Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu już stanęła choinka

W Inowrocławiu już stanęła choinka

Napisane przez  UM Inowrocław Opublikowano w Inowrocław piątek, 29 listopad 2019 16:16
W Inowrocławiu już stanęła choinka Fot: UM Inowrocław

Zakątek Świętego Mikołaja, który odbędzie się 6 grudnia wprowadzi wszystkich  w świąteczny klimat. W grudniu na mieszkańców i gości Inowrocławia czeka mnóstwo atrakcji i magicznych niespodzianek.

W Mikołajki na Rynku pojawią się trzy domki o nowej tematyce: Domek Snów Świętego Mikołaja, Kuźnia i Szkoła Mikołaja. Nowością będzie także scenografia nawiązująca do lodowej krainy. W trakcie imprezy nie zabraknie animacji i konkursów z nagrodami. Kolejną niespodzianką będą Mikołaje z Rider’s Club. Zakątek Świętego Mikołaja będzie można odwiedzać do 8 grudnia włącznie.

 

6 grudnia wszystkie dzieci do 13-tego roku życia będą mogły bezpłatnie skorzystać  z Krytej Pływalni „Wodny Park”. Młodzi inowrocławianie, którzy 6 grudnia odwiedzą inowrocławską pływalnię, otrzymają słodki upominek.

 

W dniach 7-8 grudnia rozegrany zostanie Mikołajkowy Turniej Tenisa Ziemnego  o Puchar Prezydenta Miasta Inowrocławia, o który powalczą dzieci do lat 16. Zawody odbywać się będą na Krytych Kortach Tenisowych przy ul. Rakowicza 93. Rozgrywki prowadzone będą w czterech kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy otrzymają puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Na wszystkich uczestników czekać będą dyplomy oraz słodki poczęstunek.

 

Tydzień później, czyli 15 grudnia odbędzie się Kiermasz Świąteczny, gdzie będzie można poczuć magię świąt. W godz. 10.00-15.00 na inowrocławskim Rynku, wystawcy prezentować będą swoje wyroby, rękodzieła, stylizowane wyroby drewniane oraz zabawki  i ozdoby świąteczne. Tradycję poczujemy również tego dnia w smakach i zapachach, a to za sprawą pysznych pierników, miodów oraz korzennych przypraw.

 

Już po raz szesnasty na Rynku odbędzie się Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia wraz z inauguracją Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej. Zapraszamy wszystkich 23 grudnia 2019 r. od godz. 16.00 do wspólnego spędzenia tego szczególnego czasu. Dla gości przygotowano mnóstwo wyśmienitych potraw, którymi częstował będzie prezydent Ryszard Brejza wraz z gośćmi. Będzie można skosztować m.in. barszczu z uszkami, grochu z kapustą, pierogów z kapustą i grzybami oraz pierników.

 

- Wierzę, że tak jak w poprzednich latach, licznie spotkamy się na Rynku, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie spożyć świąteczne potrawy. Serdecznie Państwa zapraszam 23 grudnia na inowrocławski Rynek, by wspólnie obchodzić jeden z najpiękniejszych dni  w roku – mówi Prezydent Ryszard Brejza.

 

Główną atrakcją, na którą z pewnością czekają wszystkie dzieci, będzie inauguracja Szopki Kujawskiej. Pojawią się tam żywe zwierzęta: lamy, świnka miniaturka, kuc, ośliczka, owieczki, koza i koziołek. W postaci biblijne wcielą się młodzi aktorzy, których później zastąpią interaktywne figury, naturalnej wielkości.

 

Niespodzianką dla dzieci będzie Święty Mikołaj, który wręczy słodkie upominki. Zaplanowano także strefę animacyjną, stoisko z foto lustrem, warsztaty bombkowe oraz nieodpłatne zdjęcia ze Świętym Mikołajem w świątecznej scenerii (dla pierwszych 50 dzieci).

 

Bożonarodzeniową Szopkę Kujawską odwiedzać będzie można również od 24 do 26 grudnia 2019 r. w godzinach od 10.00 do 18.00, a w dniu 24 grudnia także od godz. 22.00 do godz. 2.00 w nocy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas