Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław zapowiada poważną kampanie dotyczącą gospodarki odpadami, a sprawa jest ważna

Inowrocław zapowiada poważną kampanie dotyczącą gospodarki odpadami, a sprawa jest ważna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 18 grudzień 2019 15:39

Od 2020 roku wskaźnik recyclingu powinien wynosić w państwach Unii Europejskiej 50%. Trudno jest powiedzieć, czy polskie samorządy sobie z tym poradzą, a za niespełnienie wskaźnika grozą milionowe kary. Z recyclingiem w Inowrocławiu nie jest natomiast najlepiej.

Dzisiaj Urząd Miasta skierował na temat gospodarki odpadami komunikat, w którym czytamy - Pomimo deklaracji mieszkańców o segregowaniu odpadów, wielu akcji informacyjnych i edukacji w tym zakresie, odpady nadal nie są segregowane na odpowiednim poziomie, zgodnie z zasadami. Nowe zapisy ustawy nakazują egzekwowanie segregacji – do tej pory każdy mógł wybrać czy będzie segregować odpady czy też nie – teraz każdy mieszkaniec będzie miał taki obowiązek. W przeciwnym przypadku, zgodnie z zapisami ustawy, nakładane będą na Miasto kary. Miasto z kolei zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą, może być zmuszone do egzekwowania od mieszkańców opłaty za odpady w podwójnej wysokości. Największy problem powstanie przy budynkach wielomieszkaniowych.

 

Inowrocławski ratusz zamierza przygotować kampanie edukacyjną - Aby uniknąć takich sytuacji, zarządcy tych nieruchomości będą zmuszeni go rozwiązać, co z pewnością nie będzie prostym zadaniem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu