Jesteś tutaj: HomeInowrocławInstytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę

Instytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 grudzień 2019 13:51
Instytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę Fot: UM Inowrocław

Laureatem tegorocznego wyróżnienia ,,Ku chwale”, przyznawanego przez Instytut Prymasa Józefa Glempa będzie ordynariusz diecezji łowickiej bp. prof. Andrzej Dziuba. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podjęła w ubiegłym tygodniu Rada Fundacji, której siedzibą jest Inowrocław, bowiem prymas Józef Glemp wywodził się z Kujaw.


Tytuł ,,Ku chwale” jest przyznawany co roku, w tym roku uroczyste przyznanie statuetki bp. Andrzejowi Dziubie nastąpi po Mszy Świętej w urodziny prymasa Glempa, która odbędzie się 15 grudnia (prymas urodził się 18 grudnia 1929 roku) o godzinie 12:00 w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu. Tegoroczna Msza będzie szczególna, bowiem przypada 90. rocznica urodzin prymasa.

 

Obradom Rady Fundacji przewodniczył urzędujący prymas abp. Wojciech Polak, obecny był też prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza oraz burmistrz Pakości Zygmunt Groń, a także ordynariusz diecezji bydgoskiej bp. Jan Tyrawa.

Dotychczasowymi laureatami nagrody „Ku chwale” są: Ryszard Brejza, Edmund Mikołajczak, prof. Jerzy Pietrzak, prof. Antoni Pruszewicz, abp Tomasz Peta, Teresa Klonowska, ks. prałat Leszek Kaczmarek, Danuta Szyma, ks. kanonik Zenon Rutkowski i Piotr Strachanowski.

 

Prymas Józef Glemp zmarł 23 stycznia 2013 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas