Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław z budżetem na 2020 rok. Opozycja wyszła z sali

Inowrocław z budżetem na 2020 rok. Opozycja wyszła z sali

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 17 grudzień 2019 13:31

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu uchwaliła budżet miasta na 2020 rok – planowane dochody to 364,9 mln zł, wydatki 374,9 mln zł, przez co deficyt wyniesie 18,9 mln zł. Obrady były dość gorące, ostatecznie nad budżetem głosowali tylko radni koalicji.

Prezydent Ryszard Brejza mówiąc o projekcie budżetu, po raz kolejny przyznał, że jest to dokument bardzo trudny, z uwagi na zmiany podatkowe, które z powodu obniżenia podatku dochodowego, obniżą dochody miasta. Wymagało to przy konstruowaniu budżetu cięć.

 

Radni opozycji zarzucali, że budżet domykany był kosztem mieszkańców, chociażby poprzez podwyżkę opłat za gospodarkę odpadami. Doszło do incydentu, gdy przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski odebrał głos radnemu PiS-u Maciejowi Basińskiego. Doprowadziło to do wyjścia z sali radnych opozycji. Budżet uchwalono bez ich obecności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa

Wiadomości z regionu