Jesteś tutaj: HomeInowrocławInstytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę

Instytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 02 grudzień 2019 13:51
Instytut Prymasa Glempa wyróżni biskupa Dziubę Fot: UM Inowrocław

Laureatem tegorocznego wyróżnienia ,,Ku chwale”, przyznawanego przez Instytut Prymasa Józefa Glempa będzie ordynariusz diecezji łowickiej bp. prof. Andrzej Dziuba. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podjęła w ubiegłym tygodniu Rada Fundacji, której siedzibą jest Inowrocław, bowiem prymas Józef Glemp wywodził się z Kujaw.


Tytuł ,,Ku chwale” jest przyznawany co roku, w tym roku uroczyste przyznanie statuetki bp. Andrzejowi Dziubie nastąpi po Mszy Świętej w urodziny prymasa Glempa, która odbędzie się 15 grudnia (prymas urodził się 18 grudnia 1929 roku) o godzinie 12:00 w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu. Tegoroczna Msza będzie szczególna, bowiem przypada 90. rocznica urodzin prymasa.

 

Obradom Rady Fundacji przewodniczył urzędujący prymas abp. Wojciech Polak, obecny był też prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza oraz burmistrz Pakości Zygmunt Groń, a także ordynariusz diecezji bydgoskiej bp. Jan Tyrawa.

Dotychczasowymi laureatami nagrody „Ku chwale” są: Ryszard Brejza, Edmund Mikołajczak, prof. Jerzy Pietrzak, prof. Antoni Pruszewicz, abp Tomasz Peta, Teresa Klonowska, ks. prałat Leszek Kaczmarek, Danuta Szyma, ks. kanonik Zenon Rutkowski i Piotr Strachanowski.

 

Prymas Józef Glemp zmarł 23 stycznia 2013 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu