu 24 grudnia także od godz. 22.00 do godz. 2.00 w nocy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu