Jesteś tutaj: HomeInowrocławBetlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu

Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 15 grudzień 2019 19:19
Betlejemskie Światełko Pokoju dociera do naszego regionu Fot: Artur Lamali

Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą przesłanie pokoju – do zadziwiającego zdarzenia, niespotykanego w dziejach świata, doszło 105 lat temu w okolicach Ypres, gdzie trwały krwawe działania I wojny światowej. W Boże Narodzenie żołnierze walczący przeciwko sobie wyszli z okopów, aby złożyć sobie nawzajem życzenia, rozegrać mecz piłkarski, spędzić ten czas razem, zapominając, że trwa wojna.

Od 1986 roku trwa natomiast akcja przekazywania sobie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które harcerze z całej Europy zabierają z Wiednia w Austrii. Polscy harcerze angażują się w tą akcje od 1991 roku. Dzisiaj (15 grudnia) światełko z Wiednia przywiozła grupa ,,Niezłomni” do parafii pw. Świętego Mikołaja w Starym Fordonie.

 

Centralne powitanie Betlejemskiego Światełka Pokoju w województwie kujawsko-pomorskim nastąpi jutro (16 grudnia) w Inowrocławiu. Harcerze z Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP przywiozą je z Zakopanego, gdzie trafiło ono wcześniej z Austrii. Powitanie Światełka w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu nastąpi o godzinie 17:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu