Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław zapowiada poważną kampanie dotyczącą gospodarki odpadami, a sprawa jest ważna

Inowrocław zapowiada poważną kampanie dotyczącą gospodarki odpadami, a sprawa jest ważna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 18 grudzień 2019 15:39

Od 2020 roku wskaźnik recyclingu powinien wynosić w państwach Unii Europejskiej 50%. Trudno jest powiedzieć, czy polskie samorządy sobie z tym poradzą, a za niespełnienie wskaźnika grozą milionowe kary. Z recyclingiem w Inowrocławiu nie jest natomiast najlepiej.

Dzisiaj Urząd Miasta skierował na temat gospodarki odpadami komunikat, w którym czytamy - Pomimo deklaracji mieszkańców o segregowaniu odpadów, wielu akcji informacyjnych i edukacji w tym zakresie, odpady nadal nie są segregowane na odpowiednim poziomie, zgodnie z zasadami. Nowe zapisy ustawy nakazują egzekwowanie segregacji – do tej pory każdy mógł wybrać czy będzie segregować odpady czy też nie – teraz każdy mieszkaniec będzie miał taki obowiązek. W przeciwnym przypadku, zgodnie z zapisami ustawy, nakładane będą na Miasto kary. Miasto z kolei zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą, może być zmuszone do egzekwowania od mieszkańców opłaty za odpady w podwójnej wysokości. Największy problem powstanie przy budynkach wielomieszkaniowych.

 

Inowrocławski ratusz zamierza przygotować kampanie edukacyjną - Aby uniknąć takich sytuacji, zarządcy tych nieruchomości będą zmuszeni go rozwiązać, co z pewnością nie będzie prostym zadaniem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu