Jesteś tutaj: HomeInowrocławBetlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu

Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 15 grudzień 2019 19:19
Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu Fot: Artur Lamali

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą przesłanie pokoju – do zadziwiającego zdarzenia, niespotykanego w dziejach świata, doszło 105 lat temu w okolicach Ypres, gdzie trwały krwawe działania I wojny światowej. W Boże Narodzenie żołnierze walczący przeciwko sobie wyszli z okopów, aby złożyć sobie nawzajem życzenia, rozegrać mecz piłkarski, spędzić ten czas razem, zapominając, że trwa wojna.

Od 1986 roku trwa natomiast akcja przekazywania sobie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które harcerze z całej Europy zabierają z Wiednia w Austrii. Polscy harcerze angażują się w tą akcje od 1991 roku. Dzisiaj (15 grudnia) światełko z Wiednia przywiozła grupa ,,Niezłomni” do parafii pw. Świętego Mikołaja w Starym Fordonie.

 

Centralne powitanie Betlejemskiego Światełka Pokoju w województwie kujawsko-pomorskim nastąpi jutro (16 grudnia) w Inowrocławiu. Harcerze z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP przywiozą je z Zakopanego, gdzie trafiło ono wcześniej z Austrii. Powitanie Światełka w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu nastąpi o godzinie 17:00.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu