Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław zapowiada poważną kampanie dotyczącą gospodarki odpadami, a sprawa jest ważna

Inowrocław zapowiada poważną kampanie dotyczącą gospodarki odpadami, a sprawa jest ważna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 18 grudzień 2019 15:39

Od 2020 roku wskaźnik recyclingu powinien wynosić w państwach Unii Europejskiej 50%. Trudno jest powiedzieć, czy polskie samorządy sobie z tym poradzą, a za niespełnienie wskaźnika grozą milionowe kary. Z recyclingiem w Inowrocławiu nie jest natomiast najlepiej.

Dzisiaj Urząd Miasta skierował na temat gospodarki odpadami komunikat, w którym czytamy - Pomimo deklaracji mieszkańców o segregowaniu odpadów, wielu akcji informacyjnych i edukacji w tym zakresie, odpady nadal nie są segregowane na odpowiednim poziomie, zgodnie z zasadami. Nowe zapisy ustawy nakazują egzekwowanie segregacji – do tej pory każdy mógł wybrać czy będzie segregować odpady czy też nie – teraz każdy mieszkaniec będzie miał taki obowiązek. W przeciwnym przypadku, zgodnie z zapisami ustawy, nakładane będą na Miasto kary. Miasto z kolei zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą, może być zmuszone do egzekwowania od mieszkańców opłaty za odpady w podwójnej wysokości. Największy problem powstanie przy budynkach wielomieszkaniowych.

 

Inowrocławski ratusz zamierza przygotować kampanie edukacyjną - Aby uniknąć takich sytuacji, zarządcy tych nieruchomości będą zmuszeni go rozwiązać, co z pewnością nie będzie prostym zadaniem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu