Jesteś tutaj: HomeInowrocławInstytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę

Instytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 grudzień 2019 13:51
Instytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę Fot: UM Inowrocław

Laureatem tegorocznego wyróżnienia ,,Ku chwale”, przyznawanego przez Instytut Prymasa Józefa Glempa będzie ordynariusz diecezji łowickiej bp. prof. Andrzej Dziuba. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podjęła w ubiegłym tygodniu Rada Fundacji, której siedzibą jest Inowrocław, bowiem prymas Józef Glemp wywodził się z Kujaw.


Tytuł ,,Ku chwale” jest przyznawany co roku, w tym roku uroczyste przyznanie statuetki bp. Andrzejowi Dziubie nastąpi po Mszy Świętej w urodziny prymasa Glempa, która odbędzie się 15 grudnia (prymas urodził się 18 grudnia 1929 roku) o godzinie 12:00 w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu. Tegoroczna Msza będzie szczególna, bowiem przypada 90. rocznica urodzin prymasa.

 

Obradom Rady Fundacji przewodniczył urzędujący prymas abp. Wojciech Polak, obecny był też prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza oraz burmistrz Pakości Zygmunt Groń, a także ordynariusz diecezji bydgoskiej bp. Jan Tyrawa.

Dotychczasowymi laureatami nagrody „Ku chwale” są: Ryszard Brejza, Edmund Mikołajczak, prof. Jerzy Pietrzak, prof. Antoni Pruszewicz, abp Tomasz Peta, Teresa Klonowska, ks. prałat Leszek Kaczmarek, Danuta Szyma, ks. kanonik Zenon Rutkowski i Piotr Strachanowski.

 

Prymas Józef Glemp zmarł 23 stycznia 2013 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi

Wiadomości z regionu

Śledź nas