Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławski radny chce w Bydgoszczy stawiać lodówki społeczne. Niech weźmie przykład z bydgoskiego radnego

Inowrocławski radny chce w Bydgoszczy stawiać lodówki społeczne. Niech weźmie przykład z bydgoskiego radnego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 19 grudzień 2019 00:04

W środę radny Rady Miejskiej w Inowrocławiu Dobromir Szymański zawnioskował do prezydenta Bydgoszczy, wraz z młodzieżówką Prawa i Sprawiedliwości o utworzenie w Bydgoszczy społecznych lodówek, miejsc gdzie mieszkańcy mogliby zostawiać nadmiar żywności, z którego skorzystać mogliby potrzebujący. Wcześniej o swoim wspaniałym pomyśle powiadomił media.

Młody radny żalił się też, że z takim samym wnioskiem wyszedł do prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, ale ten nie był zainteresowany.

 

W Bydgoszczy miejsca, gdzie można przynieść nadmiar żywności istnieją już od kilku lat, są to tzw. jadłodzielnie, w których dyżurują wolontariusze. Ostatnio otwarto kolejną jadlodzielnie w Starym Fordonie.

 

Jedną z jadłodzielni prowadzi wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz, jej koszty funkcjonowania pokrywa z diety radnego. Skoro radny Szymański dotarł z inicjatywą dotarł do Bydgoszczy, być może zainspiruje się bydgoskim radnym i postanowi w podobny sposób utworzyć jadlodzielnie w Inowrocławiu. Społecznie potrzebujący inowrocławianie zyskaliby na tym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu